TÜİK, Eylül Ayı Konut Satış İstatistiklerini Açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu konut satış istatistiklerini yayınladı. TÜİK’in verilerine göre Eylül ayında en çok konut satışı yapan il İstanbul olurken, yabancılara konut satışında Antalya ilk sırada yer aldı.

konut fiyat endeksiKonut Fiyatları Artarken Tasarruf Finansman Sektörü, Vatandaşlarımızı Konut Sahibi Yapmayı Sürdürüyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, geçen günlerde Ağustos 2023’e dair Konut Fiyat Endeksi’ni (KFE) açıkladı. KFE’ye göre hem bir önceki ay hem de bir önceki yılın aynı ayına göre fiyat artışı yaşandığı görüldü.

eskisehir lgEskișehir’e Dünyanın Yașanabilir Üçüncü Kenti Ödülü Verildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen ve bu yıl Malta’da düzenlenen ‘Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde (LivCom) dünyanın en zengin şehirleri olan

TMB, Üçüncü Çeyreğe İlişkin Sektör Raporunu Yayınlandı

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) İnşaat Sektörü Analizi Raporu, Covid-19 salgınının etkilerinin azaldığı ve yükselen petrol fiyatlarının da destekleyici rol oynadığı 2021 yılındaki performansıyla küresel inşaat pazarında

İnşaat Malzemeleri Sanayi Üretimi İkinci Çeyrekte Yüzde 2,1 Arttı

Türkiye İMSAD’ın hazırladığı Aylık Sektör Raporu’nun eylül sonuçlarına göre, yılın 2. çeyreğinde üretim yüzde 2,1 oranında arttı. Temmuzda ise geçen yılın aynı ayına göre üretim yüzde 7,3 geriledi.

İnşaat Malzemeleri Bileşik Endeksi Eylülde 0,97 Puan Geriledi

Türkiye İMSAD’ın hazırladığı İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, eylülde sınırlı ölçüde geriledi. Yüksek sezon devam etmesine rağmen geçen ay görülen durağanlık eylülde daha fazla hissedildi.

Türkiye Alüminyum Dış Ticaret Özet Verileri

Haziran 2022 Dönemi Raporu

 

Yeni Başlayan İnşaat Hız Keserken, İnşaat Malzemesi Sanayisi İhracatla Büyümesini Sürdürüyor

Türkiye İMSAD Aylık Sektör Raporu’nun ağustos ayı sonuçlarını açıkladı. Raporda; yüksek mevsimselliğe rağmen yeni alınan işlerde başlayan gerilemeden dolayı, sonbahardan itibaren erken bir yavaşlama olasılığına dikkat çekildi.

Türkiye, Camda Yüzde 98 Yerli Hammadde ile Dünyaya Meydan Okuyor

Birleşmiş Milletler tarafından 2022’nin “Uluslararası Cam Yılı” ilan edilmesi, tüm dünyada gözleri Türkiye’ye çevirdi. Camı yüzde 98 oranında yerli hammaddeden üreten Türkiye, bu avantajıyla cam üretiminde Avrupa’da 1., dünyada ise 5. sırada yer alıyor.

aluminyum sektorAlüminyum Sektöründe Markalaşma Süreci İnovasyon İle Doğru Orantılıdır

Alüminyum, özellikle inşaat, otomotiv, dayanıklı tüketim, ulaştırma ve ambalaj sektörleri başta olmak üzere endüstrinin ve yeni teknolojilerin de gelişmesiyle her geçen gün kullanımı artan bir ürün. Dünyadaki alüminyum tüketiminin yıllar içinde artması ve önümüzdeki 10 yıl içinde sektörün yılda yüzde 5 ile 7 arasında büyümesi öngörülüyor.

iran logo

Türkiye ile İran Dış Ticareti

İran, Bakanlığımız tarafından 2014-2015 döneminde Hedef Ülkelerinden birisi olarak belirlenmiştir.  2012  yılında  Türkiye’nin İran’a  ihracatında önem  arz  eden başlıca ürün grupları;  altın, çelik profil, lif levha,  otomotiv yan sanayi ürünleri, sentetik iplik, cam  mutfak  eşyası, mobilya  ve beyaz eşya başta olmak  üzere çok  çeşitli  sanayi ürünleri sayılabilir.

Powered by OrdaSoft!