Sehitlerimiz

EDİTORYAL

Kemal Bey resim 2021

Fensterbau Frontale Fuarı'nın Tek Türk Medya Partneriyiz

Her zaman olduğu gibi firmalarımızın başarı hikayelerini, 2023 hedeflerini, firma temsilcilerimizin sektörümüze ve ekonomimize ilişkin çok değerli görüş ve öngörülerini hazırladığımız haberlerle sektörümüz için kılavuz niteliğinde bir sayıyla karşınızdayız. Sektörümüzün çok değerli kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütlerinin penceresinden bakarak hazırladığımız haberlerimizle de firmalarımızın gelecek hedeflerine rehberlik etmeyi sürdürüyoruz.

15 yılı aşkın süredir sektörün temsilciliğini üstlenen Win&ARTProje - ALU&Art Dergileri olarak firmalarımız, kurum ve kuruluşlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sektörümüz için önemli olan her türlü organizasyon ve fuarlarda firmalarımızı temsil ederek onların ulusal ve uluslararası yolculuklarına değer kazandırıyoruz.

Pandeminin etkisinin azalmasıyla birlikte hız kazanan fuar organizasyonları ile yeniden fiziksel görüşmelerimize yoğunlaşmanın sevinci içerisindeyiz. Mimart Yayıncılık olarak 12 - 15 Temmuz tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleşen kapı pencere sektörünün en büyük ve en önemli buluşmalarından biri olan Fensterbau Frontale Fuarı’nda yerimizi aldık. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine fuarın Tek Türk Medya Partneri olarak sektörümüzü temsil etmenin haklı gururunu yaşadık. Fuara özel hazırladığımız Fuar Özel Sayımızın dağıtımını gerçekleştirdik. 1. holde 108 nolu standımızda değerli sektör temsilcilerimizi, Nürnberg Başkonsolosumuz Serdar DENİZ’i, İDDMİB Denetim Kurulu Üyesi Ferruh ÖZKAN’ı ve Almanya Temsilcimiz Mustafa KONAK’ı ağırladık. Standımızın yanı sıra 1. ve 5. hollerdeki basın standtlarından, İFT Rosenheim medya partnerleri alanından dergimizin dağıtımını gerçekleştirdik. Fuar alanındaki reklam ve tanıtım faaliyetlerimizle sektör temsilcilerimizin geniş kitlelere ulaşmasını sağladık.

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak, sektörümüzün hedef ve beklentilerini doğru analiz ederek paydaşlarımızın buluştuğu tüm yurtiçi-yurtdışı fuar organizasyonlarında sektörümüzü temsil etmeyi, iş hedeflerine katkı sağlamayı sürdüreceğiz.

Küresel ölçekte düzenlenen fuarlar, firmalarımızın verimli iş bağlantıları kurması için altın anahtar işlevi görüyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, ülkemizin mayıs ayında ihracatını 15,2 artarak 18 milyar 972 milyon dolara çıkarması ve 8 ülkede rekor seviyeye ulaştırması, Türkiye’nin küresel ekonomide önlenemez yükselişinin daha da hızlandığını gösteriyor. Üretimini, ihracatını, Ar-Ge ve inovasyon çalışmamalarını artıran her firma bu gelişmenin sağlanmasında büyük rol oynuyor.

Sözlerimizi burada tamamlarken Kurban Bayramınızı kutluyor, bayramın ülkemize ve siz değerli firma temsilcilerimize huzur, mutluluk, sağlık ve bereket getirmesini temenni ediyoruz.   

 

imza


E - DERGİLER

alu67kpk      ozel2021kpk      yd48kpk

 

 

aluexpo 2020Türk Alüminyum İhracatının Tek Adresi: Aluminium Düsseldorf 2020

 Alüminyum endüstrisi ve tüm ana uygulama alanlarını kapsayan dünyanın lider ticaret fuarı ve B2B platformu olan Aluminium Düsseldorf 2020 bu yıl 13. kez 6 - 8 Ekim 2020 tarihleri arasında alüminyum üreticilerini, yarı mamul, mamul ve yüzey işleme tedarikçilerini bir araya getiriyor.

 

 

 

aluexpo 63a

 

Her iki senede bir düzenlenen dünyanın en büyük alüminyum endüstrisi buluşması Aluminium Düsseldorf, global alüminyum pazarında büyük bir rekabet gücüne sahip olan Türk firmalarının yeni iş birliklerine imza atacağı ve ihracata olumlu katkıda bulunacağı en önemli ticari fuar olma özelliği taşıyor.

 

2018 yılında 80.000 m2 sergileme alanı üzerinde Almanya, İtalya, Çin, Türkiye, İspanya, Avusturya, Amerika, Hollanda, Fransa ve İngiltere başta olmak üzere toplam 54 ülkeden 971 katılımcıyı 123 ülkeden 30.000’den fazla ziyaretçiyle buluşturan Aluminium Düsseldorf küresel alüminyum endüstrisine büyük bir ivme kazandırdı. Türkiye’den 64 sektör lideri firma ürünlerini küresel pazara tanıtma fırsatını yakaladı.

Bu seneki buluşma için şimdiden 68 Türk sektör lideri firmanın katılımını onayladığı ve bireysel desteklenen fuarlar listesinde olan Aluminium 2020 Fuarı, Türk alüminyum endüstrisinin üretici firmalarının hem küresel pazarda ürünlerine geniş bir yer bulmasına hem de uluslararası platformda ihracat ağının büyümesine olanak sağlıyor. Türk alüminyum sektöründe ihracatın kuvvetlenmesi ve rekabet gücünün artması açısından Aluminium 2020 büyük bir önem taşıyor.

 

aluexpo 63b

 

Türkiye’nin en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan alüminyum, son yıllarda ortalama %10 büyüyerek kendine global pazarlarda da geniş yer bulmuştur. Alüminyumun diğer metallere göre dayanıklı, kolay şekil verilebilen, hafif, geri dönüştürebilen ve çevreye duyarlı olması kullanım alanlarının genişlemesinde ve tüketiminin artmasında büyük önem taşımaktadır. Türkiye, büyük olan Avrupa pazarı ve büyümekte olan Ortadoğu pazarına olan coğrafi yakınlığı, iç talebindeki artış potansiyeli, yatırımlar sonucu artan kalitesi ve rekabetçi avantajları ile üretim kapasitesini her yıl ortalama % 6,6 oranında artırmaktadır.

 

İnşaattan otomotive, yüzey işlemeden dijital üretime, erime teknolojisinden geri dönüşüme, hadde teknolojisinden dayanıklı tüketime, gıda ambalajından, havacılık ve uzay sanayiine kadar birçok sektörün çeşitli kullanım alanlarında karşımıza çıkan alüminyum günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Alüminyum ihracatının 2023’te 8 milyar dolara kadar yükselmesi hedeflenmektedir. Aluminium Dusseldorf 2020 fuarı bu hedefin gerçekleştirilmesinde büyük rol oynayacak.

Türkiye alüminyum sektörünün yurtdışında tanıtımının yapılmasının sektöre büyük katkı sunacağının altını çizen sektör temsilcileri, katma değeri yüksek olan; havacılık, uçak ve otomotiv sanayii gibi alanlara yönelinmesi gerektiğini aktarıyorlar. Alüminyum sektörü yaklaşık 4 milyar dolarlık iş hacmiyle Türkiye sanayisinin en önemli sektörlerinden biri olmasıyla birlikte son yıllarda gerçekleşen yatırımlar sayesinde, global pazarlarda rekabet edilebilir ölçekte kapasitelere ulaşılmış ve ihracatta da önemli aşamalar kaydedilmiştir.

Alüminyum Düsseldorf 50’den fazla ülkeden bir araya getirdiği katılımcıları ile küresel alüminyum endüstrisini temsil eden bir buluşma olma özelliği taşıyor. Türk alüminyum üreticilerin ihracat paylarının global pazarlarda daha çok büyümesine olanak vererek eşsiz fırsatlar sunan Alüminyum Düsseldorf 2020 kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fuar.

Fuar ve devlet teşvikleri hakkında daha fazla bilgi almak için Aluminium 2020 Türkiye temsilcisi ISTexpo Fuarcılık ile iletişime geçebilirsiniz. 

aluexpo 63d

+90 (212) 275 82 83

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.istexpo.com

 

The One and Only Address of Turkish Aluminum Export: Aluminum Düsseldorf 2020              

 

As being the world’s leader commercial fair and B2B platform of aluminum industry and all its main fields of application, Aluminum Düsseldorf 2020 shall get the aluminum producers, semi-finished, finished, and surface processing suppliers for the 13th time this year in between October 6th - 8th, 2020.

 

aluexpo 63c