ersoy cakir mimarlikBaşarının Adresi: Ersoy Çakır Mimarlık 

Ersoy Çakır Mimarlık Ltd. Şti. firma yetkilisi Ersoy ÇAKIR ile firmalarının faaliyetleri, sektöre sundukları hizmetler, 2020 yılı hedef ve beklentileri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

 

 

ersoy cakir mimarlik a

Röportajımıza başlarken bize kendinizden ve sektöre verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

 

1997 YTÜ Mimarlık mezunuyum. 2011 yılında İşletme Yönetimi MBA programını tamamladım. İngiltere Bath Üniversitesi’nde; Giydirme Cephe Tasarım ve Konstrüksiyon, Giydirme Cephelerde Yangın Performansı, Strüktürel Performans: Yüklemeler, Strüktürel Kontrol ve Eurocode konularında eğitim aldım. 2015 yılında İTÜ’den Cephe Sistemleri Uzmanlığı eğitimi aldım. İTÜ tarafından düzenlenen “Cephe Sistemleri: Performans, Standart ve Şartname Uzmanlık Sertifika Programı”ında 3 yıl sektörel eğitmen olarak görev aldım. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde “Mimari Uygulamalarda Alüminyum ve Gelecekteki Yeri’’, Kırklareli Üniversitesi’nde “Geleceğin Cephe Sistemleri’’ üzerine seminer verdim. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Cephe sistemleri üzerine misafir eğitmen olarak eğitim verdim. Fikri ve Sınai haklar mahkemesinde sektörel bilirkişilik görevlerinde bulundum. Yayımlanmış yazı ve makalelerim var. Bunlardan bazıları: Giydirme Cepheler Isı Hesabı (2015), Giydirme Cephe ve Yoğuşma & Nem Kontrolü (2015), Giydirme Cephelerde Gün Işığı Performansı (2015), Mimari’de Çift Cepheler (2014), Movable Solar Shading Systems (2014), Pencereler (2014), Bloom Solar Shading (2014), Liquid Façade (2014), Cam Panellerde Radyasyon Etkileşimi (2014), Akıllı Cephe Sistemleri (2014), Vertical Gargen Facade Systems (2013), Giydirme Cephe Sistemleri Sınıflandırma Kriterleri (2013), Matrix Façade (2013), Thermometric Façade (2013), Clasification of Facade Systems (2013), Facade Systems Performance Criteria (2013), Giydirme Cephelerde Enerji verimi (2013), Mimarlıkta Alüminyum Pencere, Kapı ve Perde Duvar Sistemleri (2013), Perde Duvar Sistemleri ve Tarifler (2013), Mimari Cephelerde Alüminyum Kompozit Panel kullanım kriterleri (2007)… 

Amerika, Avrupa, Türkiye ve çevresi, Ortadoğu bölgelerine 100’ün üzerinde “Cephe ve Doğrama sistemi Tasarımı’’ yaptım. Prestijli projelerde “Mimari Cephe Kabuğu Danışmanlığı’’ hizmetleri sundum.

Firmanızın faaliyetleri ve sektöre sunduğu hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

Ana faaliyet konumuz “Cephe ve Doğrama Sistemi Tasarımı’’ ve “Mimari Cephe Kabuğu Danışmanlık Hizmetleri’’dir.

Hizmet sunduğumuz müşteri gruplarımız; Sistem Evleri, Ar-Ge Merkezleri, Profil Üreticisi Fabrikalar, Yatırımcılar, Mimarlar ve Cephe Uygulama firmalarıdır.

Müşteri gruplarımıza sunduğumuz hizmetler;

          Mimari Cephe ve Doğrama sistemi          tasarımı,

 

          Projelere yönelik Custom Design tasarımları,

 

          Teknik Danışmanlık,

 

          Ar-Ge ve Ür-Ge merkezi danışmanlık hizmetleri,

 

          Ürün geliştirme,

 

          Performans hesapları (termal, akustik, statik, vs.)

 

Mimari Cephe kabuğu projelerine yönelik olarak;

          Yapı kabuğu tasarımlarının geliştirilmesi, konsept projelerinin oluşturulması ve raporlanması,

 

          Parametrelerin oluşturulması,

 

          Uygun sistemlerin belirlenmesi,

 

          Prensip detaylarının oluşturulması ve ihale dosyası ve teknik şartnamenin hazırlanması,

 

          Tekliflerin teknik çerçevede değerlendirilmesi,

 

          Proje ve detaylarının kontrolü,

 

          İmalat Kontrolü,

 

          Uygulama kontrolü,

 

          Laboratuvar testleri kontrolü,

 

          Saha testleri kontrolü,

 

          Yapım metotlarının kontrolü,

 

          Kalite Kontrol,

 

          Cephe kabuğu sorunlarının kontrolü ve raporlanması

 

2019 yılını sektörümüz açısından değerlendirir misiniz?

Ülke olarak ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir dönemde hep beraber kenetlenirsek bu dönemi güçlenerek aşacağımızı düşünüyorum. 

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2020 yılında sektörümüzün gerek yurt içinde gerekse yurt dışında içinde bulunduğumuz döneme göre daha da hareketleneceğini düşünüyorum. Gerek “Cephe ve Doğrama Sistemi Tasarımı’’ konusunda, gerekse “Mimari Cephe Kabuğu Danışmanlık Hizmetleri’’ konusunda çok başarılı projelere imza atacağımızı düşünüyoruz. Altyapımız, kalitemiz ve tecrübemizle %100 müşteri memnuniyeti sağlayacağımız konusunda iddialıyız. 

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Müşterimize değer katmak “Amacımız’’

Dünya standartlarına uygun, rekabetçi iş/ürün tasarımı en büyük “Hedefimiz’’

Cephe kabuğunun mimari ile kusursuz bileşimi “Hayalimiz’’

Güven ve mahremiyet bizim için çok önemlidir. Bu sebeple müşterilerimizle ilişkilerimiz tamamen gizlilik prensibine uygun olarak yürütülmektedir.

The Address of Success Ersoy Çakır Architecture Company                                     

We had an interview with Ersoy Çakır Architecture company representative,  Ersoy ÇAKIR, about the activities of their companies, the services they provide to the sector and the targets and expectations of the year 2020.

Powered by OrdaSoft!