cetin civata logoMATİL AŞ’nin Yeni Başkanı Mustafa TECDELİOĞLU Oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi içinde faaliyet gösteren MATİL A.Ş.’nin yeni başkanı Mustafa TECDELİOĞLU oldu.

 

 

 

cetin civata 55 2

Çelik İhracatçıları Birliği’nin (ÇİB) Ar-Ge, inovasyon, teknoloji geliştirme, akredite laboratuvar hizmetleri, ürün uygunluk değerlendirmesi ile mesleki ve teknik eğitim alanlarında faaliyet göstermek üzere kurduğu Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları’nın (MATİL AŞ) yeni başkanı Mustafa TECDELİOĞLU oldu. ÇİB Yönetim Kurulu Üyesi de olan TECDELİOĞLU, görevi Namık EKİNCİ’den devraldı.

MATİL AŞ’den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen TECDELİOĞLU, “Çelik sektörünü hep beraber var gücümüzle iyi yerlere taşımak için çalışıyoruz. MATİL AŞ de bu noktada birliğimizin hayata geçirdiği çok önemli bir yapı. Yapacağımız çalışmalarla, sektörümüzün uluslararası rekabette elini kuvvetlendirmeyi ve katma değerli yüksek ürün üretimine geçişi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı ve EKİNCİ’ye yaptığı hizmetler için teşekkür etti.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) içinde faaliyet gösteren MATİL AŞ’nin bünyesinde dört adet laboratuvar bulunuyor. Mekanik test, kimya ve kömür analizleri, mikroyapı ve malzeme analiz, pilot ölçekli üretim laboratuvarında sektör için gerekli olan tüm testler yapılıyor.

Uluslararası sertifikasyon kuruluşu Cares tarafından onaylı olan MATİL AŞ, Kalite Yönetim Sistemi’ni tüm personelin katkısıyla TS EN ISO/IEC 17025 standardı, müşteri şartları, yasal şartlar ve TÜRKAK rehberlerine uygun olarak etkin bir şekilde uyguluyor. MATİL AŞ, yerli ve uluslararası birçok sertifikasyona sahip durumda.

Mustafa TECDELİOĞLU Became MATİL AŞ’s New President

Mustafa TECDELİOĞLU became the new president of MATİL AŞ (Material Test And Innovation Laboratories), who are operating in Istanbul Technical University. TECDELİOĞLU is also a board member of ÇİB (Steel Exporters Union).

Powered by OrdaSoft!