alkop“İstanbul’un En Güzel Camisini Yaptık”

“İddia ediyorum yaptırdığımız cami, iç dekorasyon ve dış mekan düzenlemesi olarak bana göre İstanbul’un en güzel camilerinden biri” diyen Alüminyumcular Kooperatifi (AlKop) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Natık Buda; yaptırdıkları camii ile ilgili bilgiler verdi.

 

 

alkop cami 57a

Yaptırdığınız camiden biraz bahseder misiniz?

AlKop’u alüminyum sektörüne hizmet veren firmaların iştirakleriyle 33 sene evvel kurduk. Bu kooperatif bize çok fayda sağladı. Biz de AlKop’un elindeki bazı imkanları bu mesleğe faydalı olmak için kullanmaya karar verdik ve iş yerleri dışıda 2 tane önemli eser daha yaptık: okul ve cami.

İddia ediyorum yaptırdığımız cami, iç dekorasyon ve dış mekan düzenlemesi olarak bana göre İstanbul’un en güzel camilerinden biri. Çok güzel bir cami oldu. İçine giren herkes hayran kalıyor. Mimari açıdan da çok iyi bir eser oldu. Mihrabı özel bir mermerden yapıldı. Kuran-ı Kerim’den 5 ayetin Kufi yazıyla Arapçasının ve Türkçe mealinin olduğu levhalar var. Ayakkabılıkları anahtarlı. Cuma günleri alt kat da üst kat da doluyor. Camiye gelenlere ücretsiz temiz çorap da dağıtıyoruz.

Cami için açılış yapmayı düşünüyor musunuz?

Açılış yapmaktan pek hoşlanmıyorum ancak caminin açılışını İstanbul’un en güzel Kuran okuyan hafızı ile yapmayı planlıyoruz.

Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Ziyaretiniz için ben teşekkür ederim. Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri ile sektöre verdiğiniz hizmetlerden dolayı sizleri kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.

“We have created the most beautiful mosque in Istanbul.”

Ali Natık Buda, the Chairman of the Board of Directors of Aluminum Cooperative (AlKop) gave information about the mosque they got constructed and the foundation they plan to establish as stated as follows: “I would like to declare that, in my opinion, this mosque is the most beautiful mosque in Istanbul in terms of its interior decoration and outdoor arrangement”

alkop cami 57b

alkop cami 57c

alkop cami 57d

 

 

Powered by OrdaSoft!