Alüminyum Sektörünün Büyük Buluşması ALUS’10 ve ALUEXPO Büyük Bir Başarı Elde Etti

TALSAD, TÜBİTAK MAM ve METEM işbirliğiyle her 2 yılda bir düzenlenen Uluslararası Alüminyum Sempozyumu’nun 10.’cusu 3-4 Mart tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde ALUEXPO, 7. Uluslararası Alüminyum Teknolojisi, Makine ve Ürünleri İhtisas Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

ASAŞ Panjur ve Kepenk Çözüm Ortakları Kıbrıs’ta Buluştu

ASAŞ Panjur ve Kepenk Sistemleri, Kıbrıs’ta Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden katılan 30 çözüm ortağı ile bir araya geldi.

 

 

altin cekul odul“Yapının Oscarları” Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri Yapı Kataloğu İle 28.Kez Sektörle Buluşuyor!

1991 - 2017 yılları arasında Yapı-Endüstri Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen ve yapı sektörünün prestij ödülleri olarak anılan ‘Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’, Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödül programıdır.

İhracatı Rekora Taşıyan ‘Metalik Yıldızlar’ Ödüllerini Aldı

Geçtiğimiz yılı yüzde 49,5’lik artış ve 12,4 milyar dolarlık rekor bir ihracat ile tamamlayan demir ve demir dışı metaller sektörünün lider kuruluşu İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), başarılı ihracatçılarını düzenlenen törenle ödüllendirdi. ‘İhracatın Metalik Yıldızları’nda toplam 71 firmaya ödül verildi.

aluexpo 1Mustafa VARANK: “Avrupa’nın Üretim Üssü Olacağız”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, ALUEXPO 7. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ile 10. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu’nun açılışında yaptığı konuşmada, Türk alüminyum sektörünün Avrupa’nın ikinci büyük tedarikçisi olduğunu belirterek, “2021 yılında sektör 5,1 milyar dolarlık ihracata imza attı. Alüminyumda Avrupa’nın üretim üssü olmak istiyoruz.” dedi.

İDDMİB’de Çetin TECDELİOĞLU Dönemi Başladı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Bir önceki dönemde İDDMİB Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Çetin TECDELİOĞLU, İDDMİB’in yeni başkanı seçildi. İDDMİB Başkanı Çetin TECDELİOĞLU, ilk etapta 16 projeyle sektör ihracatını 20 milyar dolara yükseltmeyi hedeflediklerini vurguladı.

ASAŞ’a ‘İhracatın Metalik Yıldızları’ndan 4 Ödül Birden

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ‘İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’ töreninde 4 ayrı ödül almaya hak kazandı.

Arslan Alüminyum A.Ş. Bir Kez Daha İDDMİB Alüminyum Döküm Mamulleri Kategorisinde 1.’lik Ödülüne Layık Görüldü

Türk alüminyum sektörünün geleceğine yarım asırdır başarılı yatırımlar gerçekleştiren küresel alüminyum pazarının en önemli oyuncusu Arslan Alüminyum A.Ş., geleneği bozmayarak ‘İhracatın Metalik Yıldızları’ ödüllerinde Alüminyum Döküm Mamulleri Kategorisinde en çok ihracat yapan kuruluşlar arasında bu sene de 1. sırada yerini aldı.

ALUTEAM, ALUEXPO ve ALUS 10’da Sektörün Öncü Firmalarıyla Buluştu

ALUTEAM, 3-5 Mart tarihleri arasında organize edilen ALUEXPO Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu. ALUTEAM’in Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’ni temsilen yer aldığı fuarda alüminyum sektörünün öncü firmaları bir araya gelindi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK GALSİAD Standını Ziyaret Etti

GALSİAD, (Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş İnsanları Derneği), İstanbul Fuar Merkezi’nde önde gelen yerli alüminyum üreticileri ve küresel tedarikçi firmaları buluşturan ALUEXPO’da tüm üyelerini bir kez daha temsil etmenin gururunu yaşadı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK da GALSİAD standını ziyaret ederek üyelerini onurlandırdı.

TALSAD Yeni Dönem Yönetim ve Denetim Kurulları Belirlendi

TALSAD (Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği), Olağan Genel Kurul Toplantısı, 24 Mart 2022 tarihinde Fairmont Quasar Otel’de gerçekleşti. Büyük bir katılımın yaşandığı toplantıda, yeni dönem Yönetim ve Denetim Kurulları belirlendi.

7. ALUEXPO Fuarı’nda Yerini Alan ASAŞ, ALUS’10 Sempozyumu’na Desteklerinden Dolayı Teşekkür Plaketi Aldı

ASAŞ, alüminyum sektörünün Türkiye’deki en büyük buluşmalarından olan ALUEXPO fuarında bu sene de yerini aldı. Fuar kapsamında düzenlenen, ALUS’10 Sempozyumu’nun gerçekleştirilmesi adına verdiği katkılar ve platin sponsorluğundan dolayı teşekkür plaketiyle ödüllendirildi.

Akpa Alüminyum ALUEXPO’da Sektör Temsilcilerini Ağırladı

Alüminyum sektörünün lider markalarından biri olan Akpa Alüminyum, 3-5 Mart tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ALUEXPO’ya katıldı. Alüminyum sektörünün önemli organizasyonlarından biri olarak gösterilen fuarda sektör temsilcilerini ağırladı.

 

Alfa Metal İftar Organizasyonu

Alfa Metal, Anadolu ve Avrupa yakasında düzenlediği iftar yemeği ile müşteri ve tedarikçilerini ağırladı.

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergilerimizle Hardware Eurasia Fuarı’nda Yerimizi Aldık

Mimart Yayıncılık olarak Reed Tüyap Fuarcılık tarafından Hırdavat Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (HISİAD) iş birliğiyle ilk kez düzenlenen Hardware Eurasia Fuarı’nda sektör temsilcilerimizle buluşarak yeni sayılarımızın dağıtımını gerçekleştirdik.

aluexpo 1Hasan BÜYÜKDEDE ALUEXPO’da Firmaları Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE bu yıl 7.si gerçekleştirilen ALUEXPO Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’nda katılımcıları ziyaret etti.

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergilerimizle ALUEXPO’da Sektör Temsilcilerimizin Sesi Olduk

Win&ARTProje - ALU&Art Dergilerimiz ile ALUEXPO’da  firmalarımızla buluştuk. Sektör paydaşlarımızın temsilciliğini üstlendiğimiz standımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE tarafından ziyaret edildi.

seyad 01Sektörel Yayıncılar Yeni Başkanını Seçti

Sektörel Yayıncılar Derneği’nde (SEYAD) 2022 yılı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerinin seçildiği genel kurulda SEYAD’ın Yeni Başkanı, Moneta Medya Grubu’nun Genel Müdürü Mesut Kul oldu.

cati cephe odul 2021Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ve Çatı Cephe Malzemeleri Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yalıtım dergisi tarafından 19.su düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile Çatı ve Cephe dergisi tarafından 11.cisi düzenlenen “Çatı Cephe Malzemeleri Ödülleri” bu yıl BAU Teknolojileri dergimizin organizasyonu altında sahiplerini buldu.

tubitakTÜBİTAK MAM Kimyasal Temperleme ile İnce Camların Mukavemetlendirilmesi Alanında Cam Teknolojisinin Geleceğini Şekillendiriyor

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü Nanoteknolojik ve Fonksiyonel Malzemeler Grubu, “Kimyasal Temperleme ile İnce Camların Mukavemetlendirilmesi” kapsamında geliştirdiği yeni cam teknolojileriyle alanında öncü adımlar atıyor.

 

sz metalAlüminyum Sektörünün Duayeni Sacit ZORLU’nun 33 Yıllık Başarı Hikâyesine, Win&ArtProje ve ALU&Art Dergilerinden Plaket

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak, Alutem ve Temalu markalarının mimarı olarak imza attığı ilklerle sektörümüzün global adımlarını hızlandıran Sacit Zorlu Metal San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sacit ZORLU’ya 33 yıllık örnek başarı hikâyesinden ilham alarak plaketimizi takdim ettik.

Akpa, Sponsor Olduğu 24 Erzincanspor Futbol Takımı ile Buluştu

24 Erzincanspor futbol takımının sponsoru Akpa, takımın Pendikspor ile oynayacağı maç öncesinde futbolcularla motivasyon yemeğinde buluştu.

 

Türkiye İMSAD Ocak Raporunda Talep Yetersizliğindeki Gerilemeye Dikkat Çekti

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) tarafından hazırlanan ocak ayı sektör raporunda, “2021’in son çeyreğinde ve 2022’in ilk ayında talep yetersizliği sorunu gerilemeye devam etmiştir. Talep yetersizliği 2019 yılından bu yana en düşük seviyesine gerilemiştir. İnşaat sektöründe talebin güçlenmesi faaliyetler açısından umut vermektedir.” denildi.

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Yeni Yıla Düşüşle Başladı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi 2022 Ocak ayı verileri açıklandı. Endeks sonuçlarına göre Bileşik Endeks 1,58 puan gerilerken, Faaliyet Endeksi, Güven Endeksi ve Beklenti Endeksi de yeni yıla düşüşle başladı.

kaleKale Kilit Bayileri ile Sapanca’da Buluştu

Tecrübeyi teknoloji ile birleştiren Kale Kilit ‘Hep Birlikte, Hep Daha İyisi için Bir Aradayız’ mottosundan yola çıkarak bayileri ile Sapanca’da bir araya geldi.

 

Türkiye Alüminyum Sektörü Dış Ticaret Özet Verileri

Ocak - Aralık 2021 Dönemi Raporu

Türkiye Alüminyum Dış Ticaret Özet Verileri

İnşaat Malzemeleri Sanayisi, 2021’de 30 Milyar Doları Aşarak Tarihin En Yüksek İhracatını Gerçekleştirdi

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Aralık 2021’e göre, inşaat malzemeleri sanayi ihracatı yüzde 46,2 artışla 30,88 milyar dolara ulaşarak endeksin ölçülmeye başlandığı 2013 yılından bu yana tarihi zirvesini yaptı. 2021 yılında miktar olarak 64,79 milyon ton ihracat yapılırken ortalama ihracat birim fiyatı ise 0,35 dolar/kg’dan 0,48 dolar/kg’a yükseldi.

Şişecam İtalyan Refrakter Üreticisi Refel’i Satın Alıyor

Bu yatırımla tedarik zincirinin kırılmasına bağlı riskleri bertaraf etmeyi hedefleyen Şişecam, rekabetçi pozisyonunu koruyacak ve müşterilerine global ölçekte hizmet vermeyi sürdürecek.

GTÜ, TÜBİTAK MAM, SAHA İstanbul ve Sima Alüminyum Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), GTÜ Teknopark, SAHA İstanbul ve Sima Alüminyum arasında yurt dışında üretilen bazı magnezyum ve alüminyum alaşımların Ar-Ge’sinin yapılması ve seri üretime geçilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

İhracat Bedellerinin Yüzde 25’inin TCMB’ye Satılmasının Uygulanması Hakkında Soru ve Cevaplar

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ihracat bedellerinin yüzde 25’inin TCMB’ye Satılması Uygulaması hakkında sıkça sorulan soruları ve yanıtlarını içeren bir rehber yayınladı.

BAYKAR Teknoloji ile SAHA İstanbul Üye Firmaları Üretim ve Tedarik Sürecine Yönelik Çözümler İçin Buluştu

BAYKAR Teknoloji ve SAHA İstanbul firmaları, üretim ve tedarik süreciyle ilgili 36 farklı alt başlıkta çözümler için B2B etkinliği kapsamında bir araya geldi.

 

ALUTEAM’in “Alüminyum Sektörü Enerji Verimliliği Dijital Arayüzü Geliştirilmesi ve ALUTEAM Yetkinliğinin Arttırılması” Projesi İSTKA Desteği Aldı

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin projesi Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Pixera PAL Serisi Ölçüm Cihazları, Profil Üretiminde En Güvenilir Yardımcınız Olacak

Pixera PAL serisi ölçüm cihazları, saha koşullarında profillerin ölçümlerini yaparak henüz üretim aşamasındayken hataların tespit edilmesini sağlıyor. Türkiye’nin yerli ve milli gücünün temsilcilerinden olan Pixera PAL serisi, yüzde yüz yerli yazılım ve donanımı ile yüksek hassasiyetli ve güvenilir ölçümler sunuyor.

isiyad 75aİSİYAD Genel Başkanı Cemal ÇOBAN Güven Tazeledi

İSİYAD (İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’da birçok görev değişimi olurken Cemal ÇOBAN tekrar Genel Başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

İTO Metaller için LME Lisanslı Depo Çağrısıyla Webinar Düzenledi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) sektörün, LME lisanslı depoların açılmasına ve antrepo rejimine yönelik çağrısına kulak verdi. Konuyla ilgili gelişmeler, İTO’nun düzenlediği webinarda tartışıldı.

ASAŞ, Türkiye’nin “En İyi Yönetilen Firmaları” Ödülüne Layık Görüldü

ASAŞ, Deloitte Private tarafından 40 ülkede uygulanan “En İyi Yönetilen Şirketler” (Best Managed Companies) Programının 2021 yılı Türkiye kazananları arasında yer alarak, ödüle layık görüldü.

Assan Alüminyum Sürdürülebilirlik Çalışmaları Full Sertifikasyon Aldı

Kibar Holding çatısı altında faaliyet gösteren, yassı alüminyum sektörünün lider üreticilerinden Assan Alüminyum, çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirlik odaklı çalışmaları sonucunda alüminyum sektörünün küresel sürdürülebilirlik inisiyatifi ASI’dan full performans standardı sertifikasını aldı.

Akpa Alüminyum İzmir Bölgesi’nde Mimari Sistem Ürünlerini Tanıttı

Akpa Alüminyum İzmir Bölgesi “Sektöre Güven Veren Buluşma” etkinliğinde, yeni tasarlanan mimari sistem ürünlerini sektör temsilcileriyle buluşturdu.

Karpen ve Kar Alüminyum, Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları’ndaki Yerini Aldı

Kapı pencere sektörünün en yenilikçi firmalarından Karpen ve Kar Alüminyum, Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları’nda bayileri ve çözüm ortaklarıyla buluştu.

ALUVET Projesi Ekibinde Yer Alan ALUTEAM, Alüminyum Sektörünün Geleceğine Kalıcı İzler Kazandırılacak

ALUVET Projesi’nin, FSMVÜ (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi) ile proje ekibinde yer alan ALUTEAM (Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi), sektörün öncü firmalarıyla bir araya gelerek hazırlanacak eğitim programları için ihtiyaçları belirleyecek.

Powered by OrdaSoft!