Eşsiz Ürün Patentine Sahip Olan Sercair, Pandemiye Rağmen Müşteri Portföyünü Genişletmeyi Sürdürüyor

Yeni nesil akıllı hava temizleme teknolojisi Sercair’in Satış Temsilcisi Niyazi ESİM ile firmayı daha yakından tanıdığımız, ürünlerinin fark yaratan yönleri hakkında bilgi aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

interİnter Plastik, 2022’de Yeni Yatırımlarıyla Üretim ve İhracatta Atağa Geçecek

İnter Doğrama A.Ş. kurucu ortaklarından Serkan ŞENER ile sektörde 23 yıla ulaşan birikimlerinin bir sonucu olarak elde ettikleri başarıları konuştuğumuz, çözüm ortaklarıyla sürdürdükleri üstün kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetleri hakkında bilgi edindiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

exal aluminyumExal, Alman İş Disiplini ve Teknoloji Odaklı İş Kültürüyle Sektöre Değer Kazandırmayı Sürdürüyor

Exal Alüminyum Genel Müdürü Bülend KARLIKAYA ile 35 yılık alüminyum serüveninin izinden giderek, Alman iş disiplinini ve teknoloji odaklı iş kültürüyle kurdukları Exal Alüminyum ile sektöre kazandırdıkları katma değerleri konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

 

ergbeyErgbey Şirketler Grubu, Bünyesine Eklediği Makrowin Markasıyla 5 Yılda Dünya Liderliğini Hedefliyor

Ergbey Şirketler Grubu yetkilisi Sinan GÜLOĞLU ile bünyelerinde bulunan 3 firma ile kırmızı çizgilerinden olan “kaliteli ürün ve hızlı teslimat” ekseninde sektöre kazandırdıklarını, ihracat faaliyetlerinde ulaştıkları son noktayı ele aldığımız, bünyelerine kattıkları Makrowin markasıyla ürün yelpazesini genişleterek dünya liderliğine uzanan hedeflerine dikkat çektiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

asel 89cAS-EL Yapı Endüstri Market A.Ş., 2000 Atölyenin Tedarik Zincirinin En Önemli Halkası Olarak Alanında Öncü Adımlar Atıyor

AS-EL Yapı Endüstri Market A.Ş. Genel Müdürü Doğuş BAYIR ile firmanın kuruluşundan bu yana 43 yılda ulaştığı son noktayı, e- ticaret platformu ve alüminyum doğrama üretim merkezi gibi yeni yatırımlarının yansımalarını, ürün ve hizmetlerinin sektörde fark yaratan rekabetçi avantajlarını konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

saha istanbulSAHA İstanbul, Dünyanın İlk Sanal Savunma Fuarı SAHA EXPO ile Uluslararası Arenada Yankı Uyandırdı

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami KELEŞ ile dünyanın ilk sanal savunma sanayi fuarı olması sebebiyle uluslararası arenada büyük bir yankı uyandıran SAHA EXPO Sanal Fuar’ın kazanımlarını, kasım ayında düzenlenecek SAHA EXPO’nun detaylarını konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

Alcas Metal A.Ş. Yeni Ürün Grupları Üreterek 5 Yılda Cirosunu 4’e Katlayacak

Alcas Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurucu Ortağı Mehmet YILMAZ ile firmanın 1991 yılında alüminyum toptancılığı ile başlayıp Avrupa ve Amerika normlarında entegre alüminyum profil üretimine ulaşan 31 yıllık başarı hikayelerinin izinden gittiğimiz, yeni başarı hikâyelerinin habercisi niteliğinde olan gelecek hedeflerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

Zahit Alüminyum, Ar-Ge Merkezi ve Sınır Tanımayan Yaklaşımı ile Katma Değerli Ürün Geliştirmeye Odaklanacak

Geliştirdiği 5 binden fazla ürününü enerjiden inşaata, otomotivden savunma sanayisine kadar çok sayıda sektöre kazandıran Zahit Alüminyum, Ar-Ge Merkezi’nde yeni geliştirdiği 20 yenilikçi ürünüyle fikri hak başvurusunda bulundu. Ürünlerin tescilini alan firma, Ar-Ge Merkezi odağında belirlediği 5 yıllık stratejik yol haritası kapsamında katma değerli ürün geliştirmeye odaklanacak.

metal kimyaMetal Kimya, Ar-Ge Çalışmalarıyla Geliştirdiği Farklı Ürün ve Hizmetleri Türkiye’ye ve Dünyaya Kazandıracak

Metal Kimya firma sahibi Yıldırım T. KALECİK ile müşteri- tedarikçi sıkıntılarının önüne geçebilmek adına başlattıkları cam emaye üretiminde ulaştıkları son aşamayı, firmanın gelecek hedeflerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

baykar 1aTürkiye, AKINCI TİHA ile Hava Savunması Yapabilecek Teknolojiye Ulaştı

Baykar Teknoloji Lideri ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR, Türkiye’nin kendi ihtiyaçlarıyla birlikte dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarına cevap veren, dünya genelinde adından sıkça söz ettiren insansız hava araçlarını üreten bir konuma yükseldiğine dikkat çekerek, “AKINCI TİHA hava savunması yapabilecek kapasiteye sahip” dedi.

sz metalSacit Zorlu Metal A.Ş. Ar-Ge Çalışmalarına Verdiği Önem İle Sektöre Sürdürülebilir Yenilikler Kazandırmaya Devam Ediyor

Sacit Zorlu Metal A.Ş. Dış Cephe ve Mimari Sistemler Müdürü Mustafa KARAMAZI ile sektöre kazandırdıkları yenilikler ve imzalarını taşıyan projeler hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

soudal logoSoudal Türkiye, 2021’i Yüzde 20 Büyümeyle Kapatmayı Hedefliyor

Soudal Türkiye Genel Müdürü Engin TANRIVERDİ ve Soudal Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Emre EKER ile 3.500’ü aşkın çalışanı, 20 üretim noktası, 5 kıtaya dağılan 69 satış ofisi ve dağıtım iştirakleriyle 140 ülkeye satış yapan Soudal’ın Türkiye’deki organizasyonu hakkında kapsamlı bilgiler edindiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

saha istanbul 1SAHA İstanbul Geliştirdiği Yüksek Teknolojiler ile Dünya Savunma ve Havacılık Sektörüne Meydan Okuyor

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami KELEŞ ile Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul’un savunma ve havacılık sektörümde dünden bugüne yarattığı ezber bozan değişimleri ortaya koyduğumuz, kurumun sektöre yön veren faaliyetlerini ve gelecek hedeflerini içeren bir röportaj gerçekleştirdik.

karakalemCephe Danışmanlığının Öncü Firması; Karakalem Cephe Danışmanlık

Karakalem Cephe Danışmanlık Firmasının Kurucusu Nevin GÜNEY TOK ile Cephe Akademi’den, GÜNEY’in akademik geçmişinden ve sektör için eğitim kanalının ne kadar gerekli olduğundan bahsettiğimiz bir söyleşi gerçekleştirdik.

real cam balkonReal, “Yerli Üretim Yerli Marka” Hedefiyle Markasını Her Geçen Gün Güçlendiriyor

25 yıldan bu yana “Yerli Üretim Yerli Marka” hedefiyle alüminyum doğrama ve cam balkon sistemlerine üst düzey kalite ve hizmet kazandıran Real Cam Balkon’un Yönetim Kurulu Başkanı Murat TÜSÜ ile firmanın geçmişten bu yana uzanan yolculuğunda geçirdiği aşamaları, sektöre kazandırdıkları ve geleceğe yönelik hedeflerine ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

Ömer Faruk BAKANER: “Alüminyum Sektörü, 2021 Yılında Yüzünü Dünyaya Dönerek Katma Değerli Ürün Geliştirmeye Odaklanacak”

Alfa Metal CEO’su Ömer Faruk BAKANER ile sektördeki kariyer yolculuğunun izini sürdüğümüz, pandeminin firmanın ve sektörün faaliyet alanlarına yansımaları ile 2021 beklentilerini konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik

Seykoç Alüminyum, Yeni Yatırımlarıyla 2021’de Küresel Servis Merkezine Dönüşecek

Seykoç Şirketler Grubu kurucusu Murat ÇIĞLI ile grubun faaliyet alanları, pandemi döneminde yürütülen çalışmalar, Seykoç Alüminyum’un sektörde yükselen konumu, üniversite- sanayi işbirliğine yönelik geliştiren Seykoç Alüminyum Akademi Projesi ile projenin ve firmanın gelecek hedefleri üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU: “İnşaat Malzemelerinde Yerli Üretimin Artırılmasının Yolu Ar-Ge’de”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan inşaat malzemelerinde yeri üretimin gücünün artırılmasına yönelik çalışmaları değerlendiren Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU, “İthal edilen ürünlerin tamamına yakını, Türkiye’de üretiliyor. İhtiyacımız; Ar-Ge faaliyetlerimizin geliştirilmesi, ithal ürün kullanımının sınırlandırılması ve ihracatımızın gelişimine de katkı verilmesidir.” dedi.

Albert Genau, Türkiye’nin En Prestijli Yapı Ödülü’nü Alarak Sektöre Farklılık Katmayı Sürdürüyor

Cambalkon sektöründe lider konumunu sürdüren ve 37 yıldır trend yaratan tasarımları ile sektöre yön veren Albert Genau’nun Yönetim Kurulu Başkanı Adil IŞILDAK ile “26. Altın Çekül Uluslararası Yapı Ödülleri” yarışmasında Yılın İnovatif Ürün ödülünü kazanan yeni patentli ürünü Tambalkon’un fark yaratan özelliklerini, genişleyen bayilik ağını ve sektörün geleceğini konuştuğumuz verimli bir  röportaj gerçekleştirdik.

sz metalAlüminyum Sektörünün Duayeni Sacit ZORLU, Attığı Dev Adımlarla Sektörün Gelişimini ve Algoritmasını Şekillendiriyor

Alüminyum sektörünün duayen isimlerinden, Sacit Zorlu Metal San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Alutem ve Temalu markalarının mimarı Sacit ZORLU ile başarı hikâyesini, sektörün gelişimine liderlik ederek attığı dev adımların detaylarını ve kazanımlarını konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

imkonİMKON Genel Başkanı Tahir TELLİOĞLU:“Yerli Üretimin Destekçisiyiz”

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir TELLİOĞLU, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından getirilen, inşaat sektöründe yerli ve milli malzemelerin kullanımının önünü açan düzenlemeye ilişkin “Bizler, İMKON olarak dün olduğu gibi bugün de yerli üretimin destekçisiyiz” açıklamasında bulundu.

TÜYAP, Fuarlarıyla Ekonominin Merkezinde Olmayı Sürdürecek

TÜYAP Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal ÖZTOP ile normalleşme sürecine ilişkin gerçekleştirdikleri hazırlıklar ile yeni dönem iş planları üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

almeksAlmeks, 2021’de Yeni Fabrikasında Üretim Kapasitesini Artırmaya Odaklanacak

20 yılı aşkın süredir alüminyum ekstrüzyon kalıpları üretimi konusunda faaliyet gösteren Almeks’in ortaklarından Ahmet DİKKOL ile firmanın geçmişten bugüne uzanan faaliyetleri ve gelecek hedeflerine ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

 

tubitak 1cProf. Dr. Metin USTA “Alüminyum Sektörü, Katma Değerli Üretime Odaklanmalı”

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin USTA ile TÜBİTAK MAM’ın alüminyum sektörüne ilişkin çalışmaları, sektörün sorunları ve çözüm bekleyen konular üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Çuhadaroğlu, “Marka, Verilen Bir Sözdür” Mottosuyla Sektöre Yeni Markalar Kazandıracak

Alüminyum sektörünün öncü kuruluşlarından Çuhadaroğlu Grup Genel Müdürü Kenan ARACI ile son dönemde sektöre kazandırdıkları yenilikler, markalaşma yönünde attıkları adımlar, pandemi döneminde gerçekleştirdikleri ve yeni dönemde yürütecekleri çalışmaları içeren bir röportaj gerçekleştirdik.

 

İDDMİB, Ezber Bozan Projeleriyle 2021’de de Uluslararası Ticaret Köprülerini Sağlamlaştıracak

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ ile pandemi dönemi başta olmak üzere son zamanlarda gerçekleştirdikleri çalışmalar ve hedefledikleri yeni projelere ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

sistem aluminyum Sistem Alüminyum, Yenilikçi Ürünler İçin Yatırımlarını Soluksuz Sürdürecek

İDDMİB tarafından her yıl düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları ödül töreninde, yurtdışı satış rakamlarıyla 2018 ve 2019 yıllarında alüminyum çubuk ve profiller kategorisinde 1’incilik ödülüne layık görülen Sistem Alüminyum’un Satış Müdürü Erdoğan YILMAZ ile gerçekleştirdikleri faaliyetler ve yeni ürün çalışmalarına yönelik bir röportaj gerçekleştirdik.

binaaÖdüllü Mimarlık ve Araştırma Stüdyosu BINAA, Projeleriyle Uluslararası Ölçekte Ses Getirmeyi Sürdürecek

Mimarlık ve araştırma stüdyosu BINAA’nın Kurucusu Yüksek Mimar Burak PEKOĞLU ile markanın kuruluş aşamasını, tasarım yaklaşımı ve farklı yönleri ile gelecek hedeflerini içeren keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

seykoc sima aluminyumSima Alüminyum, Yeni Yatırımlarıyla 2022’de Yeni Bir Boyuta Geçecek

Sima Alüminyum Genel Koordinatörü Celalettin KIRBOZ ile firmanın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetleri, yeni tesis yatırımın detayları ve gelecek hedeflerine ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

sb glassSB PVC, Yenilikçi Fikirlerin Peşinden Giderek Türkiye’ye İlkleri Kazandıracak

SB PVC Firma Yetkilisi Cem İNAN ile sektöre kazandırdıklarını, en yeni ürünlerinin fark yaratan yönlerini, Türkiye’den Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Arap yarımadasına uzanan ihracat faaliyetlerinde ulaştıkları son noktayı içeren bir röportaj gerçekleştirdik.

arma yapiArma Yapı Sistemleri A.Ş, Yenilikçi Bakış Açısıyla Sektördeki Yerini Yükseltiyor

Arma Yapı Sistemleri A.Ş Ortakları Ayhan Bayram ve Cem Yeşilırmak ile 27 yıllık arkadaşlıklarının son 10 yılına damga vuran ortaklıkları aracılığıyla sürdürdükleri faaliyetleri, yeni gelişim alanları üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

kopru metalAlüminyum Levha Ürünlerine Köprü Bir Firma

Köprü Metal Yönetim Kurulu Başkanı Sinan TUNCER ile 30 yıldan bu yana sürdürdükleri faaliyetlerinde izledikleri yol haritası, sektörün sorunları ve çözüm arayışları ile rekabeti zorlaştıran faktörler üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

Burak Alüminyum, Geliştirdiği Yeni Mimari Sistemlerle Büyük Projelerdeki Yerini Aldı

Mimari ve endüstriyel kullanımı olan sektörler için alüminyum profil üretimi yapan Burak Alüminyum’dan Abdullah DEMİR ile firmanın üretim faaliyetleri, Ar-Ge odaklı yenilikçi ürün geliştirme çalışmaları ve yeni dönemdeki projelerine ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

Akpa Alüminyum, Ar-Ge’ye Yatırım Yaparak Alüminyumun Geleceğini Şekillendirecek

Dünyanın ve Türkiye’nin lider alüminyum profil ve kompozit panel üreticilerinden Akpa Alüminyum’un Satış Direktörü Turgut ÇALIŞKAN ile pandemi dönemini ve pandeminin ekonomiye yansımasını değerlendirdiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

Kaban Makina, 30 Yılı Aşan “Kaban Geleneği” ile Yeni Başarı Hikâyeleri Yazacak

Kaban Makina Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, sektörün duayen isimlerinden Salim KABAN ile firmanın 30 yılı aşkın süredir sürdürdüğü faaliyetleri ve sektöre kazandırdıkları ilkleri ele aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

dortel kalipHüseyin KARABACAK: “Türkiye, Pandemi Sonrası Alüminyumda Dünyanın Üretim Üssü Olabilir”

Alüminyum sektörünün pandemi döneminden kısa vadede olumsuz etkilendiğini, ancak uzun vadede Türkiye’nin bu süreçten kazançlı çıkacağını vurgulayan 4 El Kalıp ve Makine’nin yöneticilerinden Hüseyin KARABACAK ile sektörü ve pandemi sonrası dönemi ele aldığımız bir sohbet gerçekleştirdik.

TALSAD, Üyeleri ve Kamu Kuruluşlarıyla El Ele Vererek Alanında Öncü Adımlar Atıyor
Türk alüminyum sektörünün temsilcisi olarak pandemi döneminde üyeleriyle yakın temas halinde, sürecin etkilerini en aza indirgemeyi başaran TALSAD (Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği) sektör oyuncularının üretimdeki üstün gücünü geleceğe taşıyan adımlar atıyor. TALSAD Genel Sekreteri Dr. Erol METİN, pandemi döneminde yürüttükleri çalışmalar ve izledikleri yol haritasını anlattı.

Celalettin KIRBOZ: “Sektör Olarak Hiçbir İlave Külfete ‘Evet’ Diyecek Durumda Değiliz”
Alüminyum sektörünün çatı kuruluşu GALSİAD’ın (Girişimci Alüminyum ve Sanayici İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ, pandeminin alüminyum firmalarının faaliyetlerine yansımalarını, GALSİAD olarak bu süreçte sürdürdükleri çalışmaları ve Türkiye’yi bekleyen yeni gelişmeleri anlattı.

a3 dizaynA3Dizayn Danışmanlık İnovasyondaki Gücüyle Geleceği Şekillendirecek

A3Dizayn Danışmanlık Kurucusu ve CEO’su Yüksek Mimar Ayla ÇELİK ile kariyer yolculuğunun başladığı günden bu yana hayata geçirdiği projeler ve kurucusu olduğu A3Dizayn Danışmanlık’ın faaliyetleri hakkında bir sohbet gerçekleştirdik.

 

İTO, Pandemi Döneminde İş Dünyası ile Kamu ve Devlet Kurumları Arasında Dayanışma Köprüsü Kurdu
Pandemi döneminde “Hem salgına karşı mücadele etme, hem de hayatımızı devam ettirmemiz gerektiği” ilkesiyle hareket eden İTO, iş dünyası ile kamu ve devlet kurumları arasında köprü vazifesi görüyor. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib AVDAGİÇ ile sahip oldukları bu misyon çerçevesinde yürüttükleri çalışmaları ve pandemi sonrası iş dünyasını bekleyen gelişmeleri konuştuk.

Powered by OrdaSoft!