Dünya’da ve Türkiye’de Alüminyum 2022 Yılı Raporu

Alüminyum Üretimi ve Kullanımı

Alüminyum Sektör Raporu

Demir ve Demir Dışı Metaller Sektörü Dış Ticaret Verileri-İhracat

eas aluminium 86aEas Alüminyum; “Cumhuriyetin Yüzü Olan Herkesin 100. Yılı Kutlu Olsun”

Ağırlıklı olarak ihracat gerçekleştiren ve Avrupa İsviçre merkezli kuruluştan Qualicoat belgesi sahibi Eas Alüminyum, Türkiye hedeflerinde istikrarlı ilerleyişine devam ediyor.

Maer Makina ve Schwert, Üreterek Güçlenmeye Devam Ediyor

Hırdavat ve makine sektöründe önemli markaların distribütörlüğü yanı sıra kendi markalarının ürünleri ile de pazarda yer alan Maer Makina, Schwert markasıyla birlikte 2 ayrı stantla Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları’ndaydı.

oz ekin royal glass1988’den Bugüne “Hep Birlikte İleriye” Diyen Öz Ekin Grup, Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları’nda Ziyaretçilerini Ağırladı

Öz Ekin Grup, sektöre dünyada öncülük etmek misyonuyla 1998 yılında çıktığı yolculuğunda, 11-14 Kasım tarihleri arasında Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları’ndaydı.

Metamak’ın 50. Yılında Dev Organizasyon

15-16 Kasım tarihlerinde İstanbul Renaissance Polat Hotel’de gerçekleştirilen DISA Özel Sempozyum’u ve Trakya Döküm fabrika gezisi, Türkiye Metalurji Sektörü’nün yoğun ilgisi ile tamamlandı.

Akpa Alüminyum, Yeni Mimari Sistemleri ve Forza Aksesuar Ürünlerini Tanıttı

Europark Hotel’de iş ortaklarıyla bir araya gelen Akpa Alüminyum,  yeni ürünlerini lansman yemeğiyle tanıttı.

 

TASİS Başkanı Turgay KULUĞ’dan, Sendikanın Temsil Ettiği Otomatik Kapı Sektöründe Yaşanan Sorunlara Yönelik Çözüm Önerileri

6356 sayılı kanun kapsamında 12 numaralı metal işkolu altında otomatik kapı sektörünü de en üst seviye temsil yetkisine sahip

Stac; Avrasya Pencere, Cam, Kapı ve Alüminyum Fuarları’daydı

STAC, ulusal ve uluslararası 600’ün üzerinde sektör paydaşının katılım sağladığı 2023 Avrasya Pencere, Cam, Kapı ve Alüminyum Fuarı’nda, uluslararası müşterileri ve yeni müşteri ağı ile verimli bir fuar dönemi geçirdi.

GALSİAD, Üyelerini Temsil Etmeye Devam Ediyor

GALSİAD (Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği) destekleriyle gerçekleşen Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları, Dernek Başkanı Celalettin KIRBOZ’un Açılış Konuşmasıyla başladı.

By Pergo, Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları’nda “Gölgeniz Bize Emanet” Dedi

PVC ve Alüminyum inşaat grubu malzemeleri ile ticari hayatına başlayan By Pergo, o günden bugüne “Gölgeniz Bize Emanet” sloganıyla, sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

2023’ün Başarılmış Hedefleri ile Arma Yapı, Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları’ndaydı

“Dünya pazarında başarıya ulaşmak için deneyim ve güven” diyen Arma Yapı, bu yıl 24. Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları’nda dikkat çeken stant yoğunluğuyla, sektörde oluşturduğu güven ağını bir kez daha gösterdi.

Asaş Maxi Riviera ile Evinizde Mükemmel Yalıtım Sağlayın

Dar kanat ve adaptör profilleriyle mekânlarda zarif ve şık görünümü arayanlar için ideal olan Asaş Maxi Riviera 105-125-165 mm, 6 odacıklı tasarımıyla binalarda mükemmel yalıtım sağlıyor.

TALSAD’da Görev Değişikliği

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği TALSAD, Genel Sekreterlik görevini, 1 Ocak 2024 tarihi itibariyle Duygu SAYMEN’e devretti. 2018 yılı Haziran ayı itibariyle Genel Sekreterlik görevini yürüten Dr. Erol METİN ise Yönetim Kurulu Danışmanı oldu.

Emmegi Türkiye, Kpc Fuarı’ndaydı

Emmegi Türkiye, bu yıl 11-14 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşen Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları’nda, geçmiş projeleri, iş birlikleri ve gelecek çalışmaları ile fuar katılımcılarının odağındaydı.

metamak lg“Aluminium Tech Talk 2023” İstanbul Buluşması

İstanbul’da konularında lider 4 firmanın ortaklaşa düzenlediği Alüminyum sempozyumunda, Türkiye ekstrüzyon firmalarına, pres konveyör hatları, dik toz boya tesisleri, modern eloksal tesisleri, bu tesislerde kullanılan kimyasallar ve yeni eloksal presi kalıp ve kalıp tutucuları konusunda bilgiler aktarıldı.

Yılmaz Makine Bayi Buluşması İstanbul Meetings, Pandeminin Ardından Rekor Katılımla Yeniden Gerçekleşti

Avcılar Double Tree Otel’de düzenlenen İstanbul Meetings etkinliği, büyük bir katılım ve ilgiyle karşılandı. Türkiye ve dünyadan 50 bayi, sektördeki yenilikleri ve talepleri paylaşmak üzere toplam 150 kişiyle bir araya geldi.

Vorne, Avrasya Pencere Fuarını Başarılı Bir Şekilde Tamamladı

Pencere kapı sistemlerinin öncü markası Vorne, 11-14 Kasım Tarihleri Arasında Tüyap Fuar Merkezi’nde Gerçekleşen 24. Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları’ndaydı. Yenilikçi çözümlerini ziyaretçilerle buluşturan Vorne, fuarda büyük ilgi topladı.

enderpenEnderpen ile 25 Yıldır “Başarı Tesadüf Değil”

1968 yılından bu yana PVC pencere ve kapı sektöründe faaliyet gösteren Enderpen, yapı sektörüne değer katmaya devam ediyor. Çevreye duyarlı üretim anlayışı, geniş ürün-renk seçenekleri ve kalite anlayışıyla sektördeki yerini koruyor.

IQ Alüminyum, Yeni Ürünleriyle Yine Ön Plandaydı

Deceuninck kalitesi ve güvencesiyle öne çıkan IQ Alüminyum Sistemleri, 11-14 Kasım 2023 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda performans değeri yüksek, yenilikçi yeni ürünlerini tanıttı.

Akpa Alüminyum’dan Yeni Alüminyum Mimari Sistem Çözümleri

Türkiye’nin Alüminyum Profil ve Alüminyum Kompozit Panel üreticisi Akpa Alüminyum, yüksek yalıtımlı, uzun ömürlü ve dayanıklı yeni mimari sistemleri ile 24. Avrasya Pencere, Kapı, Cam ve Alüminyum Fuarları’ndaydı.

ALUTEAM ve TALSAD İş Birliği ile “AB Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizmasının Etkileri ve Yönetimi” Eğitimi Düzenlendi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Haliç Yerleşkesi’nde düzenlenen AB Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizmasının Etkileri ve Yönetimi Eğitim Programı “ALUTEAM: Alüminyum Sanayisinin Dijital Dönüşümü İçin Ortak Araştırma Merkezi” projesi kapsamında gerçekleştirildi.

GALSİAD, Krasnnoyarsk Bölgesi Devlet Heyeti Tarafından Ziyaret Edildi

GALSİAD Yönetim Kurulu ile Bölge Vali Yardımcısı Sn. Valeriy V.SEMENOV başkanlığındaki Krasnoyarsk Devlet Heyeti, yemekte bir araya geldi.

Alüminyum Sektör Toplantısı Gerçekleşti

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği, 12 Aralık 2023 Salı günü, 19 firma ve 3 sektör derneği olmak üzere toplam 55 kişilik katılım ile Alüminyum Sektör Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

alcasAlcas Metal, İhracattaki Çıtasını Yükseltiyor

Alüminyum profil üretiminde kapasite artırımı ve hammadde üretimi için 15 milyon dolarlık yatırım yapan Alcas Metal, “İSO İkinci 500” sıralamasında 370, “TİM En Büyük 1000 İhracatçı” listesinde 805’inci oldu.

alutalks lg"ALUTalks: Alüminyum Endüstrisinde Başarı Hikayeleri ve Deneyim Paylaşımı”

“ALUTEAM: Alüminyum Sanayisinin Dijital Dönüşümü için Ortak Araştırma Merkezi” Projesi kapsamında alüminyum sektöründen deneyimli isimlerin bir araya gelerek başarı hikayelerini, deneyimlerini ve sektördeki güncel gelişmeleri paylaşacağı ikinci ALUTalks etkinliği, 14 Şubat Çarşamba günü düzenlenecektir.

Tebriz’den İşbirliği Çağrısı

İstanbul Ticaret Odası’nı ziyaret eden Tebriz Büyükşehir Belediye Başkanı Yaghoub HOUSHYAR, “Türkiye’deki işadamı ve girişimcileri Tebriz’deki ticari imkanları kullanmaya davet ediyoruz.

woforum afrika 8575 Milyar Dolar İçin Afrika İhracatta Öncelikli Bölge

İhracatının yüzde 9.3’ünü Afrika'ya yapan Türkiye, kıta ile kazan-kazan temelinde ticaret ufkunu genişletiyor. Kıta ile 75 milyar dolarlık ticaret hedefine işaret eden Ticaret Bakan Yardımcısı AĞAR,

Türkiye'nin Afrika'yla Ekonomik İlişkileri Desteklerle Güçleniyor

Ticaret Bakanlığı, "2003 yılında Afrika ülkeleri ile 5,4 milyar dolar olan ticaret hacmimizi, 2022 yılında 41 milyar dolara ulaştırdık." dedi.

karpen metal 85Karpen Metal Şanlıurfa’da Ağır Sanayi Devrimi Gerçekleştirdi

Karpen ve Kar Alüminyum’un 20 yılı aşkın süredir Doğu ve Güneydoğu bölge distribütörlüğünü yapan Ahmet ÇOLAK, Karpen-Kar Alüminyum ile Şanlıurfa’da Karmetal Alüminyum billet fabrikasını kurdu.

GNS Alüminyum, Kaliteli ve Sürdürülebilir Yeni Nesil Ürünleriyle ALUEXPO’da Yerini Aldı

Sektörde 40 yılı geride bırakan GNS Alüminyum A.Ş., çevre dostu üretim süreciyle hayata geçirdiği yüksek kaliteli yeni nesil ürünlerini ALUEXPO’da sergiledi.

Full System Pencere Profilleri FSMVÜ Desteği ile Bilinirliğini Artırdı

Full Windows, FSMVÜ desteği ile üniversite - sanayi iş birliğinin örneklerinden biri olan poliüretan dolgulu alüminyum pencere sistemi çalışmasının niteliğini yükselterek uluslararası yayınlar ile bilinirliğini artırdı.

Ertech Alüminyum ALUEXPO’da Üretim Gücüyle Dikkat Çekti

Yüksek üretim gücüyle sektörün alüminyum ihtiyacını karşılayan firmalardan biri olan Ertech Alüminyum, ALUEXPO’da Ar-Ge ve inovasyonun temsilcisi oldu.

Saray ISO 500’de 236. Sıraya Yükseldi

Alüminyum sektörünün köklü markası Saray, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan “Türkiye’nin 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde 2022 yılı sonuçlarına göre 11 sıra yükselerek 236’ıncı sırada yer aldı.

teknikal aluminyum 85a Teknikal Alüminyum, ALUEXPO’da En Yeni Alüminyum Ekstrüzyon Profillerini Sergiledi

İnşaattan mobilyaya kadar çok sayıda sektörün alüminyum ihtiyacını karşılayan Teknikal Alüminyum, ALUEXPO’da yapı, cephe sistemleri, endüstri, mobilya, dekorasyon, otomotiv, elektrik, elektronik, aydınlatma ve solar enerji sektörlerine tedarik ettiği alüminyum ekstrüzyon profillerini sergiledi.

Ekstek XP, ALUEXPO’da 20. Yılına Özel Kokteyl Düzenledi

7/24 kesintisiz üretimiyle alüminyum sektörünün en büyük ihracat yapan firması olan Ekstek XP, ALUEXPO’da Ar-Ge ve üretim gücünün bir yansıması olan yenilikçi ürünlerini sergilerken, 20. yılını fuarda düzenlediği kokteyl ile kutladı.

turkiye yatirim konferansi 85llTürkiye Yatırım Konferansı Gerçekleşti

Türkiye Yatırım Konferansı, ABD’li ve Türk yetkililerin katılımıyla büyük bir başarıyla gerçekleşti. Konferansta, Türkiye’nin ABD ile ekonomik ilişkilerini güçlendirmek ve yatırım fırsatlarını artırmak için çeşitli adımlar atıldı.

İnşaat Sektörü Fiyat Farkı, Tasfiye ve Süre Uzatımı Düzenlemesi Bekliyor

TMB’nin 2023 yılının ilk 9 ayına ilişkin İnşaat Sektörü Analizi Raporu’nda, “Kamu projeleri üstlenmiş olan müteahhitlik firmalarının kamu yatırımlarındaki yüksek seviyelerdeki maliyet artışı nedeniyle fiyat farkı, tasfiye ve süre uzatımı düzenlemelerine ihtiyacı son derece artmıştır.

SAHA İstanbul ve EDGE Group, ‘Savunma Sanayii Buluşması’nda Stratejik İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Savunma Sanayimizin ihracatını artırmak ve SAHA İstanbul üye firmalarının ihracat çabalarını desteklemek amacıyla; SAHA İstanbul BAE’nin önde gelen savunma ve havacılık şirketleri grubu olan EDGE ile iş birliği içinde düzenlenen “SAHA - EDGE Savunma Sanayi Buluşması

edirne org san bol cami 85lEdirne Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 Bin 500 Kişilik Caminin Temeli Atıldı

Edirne Organize Sanayi Bölgesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 bin 500 kişilik, içerisinde kreş ve oyun parkı, aşevi, basketbol ve voleybol sahası gibi donatıları olan caminin temeli atıldı.

Powered by OrdaSoft!