cortizo logoCORTIZO Mimari Alüminyum  Sistemleri Elements Yalıkavak  Projesinde

Flexible Technology Useful Architecture

Proje: Elements Yalıkavak

Yer: Bodrum  Yalıkavak

Mimari: Emre Arolat

Mimarlık Mimari Sistemler: CORTIZO

Proje Sistemleri: Cor Vision, Cor60, TP52

Durum: Yapım Aşamasında

Tamamlanma Tarihi: 26.05.2017

 

 

cortizo 43a

Dünyanın yedi harikasından Halikarnas Mozolesi’nin ev sahibi bu güzeller güzeli yarıma da, Helenistik Çağdan Roma’ya uzanan kültür mirası, eşsiz doğası, iklimi, masmavi suları, karakte ristik mimarisi, dünyaca ünlü otelleri, uluslararası stardartlardaki marinaları, eğlence hayatı ve Akdenizli lezzetleriyle sadece Türkiye’nin değil, uluslararası turizmin de en özel destinasyonların dan biri Bodrum.

Elements Yalıkavak,  yüz  yıllık  zeytin  ağaçlarının, kayaların ve taşların yeri korunarak, doğal yapıyı bozmadan, araziye entegre edilerek doğaya saygıyla yaratılan, her biri Yalıkavak Tilkicik Koyu’nun muhteşem manzarasına hakim birbirin den farklı 23 özel evden oluşmaktadır. Dünyaca ünlü mimarımız Emre Arolat imzalı sıra dışı bir mimari, eşsiz bir doğa ve Akdeniz’in faunasıyla kusursuz bütünlükte çok özel bir yaşam projede hayat bulmaktadır.

Nefes kesen doğası ve mimari konseptiyle benzer siz bir yaşam sunan tamamen birbirlerinden farklı 23 özel ev, 320 m2 ile 820 m2 arasında değişen büyüklükleri, muhteşem Bodrum manzarasına hakim terasları ve kendine ait özel havuzlarıyla doğaya saygılı, arazinin dokusuna uygun şekilde ahşap, cam ve doğal taşların sentezi ile çoğunluğu birbirini görmeyecek şekilde tasarlanmış ve konumlandırılmıştır. Elements Yalıkavak’ ta otoparklar yer altına alınarak yer üstündeki peyzajın bozulması engel lenmiş böylelikle araç gürültüsünden uzak bir dinginlik sağlanmıştır. Kaliforniya stilinin Akdeniz’de örnek gösterilen sayılı uygulamaların dan biri olacak eşsiz mimarisi 4 mevsim yaşam düşünülerek tasarlanmıştır. Elements Yalıkavak evlerinin denize bakan ön cephesi, CORTIZO mimari alüminyum sistemleri ile panoramik manzaranın, cömert peyzaj dokusunun ve deniz den gelen meltemin içeri girmesine imkan veriyor.

Mimari tasarım konseptine uygun olarak projelen dirilen CORTIZO Alüminyum Sistemler, maksi mum görüş açısını üst düzey performans özellikle rine sahip sistemleriyle karşılamaktadır. Daha fazla ışık geçişine olanak sağlayan Cor Vision minimal sürme sistem projenin tasarım felsefesiyle örtüşmekte, Bodrum’un eşsiz doğa manzarasını kullanıcılara sunmaktadır.

Sistemde kenet detayının görünür yüzey genişliği sadece 20mm olup, gizli drenaj sistemi, döşeme içerisinde gizlenen kasa pro li, pro lsiz  90 derece köşe dönüş seçenekleri gibi proje özelinde kullanılan detaylara sahiptir.

cortizo 43b

“Elements Yalıkavak, yoğun  bitki ve kaya dokularının iç içe geçtiği çok özel bir alanda inşa ediliyor. Bölgenin iklimsel özelliklerine uygun olarak planlanan binaların her biri, tek  defaya  mahsus  bir tasarım  olarak biçimini tam  da temasa geçtiği topoğrafya parçasından türetiyor. Titizlikle oluşturulan malzeme dili, arazinin mevcut renk ve doku paletinin bir uzantısı  olarak, yapıların içinde yer aldığı doğal dokuyla hemhal olmasına olanak sağlıyor.”

Emre Arolat Cityscape Dubai Awards, “Future Residential Projects”

Powered by OrdaSoft!