emre arolat architectureİstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Osmanlı’dan Günümüze Ulaşan 15 Bin Parçaya Ev Sahipliği Yapıyor

2011’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Emre AROLAT Architecture (EAA) ekibini görevlendirmesiyle tasarlanan İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Osmanlı’nın son dönemlerinden modern döneme kadar Türk sanatının en önemli örneklerini içeren 15 bin parçaya ev sahipliği yapıyor.

zaha hadid Kavislerin Kraliçesi, Mimarlığa Yön Veren Kadın: Zaha HADİD

Kendine has tarzı, karakteristik özellikleriyle ve mimarlığa getirdiği yeni heyecan ile bir tasarım ikonu haline gelen Zaha HADİD, yaşamı süresince imza attığı eserlerle mimarlığa yön verdi.

oka 01bOnur KARADENİZ: “Pandemi ve İklim Krizi Nedeniyle Konutlarda Doğaya Dönüş Yaşanıyor

Pandemi sürecinde mimari ve iç mimari tasarımların değişen yaşam alışkanlıklarıyla farklı yorumlar kazanmaya başladığına dikkat çeken Onur Karadeniz Architects Kurucusu Mimar Onur KARADENİZ, “Pandemi, şehirleşme olgusu için bir dönüm noktası oldu. Konutta doğaya dönüş başladı” dedi.

zaha hadid 75Zaha HADİD’in Son Projesi Irak Merkez Bankası’na Türk Kalıp Mühendisliği Gücü

“Kavislerin Kraliçesi” olarak mimarlık tarihine adını yazdıran Zaha HADİD’in son projesi Irak merkez Bankası, Türk kalıp mühendisliği çözümleriyle yükseliyor. Projenin kalıp ve kalıp mühendisliği çözümleri Doka Türkiye tarafından sağlanıyor.

mardav logoSümer Konutları

Proje Adı: Sümer Konutları

Projenin Yeri: Sümer Mahallesi Kayseri DSİ Arkası

Uygulayıcı Firma: Büyükpatır Grup YİPAŞ Yapı A.Ş.

Toplam Arsa Alanı: 20.000 m² 

cortizo logoCORTIZO Mimari Alüminyum  Sistemleri Elements Yalıkavak  Projesinde

Flexible Technology Useful Architecture

Proje: Elements Yalıkavak

Yer: Bodrum  Yalıkavak

Mimari: Emre Arolat

mardav ravago logoSakarya-İnnovia Arifiye Konut Projesi

Yeşil GYO’nun işvereni olduğu, projenin mimari ve uygulayıcı firma yöneticiliğini Emiroğlu İnşaat’ın üstlendiği ve Yalıtım Uygulaması Mardav bayisi Umut Yalıtım tarafından yapılmıştır. İnnovia Arifiye Projesi toplamda 60.000 m2  alan üzerine yapılmış ve 13.000 m2’si yalıtım alanı olmaktadır.

sapa logoSAPA, Bodrum’da Destansı Bir Projeye İmza Atıyor

50 yılı aşkın deneyimi ile inovatif alüminyum çözümleri sunan SAPA, Bodrum’da yapımı süren Epique Island projesinde tercih edildi. Epik: Sözlük anlamı ‘destansı’. Aksoy Holding’in Bodrum’da yapımı süren yeni projesi Epique Island projesi bu tanıma tam anlamı ile uyuyor. 

kosgeb logo

KOSGEB Tarafından KOBİ’lere Verilen Destekler

Sektörümüzde faaliyet gösteren ve KOBİ statüsündeki okuyucularımızın  faydalanabilmesi için hazırladığımız ‘KOBİ Destek Programı’ ile ilgili bilgiler… KOSGEB hizmet  ve desteklerinden, 250  kişiden  az  çalışan istihdam eden ve yıllık net satış  hasılatı  ya da  mali bilançosu  40 milyon TL’yi aşmayan ve 2009/15431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile tespit  edilen  sektörlerde faaliyet  gösteren KOBİ’ler ile bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen girişimciler yararlanabilmektedir.

burak aluminyum logo

En İyi Karma Proje Ödülü Alan Batışehir’de Burak Alüminyum Tercih Edildi

Batışehir, İngiltere’de düzenlenen  “European Property Awards”ta  aldığı  “En İyi Karma  Proje”  ödülü   ile ne  kadar büyük  bir proje  olduğunu ispatlarken, Burak Alüminyum da 3.169  konuttan oluşan bu elit projede, başlangıcından itibaren doğrama ve balkon  sistemleri ile yer almaktadır. Projede kullanılan sistemler Burak Alüminyum tarafından tasarlanan ALS50 Kapaklı Cephe Sistem  ile Y55 Yalıtımlı Doğrama Sistemleridir.

reynaers logo

The Paragon Projesinde Reynaers Cephe Sistemleri Tercih Edildi

Farklı açılardaki yüzeylerin kesiştiği, estetik ve zarif çizgilerden oluşan The Paragon’un cephesinde Reynaers CW50SC cam cama fugalı giydirme cephe sistemi kullanılmıştır. The Paragon projesi için Reynaers proje bazında hava, su ve rüzgar testi yapmıştır.

arte logo

Arte Yapı Yurtiçinde ve Dışında Projelerine Devam Ediyor

Arte Yapı Sistemleri, kurucularının 15 yılı aşkın tecrübesi ile 2005 yılında kurulmuş olup; kısa zamanda uluslar arası taahhüt yerine getirerek sektöründeki lider firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

 

yazgan logo

Tema İstanbul Showroom, Yazgan Tasarım Mimarlık Tarafından Tasarlandı

Yazgan Tasarım Mimarlık tarafından projelendirip, hayata geçirilen Tema İstanbul Showroom’u ile ilgili, şirket ortakları Dr. Mimar Kerem YAZGAN ve Dr. Mimar Begüm YAZGAN bilgiler verdi.

Powered by OrdaSoft!