sistem makSistem Makina Endüstriyel Fırınlar, Aluexpo Fuarı’na Katıldı

Sistem Makina Endüstriyel Fırınlar Pazarlama Mühendisi Aylin ÇİVİCİ ile katıldıkları Aluexpo Fuarını, ürün gamını, ürünlerindeki yenilikleri, 2019 yılı içinde katıldıkları ve katılmayı planladıkları fuarları, 2019 yılı değerlendirmelerini ve 2020 yılından beklentilerini konuştuk.

 

 

 

sistem makine 61a

 

Katıldığınız İstanbul Aluexpo Fuarı’nı değerlendirir misiniz?

İstanbul’da altıncısı düzenlenen ve her iki yılda bir yapılan Aluexpo Fuarı’na Sistem Makina Endüstriyel Fırınlar olarak 2013 yılından beri katılmaktayız. Fuar her seferinde başarılarına başarılar katmakta. Ziyaretçi sayılarının artışlarında zaten raporlarla sunulmuş durumda. Buna ek olarak yapılan konferanslarda da her ne kadar bizim katılmaya fırsatımız olmasa da epey faydalı konulara değiniliyor. Hem sektörden yerli ve yabancı ziyaretçiler, hem de üniversitelerde ki ilgili bölümlerin öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösteriliyor. Firmamız açısından değerlendirmek gerekirse, biz gayet verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Ayrıca fuarın 2. günü 41. yılımıza binaen öğleden sonra 16.00 gibi müzikli bir kokteyl yaparak tüm ziyaretçilerimiz ile hoş ve eğlenceli vakitler geçirdik. Buradan da bir kez daha bizi ziyaret eden - edemeyen herkese şahsım ve Sistem Makina adına teşekkür ediyorum.

 

Fuarda sergilediğiniz ürünler ve yenilikleriniz hakkında bilgi verir misiniz? 

Biz fuarda ürün sergileme yapmıyoruz; fakat sektördeki bilinirliğimiz ile marka haline gelmiş bir firmayız zaten.  Isıl İşlem Fırınlarında da oldukça iddialıyız, gerek tüketimler açısından, gerek kalite ve satış sonrası hizmetler açısından Avrupa ile oldukça ciddi bir rekabet içerisindeyiz. Biyet Tav (ısıtma) fırınlarında ise dünyadaki en iyi tüketim değerlerine sahibiz. 16 metreküplere kadar doğalgaz tüketimlerimizi düşürdük. Enerjinin birkaç kez kullanımını zaten çok iyi bir şekilde yapıyorduk, sıradaki çalışmalarımız ise hibrit sistemler üzerine olacak. Son dönemlerde ise Alüminyum Ergitme Tesisleri üzerine ciddi emekler harcamaktayız, bu ürün kolunda da firmamız hem Ar&Ge çalışmalarına devam etmekte, hem de pazarlama faaliyetlerini arttırmış durumda.

 

2019 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

Sistem Makina Endüstriyel Fırınlar bilindiği gibi hem alüminyum sektörü hem de demir-çelik sektöründe hizmet vermektedir. Biz son 3 – 4 yıldır, firmamız için yoğun şekilde tanıtım faaliyetleri yapmaktayız. Özellikle fuarlar anlamında dünyanın her tarafını gerek ziyaretçi gerekse katılımcı olarak gezmekteyiz. 2019 yılı içerisinde Fastener Fair (Stuttgart), Future Aluminium Forum (Polonya), Fenibat (Brezilya), Aluminum USA (Nashville / Amerika), Aluexpo (İstanbul) Fuarlarına katıldık; bunların haricinde birçok organizasyona da ziyaretçi olarak katılım sağladık.

 

2019 yılını markanız ve sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

Sektördeki yerli firmalar ülkemiz için tüm gücüyle çalışarak yatırımlarına devam etmekte, biz de firmamız için aynı şekilde yatırımlarımıza devam etmekteyiz. 2019 yılı başlarında ortalama 55 personel iken bugün 70 kişi olduk. Ek idari bina yaptırma çalışmalarına başladık. Üretim sahamıza da çeşitli makine yatırımları yaparak üretimimizi hızlı ve verimli bir şekilde yapabilecek hale getirdik. Bunun dışında çeşitli Tübitak ve Kosgeb projeleri yazdık. Tasarım Merkezi başvurusunda bulunduk. Tüm gücümüzle önce ülkemizin sonra firmamızın daha başarılı ve refah dolu geleceği için çalışıyoruz.

 

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2020 yılı için halihazırda 2019 yılından devreden projelerimiz var. İlk 6 ay firmamız için devreye alma çalışmaları ile başlayan yoğun bir süreç olacak. Fuarlar ve benzeri organizasyonlarda yine aynı yoğunluğu ile devam edecek tabii ki. Hedef pazar olarak Alüminyum sektörü için Amerika kıtasını belirledik. Yoğun bir şekilde pazarlama faaliyetlerimiz de devam ediyor. Tasarım Merkezi onayımızı da bir aksilik olmaz ise 2020 yılında alacağız. Umarız ki vatanımız, milletimiz ve tüm sanayiciler için hayırlı ve başarılı bir yıl olur.

 

Sistem Makina Industrial Furnaces Attended Aluexpo Fair

We interviewed with the Marketing Engineer of Sistem Makina Industrial Furnaces, Aylin ÇİVİCİ, and talked about the  Aluexpo Fair they attended, their product range, their innovations therein, the fairs they attended, and have planned to attend in 2019, their assessments regarding 2019, and about their expectations from 2020.

 

sistem makine 61b

sistem makine 61c

 

Powered by OrdaSoft!