dng logoDNG Yağmur, Yeni Ürün Gruplarıyla Sektöre İvme Kazandıracak

DNG Yağmur Yapı ve Bağlantı Elemanları A.Ş. Genel Müdürü Özgür Emre ÖZTÜRK gerçekleştirdiğimiz söyleşide yurt içinde Avrasya Kapı Pencere ve Yapı Fuarı’nda, yurt dışında ise Avrupa’nın en büyük Bağlantı Elemanları Fuarlarından biri olan Stuttgart Fastener Fair’de yer alacaklarını ifade etti.

 

dng 63a

Firmanızın günümüz faaliyetlerine ve marka bilinirliğini sağladığınız ürün gruplarınıza değinir misiniz?

Firmamız Bağlantı Elemanları ve Yapı Malzemeleri sektöründe faaliyet gösteriyor ve bu alandaki firmalara hizmet veriyor. PVC, alüminyum, alçıpan, mobilya, havalandırma, makine ve benzer bir sürü sektöre yönelik üretimimiz ve satışımız var. Ürün gruplarımız arasında; matkap uçlu vidalar, ispanyolet vidaları, alçıpan vidaları, sunta vidaları, cıvata, somun, dübel, sıva filesi, derz bandı, sineklik ve yapı kimyasalları grupları var. Bu ürün gruplarına yakın zamanda yeni ürünler de eklenerek büyüyecek.

Üretim, iç satış, ihracat rakamlarınız ile birlikte ticari ilişkiler geliştirmeyi planladığınız ülkeler hakkında bilgi verir misiniz?

DNG Yağmur üretim ve ithalat kanalına sahip bir firma. Üretici firmamız Yağmur Vida ve ithalat firmamız DNG’nin birlikteliğinden doğan DNG Yağmur sektöre taze bir kan getirecek.

Üretim konusunda son rakamlara göre fabrikamız Yağmur Vida İstanbul’da adet ve tonajda lider durumda. DNG Yağmur’un kuruluş amacı; üretimden ve ithalat kanalından oluşan ürün portföyünü paydaşlarına iyi kalite ve dürüst ticaret mantığıyla sunmak. Başlangıcımız bu hedefi doğrular nitelikte. İhracatta hedef ülkelerimiz Rusya, Romanya, Bulgaristan, İran ve Almanya.

Önümüzdeki dönemde katılım sağlamayı düşündüğünüz fuar organizasyonları söz konusu mu?

Mart ayında Tüyap’ta düzenlenen Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda olacağız. Ardından ihracat hedefimize uygun olarak Avrupa’nın en büyük Bağlantı Elemanları Fuarlarından biri olan Stuttgart Fastener Fair’de standımızı açacağız. Yine yıl içinde Yapı Fuarı’nda da yer alacağımızı ifade edebiliriz.

Markanızın pazardaki başarı grafiğine ve rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Bizim temel farklılığımız; ithalat ve üretim konusunda yıllara dayanan tecrübemizin avantajıyla etkin ve kaliteli üretim ve kaliteli ürün ithalatını harmanlamamız. Üretim hattımızın büyüklüğü ve kendi ısıl işlemimize sahip olmamız üretim aşamasında birçok sorunu ortadan kaldırmamıza yardımcı oluyor. İthal hammadde kullanımımız da malzeme kalitesine doğrudan etki eden unsurlardan. Grup firmalarımızdan ithalat alanında çalışan DNG; hem bu konuda hem de ithal vida, cıvata, yapı kimyasalları konusunda DNG Yağmur’un ana tedarikçisi.

2017 yılında pazarda nasıl bir strateji izleyeceksiniz? Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yapar mısınız?

2016 yılı ülkemiz için zor bir süreçti. 2017 yılında krizlerin fırsatlara dönüşeceği, ülkenin yeniden sağlıklı yatırım ve ticaret ortamına kavuşacağı konusunda inancımız tam. Firmamız için öngördüğümüz; yılın ilk yarısında pazarda marka bilinirliğini oluşturmak, kalite algımızı oturtmak olacaktır. İkinci yarısında ise hem iç, hem de dış piyasaya dönük satışımızı doğru bir ivmelenme ile artırmak olacaktır.

dng 63b

Sizce iş dünyası ve sektör temsilcileri kriz dönemlerini nasıl fırsata çevirebilir?

Krizler fırsatları da beraberinde getirir. Ülkemiz zor bir sene geçirdi. Ancak tüm bu sorunları aşacak bir potansiyele sahibiz. Burada işletmelere düşen görev; yatırım ve ticaret ortamından kesinlikle ayrılmamak ve tam da bu dönemde yatırımlarına hız vermek olacaktır. Ülkemiz Avrupa için bulunmaz bir kaynak niteliğinde. İç piyasanın daraldığı dönemlerde potansiyelimizin bir kısmını dış piyasaya dönmek hem işletmeleri rahatlatacaktır, hem de ülkeye döviz girdisi sağlayacaktır.

Son olarak eklemek istediğiniz farklı bir detay söz konusu mu?

2017’nin ülkemiz ve sektörümüze güzellikler getirmesini diliyor, ALU&Art ve Win&ART Proje dergilerine yayın hayatında başarılar temenni ediyoruz.

“DNG Yağmur, will gain momentum in the sector with new product groups”

DNG Yağmur Yapı ve Bağlantı Elemanları A.Ş. General Manager Özgür Emre OZTURK stated that they will take place at the Stuttgart Fastener Fair, which is one of the biggest Fittings Exhibitions of Europe, at the Eurasian Door Window and Construction Fair in Turkey and abroad.

dng 63c

Powered by OrdaSoft!