sima aluminyum logo

“Ülkemizin Sürdürülebilir Kalkınmasına Destek Olmak, Temel İlkemizdir”

Dolu malzemelerden talaşlı imalatla uzun sürelerde ve yüksek maliyetle elde edilen düşük mukavemetli ürünler yerine, özel dövme, döküm ve çekme metotları ile daha ekonomik ve yüksek teknoloji ürünlerini müşterilerine sundukları için sektörde güçlü ve iddialı olduklarını ifade eden Sima Alüminyum Yönetim Sistemleri Direktörü Erkan YILMAZ ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

sima aluminyum 53a

Öncelikle markanızın sektöre kazandırdığı ürünleri, hizmet alanını sizden dinleyebilir miyiz?

Firmamız, alüminyum alaşımlarının şekillendirilmesi amacı ile 2015 yılında Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde faaliyete geçmiştir. Savunma ve otomotiv sanayi başta olmak üzere, havacılık ve uzay, elektromekanik, enerji, raylı sistemler, genel makine/kalıp, endüstriyel ve tıbbi basınçlı kaplar sektörlerinde hizmet vermeye başlamıştır.

Müşteri şartlarını en üst düzeyde sağlamak için, son teknoloji makineler ile yapılan ürünler, teknik mesleki yeterliliği olan tecrübeli teknisyenler tarafından, hassas ölçüm cihazları ile kontrol edilmekte ve onay verilmektedir.

Asıl güçlü ve iddialı olduğumuz nokta; dolu malzemelerden talaşlı imalatla uzun sürelerde ve yüksek maliyetle elde edilen düşük mukavemetli ürünler yerine, özel dövme, döküm ve çekme metotları ile daha ekonomik ve yüksek teknoloji ürünleri müşterilerimize sunmaktır.

Paydaşlarımızla olan kalite, çevre ve iş güvenliği duyarlılığımız, işimize duyduğumuz saygı çerçevesinde müşterilerimize; sağlam, kaliteli ve düşük maliyetli ürünler sunarak, ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına destek olmak, temel ilkemizdir.

Katıldığınız Gebze Teknik Üniversitesi Sanayi ve Teknoloji Zirvesi hakkında bilgi verir misiniz?

Bu tarz organizasyonları hitap ettikleri sektörlerdeki tüm kesimleri bir araya toplaması, yeni veya inovasyon ürünlerin tanıtımı ve yeni ticari işbirliklerinin kurulması açısından önemli organizasyonlar olarak görüyoruz. Bu zirve de lokasyonu, ilk olması ve katılımcıları açısından önem arz eden bir organizasyon olmuştur. Bizim için verimli geçtiğine inanıyoruz.

En önemli faydasının, ileride bu sektörlerde çalışmak isteyen ve bu sektörlere yön verecek teknik personellerin, savunma sanayinin ara ve son ürünleri ile tanışması olarak görüyorum. Malumunuz üzere, bu ürünleri her yerde görmeniz ve incelemeniz pek mümkün değil.

Katıldığınız bu organizasyonda hangi ürünlerinizin tanıtımını gerçekleştirdiniz?

Savunma sanayinde kullanılmak üzere, özellikle dövme üretimi ile yapılan ürünlerimizin tanıtımını yaptık. Başlıcaları; tabanca gövdesi, piyade tüfeğinin ana parçaları, bomba atarlar, roket gövdeleri için çeşitli boyutlarda seamless borular, mühimmat kapakları, kara savunma araçlarının hareketli parçalarıdır. Bununla beraber, döküm ürünlerimizin de tanıtımını yaptık.

Fuarları ve organizasyonları sektörümüz ve firmanız açısından değerlendirir misiniz?

Yukarıda da belirttiğim gibi fuarları, hitap ettikleri sektörlerdeki tüm kesimleri bir araya getirmesi, yeni veya inovasyon ürünlerin tanıtımı ve yeni ticari işbirliklerinin kurulması açısından önemli organizasyonlar olarak görüyoruz. Özellikle geniş bir müşteri kitlesine kısa sürede ulaşabilme imkanı doğuyor. İyi değerlendirilirse, çok güzel sonuçların ortaya çıkacağına inanıyorum.

“It is Our Main Principle to Contribute to Our Country’s Sustainable Development.”

We interviewed with the Director of Sima Alüminyum Yönetim Sistemleri, Erkan YILMAZ, stating that they are strong and assertive by supplying their customers with more economical high-technology products, being manufactured by special forging, casting, and drawing methods, instead of low-strength products made from filled materials by way of machining for longer periods and higher costs.

Powered by OrdaSoft!