cizgi buyuk banner

EDİTORYAL

kemalbeysmllPandemiden Çıkış İçin Zemin Oluşturduk

Pandemi döneminde faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan işletmeler ve firmalarımız, normalleşme sürecinin kazanımlarıyla yeniden ticari hayatlarına devam etmeye başladı. Bu süreçte yıl sonu hedefleri ile gelecek beklentileri revize edildi. Sürecin en az hasarla atlatılması yönünde gerçekçi bir tutum sergilendi.

ALU&Art Dergisi olarak yeni sayımızda, firmalarımızın pandemi döneminde yaşadıkları zorlukları, bunların aşılması noktasında sergiledikleri üstün performansı, pandemiye rağmen elde ettikleri başarılarını onların gözünden sizlerle paylaştık. Normalleşme süreciyle yeniden firma ziyaretlerimizi gerçekleştirerek, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde hasret giderdik.

Firmalarımızın röportajlarının yanı sıra sektörümüzün öncü kuruluşlarının değerlendirmelerini sayfalarımıza ekledik. Türkiye’de bilimin gelişimi yönünde öncü adımlar atan TÜBİTAK’ın çalışmalarını, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin USTA röportajımızla sayfalarımıza taşıdık. Sektörümüzün öncü kuruluşlarından İDDMİB’in her sene geleneksel olarak düzenlediği İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’nde üstün başarı gösteren firmalarımızın farklı kategorilerde aldıkları ödüllere, haberlerimizde yer verdik.

15 yıldır aralıksız olarak sizlerle buluşturduğumuz Win&ARTProje / ALU&Art Dergilerimizi hazırlarken bir yandan da yayıncılık ve reklamcılık alanlarındaki köklü tecrübesinden ilham alarak faaliyete geçirdiğimiz AKD Kurumsal Danışmanlık firmamızın yapılanma süreci içerisinde olduk. 15 yıldan bu yana şirket ve kurumların kurumsal iletişim çalışmaları çerçevesinde ihtiyaca yönelik çözümler üreten firmamız, bu yapılanma sürecinin ardından yepyeni bir yüze kavuştu. Kurumsal iletişimin tüm alanlarına dokunan AKD Kurumsal Danışmanlık olarak çözüm odaklı hizmetimizle şirket ve kurumlara markalaşma, kurumsal kimlik çalışmaları, sosyal medya yönetimi, Google SEO çalışmaları, dijital pazarlama, prodüksiyon, promosyon ve organizasyon gibi hizmetler sunarak iletişim dünyasının tüm dinamiklerini yeniden tanımlıyoruz.

Normalleşme süreciyle ekonomimizde üretim ve ihracat odaklı sevindirici gelişmeler içerisindeyiz. Yeni sayımızda yer alan haberlerimizde, bu gelişmeleri firmalarımızın sözcülüğünde sizlere aktarmaya çalıştık. Geleceğe dair umudumuzla, ülkemizin geleceği adına yaşanacak en güzel gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sağlıklı ve umut dolu günler dileriz.

imza


E - DERGİLER

alu67kpk            

 

mardav logoSümer Konutları

Proje Adı: Sümer Konutları

Projenin Yeri: Sümer Mahallesi Kayseri DSİ Arkası

Uygulayıcı Firma: Büyükpatır Grup YİPAŞ Yapı A.Ş.

Toplam Arsa Alanı: 20.000 m² 

 

Mantolama Yalıtımında Kullanılan Malzemeler: 12.000 m² CS35/6 cm Ravaber Taşyünü

Satışı Yapan Firma: Mardav Yalıtım Bayisi – Mustafa ANTEPLİ Antepli Ticaret

 

 

mardav 43a1

Kayseri Sümer mahallesinde 6 bloktan oluşan konut inşaatında A ve C Bloklarda 46 adet olmak üzere toplam 92 daire 160 m² olup, B Blokta ise 38 daire 150 m² olarak toplamda 130 daire inşaatı 1 sene içerisinde teslim edilecektir. Projede mantolama da Ravaber taşyünü ürünümüz kullanılmıştır. Mantolamada A1 yanmaz sınıfı taşyünü konut inşaatlarında ısı, ses, yangın ve nem yalıtımında önemli rol oynamaktadır. Kullanılan Ravaber cs35/6 cm taşyünü ürünleri, 6 cm kalınlığında, 0.035 W/Mk ısı iletkenlik değerine sahip ürünler olup, konutlarda ev sahiplerinin ısıl konforunun ve bina işletme giderlerinin düşürülerek enerji tasarrufunun sağlanması amaçlanmıştır. Ravaber taşyünü fabrikası yıllık üretim kapasitesi 110.000 ton ile Türkiye’nin en büyük taşyünü üretim tesisine sahiptir. Mardav Yalıtım A.Ş. bayilerimizden, Antepli Ticaret tarafından dış cephe ısı yalıtım malzemeleri satışı gerçekleştirilen proje, 2017 yılı Haziran ayın da tamamlanarak, Kayseri’de örnek mantolama uygulaması olarak ülkemize katkıda bulunacaktır.

Sümer Residences

As part of the housing construction constituting of 6 blocks at Kayseri Sümer quarter, there are 92 flat in total, each with a surface area of 160 m² , 46 of which are at A and C Blocks and there are 38 flats, each with a surface area of 150 m² in B block and the construction of 130 flats in total will be completed and delivered within 1 year time. As jacketing, our Ravaber rockwool product has been used in the project.