sapa logoSAPA, Bodrum’da Destansı Bir Projeye İmza Atıyor

50 yılı aşkın deneyimi ile inovatif alüminyum çözümleri sunan SAPA, Bodrum’da yapımı süren Epique Island projesinde tercih edildi. Epik: Sözlük anlamı ‘destansı’. Aksoy Holding’in Bodrum’da yapımı süren yeni projesi Epique Island projesi bu tanıma tam anlamı ile uyuyor. 

 

 

 

 

sapa 2

Aksoy Holding tarafından 2013 yılında kurulan Aksoy Bodrum; ilk yatırımını Bodrum’un Yalıkavak, Tilkicik Koyu’nda 126 dönüm büyüklüğündeki yarımadayı satın alarak yaptı ve Epique Island projesinin ilk adımını attı.

75 lüks villa, 50 süit odalı butik otel ve marinadan oluşacak yarımada üzerindeki Epique Island projesinin tasarımı, Güney Afrikalı mimarlık firması SAOTA tarafından, mimari proje müellifi Boran Ekinci Mimarlık ile ortak çalışma sürdürülerek yapıldı.

Epique Island projesi oluşturulurken amaç; doğa ile iç içe, zamanın ötesinde lüks bir yaşam sunan, villa, marina ve otelden oluşan bir konsept yaratılması yönündeydi. Proje tasarımında öncelikler, sürdürülebilirlik  ve konfor idi. Villalardaki  açılabilir büyük kapılar ve pencereler sayesinde hem manzaraya tam bir hâkimiyet hem de iç mekânlarda doğal bir havalandırma sağlanması hedeflendi.

sapa 1

Aksoy Holding, SAPA Türkiye ofisi ile kontağa geçtiğinde, şu ihtiyaçların karşılanmasını istedi:

•  Ev sahiplerinin, doğa ile iç içe bir yaşamı deneyimlemesi,

•  Zamandan bağımsız tasarım,

•  Yüksek kalite,

•  Seçilecek sistemin “Lüks” kavramını temsil etmesi,

•  Evlerin doğa ile tam bir harmoni içinde olması,

•  Konfor ise zaten “zorunluluk” idi.


SAPA tarafından getirilen sistem önerilerinin, 2017’de yaşamın başlaması planlanan Epique Island projesinin aynen tasarlandığı şekilde hayata geçirilmesini sağlayacak çözümler olacağının görülmesi ve uygulamacı bayisinin yetkinliği sayesinde, alüminyum sistem çözümleri iş ortağı olarak SAPA seçildi.

SAPA Artline Sürme Sistem, diğer sürme sistemlere göre sağladığı yaklaşık %  20  daha fazla cam alanı ile avlu ve teras alanlarına açılım noktalarında tercih  edilirken, doğramalarda ise akustik performans ve üst düzey ısı yalıtımı sağlayan SAPA Avantis 70 sistemi kullanıldı. Villaların geniş ve tam  açılımlı kapı ve pencereleri sayesinde iç mekânlarda doğal havalandırma sağlandı. Kullanılan SAPA alüminyum sistem çözümleri sayesinde İç yaşam alanları en ince ayrıntısına  kadar dış mekânlar ile entegre edilirken, Bodrum’un eşsiz  doğal  güzelliklerinin her mevsim  deneyimlenmesi sağlandı.

Sapa’s Sign at a Legendery Project in Bodrum

SAPA, which provides innovative aluminium  solutions with their expertise of more than 50 years, was preferred in Epique Island project which is still under progress in Bodrum.

Powered by OrdaSoft!