GALSİAD Alüminyum Sektör Toplantısı Gerçekleşti

GALSİAD alüminyum sektörünün tüm paydaşlarını Alüminyum Sektör Toplantısı’nda bir araya getirdi. Dernek tarafından yapılan sektörel çalışmaların detaylarının aktarıldığı toplantıda, sektörün sorunları da masaya yatırıldı.

GALSİAD Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

GALSİAD 2021 Genel Kurul Toplantısı’nda 2021-2023 Döneminde görev alacak yönetim kurulu üyeleri belirlendi.

 

 

idef21Savunma Sanayinin Büyük Buluşması IDEF’21 Yine Büyük Başarılara İmza Attı

Türkiye ve dünyadaki savunma sanayi devlerinin en önemli buluşma platformu olan IDEF’21, 4 gün boyunca Türkiye’den ve dünyadan savunma sanayi devlerini bir araya getirdi. 1.238 katılımcı firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yapan IDEF’21, yerli ve yabancı 68.795 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi.

Yılmaz Makine Sektörün İlk Dijital Stüdyosunu Kurdu

Yılmaz Makine, küresel üretimin en önemli gündem maddelerinden dijitalleşmeye yönelik önemi bir adım daha attı. Pazarlama stratejilerinde dijital dönüşüm çalışmalarına ağırlık veren Yılmaz Makine, kurduğu “Dijital Stüdyo” ile ürünlerini dünya genelinde pazarlamayı ve mevcut pazarlarında güçlenmeyi hedefliyor.

ALUTEAM Yaz Staj Eğitim Programı Dönem Kapanışı Gerçekleştirildi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi (ALUTEAM) bünyesinde oluşturulan eğitim programı kapsamında, 28 Haziran tarihinde başlayan Yaz Staj Eğitim Programı’nın Malzeme Birimi ayağı tamamlandı.

Demir ve Demir Dışı, İhracatta Vites Artırdı

Demir ve demir dışı metaller sektörü, temmuz ayında yüzde 23,3 artışla 930 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirerek Türkiye’nin genel ihracatından yüzde 5,7 pay aldı. Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ, “Sektör olarak ülke ekonomimize katkı sunmaya devam ediyoruz. Yılın kalan döneminde de ihracatımızdaki artış devam edecek” dedi.

pms logoAlüminyuma Küresel ve Türkiye Bakışı

Dergimizin yazarlarından Rasim ERDOĞAN, bu sayımızda dünyada ve Türkiye’de alüminyum sektörünü değerlendirerek PMS Alüminyum hakkında bilgiler verdi.

 

 

Arma Yapı, Roto Frank ile 10. Yılını Kutladı

Sektördeki gücüne güç katmayı sürdüren Arma Yapı, alanında dünya lideri olan Roto Frank ile iş birliğinin 10. yılını kutladı.

 

ASAŞ, 2021 Trend Renklerini Mimarların Beğenisine Sundu

ASAŞ Trend Renkler ‘21, ASAŞ Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Alüminyum Tasarım Ürünleri Grup Müdürü Demet İNCİRCİ ile Arjantin ve Japon asıllı sanatçı ve tasarımcı Adam Nathaniel FURMAN’ın katılımıyla düzenlenen webinarda mimarların beğenisine sunuldu.

 

Türkiye, Dünya İnşaat Malzemeleri İhracatında 9’uncu Sıraya Yükseldi

İnşaat malzemeleri sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan ‘Türkiye İMSAD Yapı Sektörü Raporu 2020’de, geçtiğimiz yıl salgının etkisiyle dünya inşaat malzemeleri ihracatının yüzde 2,8 daralarak 887,9 milyar dolara indiği, Türkiye’nin 21,16 milyar dolar seviyesindeki ihracatı ile 2 sıra yükselerek dünyanın 9’uncu ihracatçı ülkesi olduğu vurgulandı.

teknopark logoSavunma Sanayii Devleri Girişimcilik Ekosistemine Açılıyor

Teknopark İstanbul; ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, TEI ve BMC ile girişimcilik faaliyetleri kapsamında “Stratejik Çözüm Ortaklığı” iş birliği protokolünü imzalandı.

 

Ali BAKANER: “KDV’de Beyan Şartına Geri Dönülmeli”

GALSİAD İcra Kurulu Başkanı ve İTO Demir Dışı Metaller Meslek Komitesi Başkanı Ali BAKANER ile sektörde yaşanan gelişmeler hakkında bir görüşme gerçekleştirdik. Ali BAKANER, görüşme sırasında sektörün talep ettiği düzenlemeler hakkında şu bilgileri verdi.

 

Savunma Sanayinin Liderlik Okulu SAHA MBA,  2’nci Mezunlarını Verdi 

SAHA İstanbul, TÜBİTAK TÜSSİDE iş birliği kapsamında üye firmalarının yöneticilerine ve firma sahiplerine özel tasarlanan SAHA MBA Programı; 2’nci dönem mezunlarını verdi.

 

 

Kale Endüstri Holding, Güvenliği Estetikle Buluşturduğu Ürünlerini 450 Metrekarelik Showroomunda Sergiliyor

Türkiye’nin entegre güvenlik şirketi Kale Endüstri Holding, çelik kapıdan, çelik kasa, elektronik kilit sistemleri, pencere sistemleri ve alarm sistemlerine kadar zengin ürün ailesini 450 metrekarelik showroomunda bir araya getirdi.

Arslan Alüminyum, İSO 500’de 262’nci Sıraya Yükseldi

Arslan Alüminyum A.Ş., İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında, 2020’de bir önceki yıla göre 20 basamak birden yükselerek 262’nci sırada yer aldı.

Türk Alüminyum Sektörü İhracattaki Yükselişini Sürdürerek Avrasya’nın Üretim Merkezine Dönüştü

TALSAD tarafından yapılan açıklamaya göre; 163 ülkeye ihracat gerçekleştiren alüminyum sektörü, 2020’de pandemiye rağmen 1 milyon tona yakın ihracat faaliyetiyle Avrasya coğrafyasının üretim merkezi konumuna yükseldi. 2021 yılının ilk çeyreğini başarıyla kapatan sektör, mart ayında alüminyum ihracatını bir önceki yılın aynı ayına göre %38 artırarak 101.694 ton olarak gerçekleştirdi.

ASAŞSANAT, ARTCONTACT İstanbul “Kurum Onur Ödülü”nün Sahibi Oldu

Sanata ve alüminyum heykel üretimi yapmak isteyen öğrenciler ile genç ve profesyonel sanatçılara verdiği destek nedeniyle ARTCONTACT İstanbul tarafından “Kurum Onur Ödülü”ne layık görülen ASAŞSANAT’ın ürettiği sanat eserleri, ARTCONTACT İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda sergilendi

“Reynaers Academy: Cephe Tasarımı 101”, Ödüllü Mimarlar, Üniversite Öğrencileri ile Sektör Çalışanlarını Buluşturdu

Reynaers Aluminium Türkiye, webinar serisi “Reynaers Academy: Cephe Tasarımı 101”de alanında uzman ödüllü mimarlar, cephe tasarımı alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler, mezunlar ve sektör çalışanlarını bir araya getirdi.

GALSİAD’tan İstanbul Vergi Daireleri Başkanı Rıza BİLGİÇ’e Ziyaret

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ, GALSİAD İcra Kurulu Başkanı ve İTO Komite Temsilcisi Ali BAKANER, İstanbul Vergi Daireleri Başkanı Rıza BİLGİÇ’i ziyaret ederek, vergi tevkifat uygulamalarında yapılan değişikliğin alüminyum sektörüne yansımalarına ilişkin görüş alışverişinde bulundurlar.

Saray, Yeni Yatırımlarla Yükselişini Sürdürüyor

Türkiye’nin köklü sanayi kuruluşlarından Saray, üretim ve ihracattaki gücünü pekiştirmeyi sürdürüyor. İnşaat sektörüne yönelik katma değerli ürünleriyle pek çok ilki pazarla buluşturduklarını belirten Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin SARAYLI DİKİCİ “Önümüzdeki yıl devreye almayı planladığımız yeni tesis ve makine yatırımlarıyla pazar payımızı daha da artırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

İMMİB Üyeleri, 5 Ayda 31 Milyar Dolar İhracat Yaptı

Türkİstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) bünyesinde yer alan mal ticareti ile iştigal eden sektörlerin 2021 yılı ilk 5 aylık ihracatı 31 milyar doları geçerken, mayıs ayı toplam ihracatı 7 milyar dolara yaklaştı.

İnşaat Malzemeleri Sanayi Üretimi İlk Çeyrekte Yüzde 17,2 Büyüdü

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan ‘Türkiye İMSAD Mayıs 2021 Sektör Raporu’na göre; ocakta yüzde 17,8, şubatta yüzde 12,3 artan inşaat malzemeleri sanayi üretimi, mart ayındaki yüzde 20,9 artışın da katkısıyla yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 17,2 büyüdü.

 

Şişecam Yeni Yatırımlarla Avrupa, Türkiye ve İhracat Pazarlarında Büyüyor

Şişecam, küresel cam ligindeki oyun kurucu pozisyonunu güçlendirmek için cam ambalaj alanında Macaristan’da 255 milyon euro tutarında yatırımla iki fırınlı bir cam ambalaj tesisi kurma kararı aldı.

ASAŞ Desteğiyle Geliştirilen Dezenfekte Robotu, Pandemi Sürecinde Hastane ve Fabrikalara Büyük Kolaylık Getirdi

Yeni nesil otonom mobil robotlar üretmeye odaklanan bir araştırma ve geliştirme şirketi Patika Robotics’in ASAŞ’ın desteğiyle geliştirdiği otonom dezenfekte robotu, pandemi sürecinde virüslerle yüksek yoğunluklu UV-C ışınlarıyla savaşarak hastane ve fabrikalara kolaylık sağladı.

 

Türkiye İMSAD 2020 Geleceğe Yatırım Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU, Geleceğe Yatırım Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, “Geleceği orta ve uzun vadeli sürdürülebilir hazırlıklar ve stratejiler şekillendirecek” dedi.

 

ALUTEAM, Uluslararası FENOFEM Sanayi Sanal Fuarı’nda Ar-Ge’deki Gücünü Sergiledi

FSMVÜ ALUTEAM, (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi) Karabük Üniversitesi ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleştirilen Uluslararası FENOFEM (Ferro and Non-FerroMetals) Sanayi Sanal Fuarı’nda Ar-Ge’de ulaştığı son noktayı gözler önüne serdi.

Akpa Alüminyum, Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında

Akpa Alüminyum Türkiye ekonomisine tutulan güçlü bir ayna niteliğinde olan 2020 yılı Türkiye’nin birinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer almayı başardı.

5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Akpa Alüminyum’un Yönetim Kurulu Başkanı Şevket ÇALIŞKAN, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ALUTEAM, Saha Expo Savunma Havacılık Uzay ve Sanayi Sanal Fuarı’nda Yerini Aldı

FSMVÜ ALUTEAM, (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi) SAHA İSTANBUL tarafından düzenlenen SAHA EXPO Sanal Fuarı’nda yerini aldı.

 

Alüminyum Sektöründen Yılın İlk 5 Ayında 1.7 Milyar Dolarlık İhracat Başarısı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından, Ekonomist Doç. Dr. Evren BOLGÜN’ün katılımıyla düzenlenen ‘Alüminyum Sektör Buluşması’nda konuşan İDDMİB Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ, sektörün 2021’in ilk 5 ayında yüzde 51’lik artışla 1,7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini söyledi.

mosbuild 202130 MART – 02 NİSAN 2021 RUSYA MOSBUILD FUARI

 

yapi fuari 2021log 06−09 NİSAN 2021 İSTANBUL YAPI FUARI

 

 

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü, Döküm Sanayine Yönelik Kordiyerit Esaslı Seramik Filtre ile Döküm Sanayi için Maliyet Avantajı Getirecek

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü Nanoteknolojik ve Fonksiyonel Malzemeler Grubu, ekstrüzyon yöntemi ile geliştirdiği kordiyerit esaslı bal peteği seramik filtre üretim teknolojisi ile döküm sanayinin ihtiyaçlarına hizmet ederken ciddi maliyet avantajı getirecek.

TALSAD - Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği Yarım Asrı Devirdi

TALSAD - Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR, alüminyum sektörünün ülke ekonomisine büyük katkı sağladığına dikkat çekerek, sektörün pandemiye rağmen 3 milyar dolar ihracat bariyerini aştığının altını çizdi.

aselsanASELSAN, Küresel Teknoloji Firması Olarak Türk Savunma Sanayisinin Vizyonunu Globale Taşıyor

Türkiye’nin savunma sanayide yakaladığı yerli ve milli başarısının mimarlarından biri olan ASELSAN, yerli yabancı 24 iştiraki ile global bir marka haline dönüştü. ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, “ASELSAN, sadece kendi ülke vatandaşlarının değil, dünyanın her yerinden insanların güvenliğine, yaşam kalitesine ve refahına katkı sunan küresel teknoloji firması olarak yoluna devam ediyor” dedi.

Türkiye Alüminyum Sektörü Dış Ticaret Özet Verileri Şubat 2021

Türkiye Alüminyum Dış Ticaret Özet Verileri

 

Şişecam, Yenişehir Düzcam Tesisinde 400 Milyon Lira Yatırımla Yenilediği 240 Bin Ton Kapasiteli Fırınını Ateşleyerek Devreye Aldı

Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşları arasında yer alan Şişecam, Yenişehir düzcam üretim tesisinde yaklaşık 400 milyon liralık yatırımla soğuk onarımını tamamlayarak yenilediği düzcam 6 numaralı fırınını ateşledi.

progroupProgroup’a 2020 Yılı En İyi Uluslararası Danışmanlık Firması Ödülü

Turquality Doktoru Salim ÇAM tarafından 19 yıl önce kurulan Progroup, 2020 Yılı En İyi Uluslararası Danışmanlık Firması ödülünü aldı. Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen “Yılın En İyileri 2020 Ödül Töreni”nde alanında en iyiler ödüllendirildi.

İnşaat Malzemelerinde 2020’nin Son Çeyreğinde Yaşanan Yüksek Üretim Artışı Yeni Yılın İlk Ayında Da Devam Etti

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan ‘Türkiye İMSAD Mart 2021 Sektör Raporu’na göre, inşaat malzemeleri sanayi üretimi, yeni yılın ilk ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,8 arttı. 2020 yılını 2019’a göre üretimde yüzde 9,1 büyüyerek kapatan inşaat malzemeleri sanayisi, geçen yılın son çeyreğinde yaşanan yüksek üretim artışını yeni yılın ilk ayında da sürdürdü.

immib logoİMMİB’in Koordinatör Başkanlığına Aydın DİNÇER Getirildi

Türkiye’nin “Lider İhracatçı Birliği” olarak konumlandırılan İMMİB’in Koordinatör Başkanlığına Aydın DİNÇER getirildi. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin de (İMİB) Yönetim Kurulu Başkanı olan Aydın DİNÇER, 2021 için çok daha iyi bir hikâye yazılacağını söyledi. 

IQ Alüminyum Sistemleri, Bayilik Sistemi ile Rekabette Fark Yaratıyor

Alüminyum sektöründe Deceuninck kalitesini sunan, inovatif ürünleri ile öne çıkan ve sahip olduğu ürünler ile rakipleri arasında fark yaratan IQ Alüminyum Sistemleri, bayilik sistemi ile çalışarak müşteri memnuniyetini de garantiliyor.

Powered by OrdaSoft!