kass group lgKass Group 240 Metrelik “Elmas Köprü” ile Gürcistan’ı Ekoturizmin Yeni Cazibe Merkezine Dönüştürecek

Türkiye’de 55 milyon dolar yatırımla 2 yeni projeyi hayata geçirmeyi planlayan Kass Group, Gürcistan’daki Kass Land projesiyle ülkeyi ekoturizmin yeni cazibe merkezi haline getirecek.

Tsalka Kanyonu üzerinde inşa edilen projedeki camdan yapılmış 240 metrelik “Elmas Köprü”nün Gürcistan’ın simgesi haline gelmesi bekleniyor.

 

 

kass group 85a

Gürcistan’da ilk kez, uluslararası özel yatırımla doğa rezervlerindeki en çeşitli ekoturizm alanının düzenlenmesini öngören Kass Land projesi turistlerin cazibe merkezi olmaya hazırlanıyor. Kass Group’un hayata geçirdiği proje ile birçok ekoturizm alanları hayata geçirilecek.

Tsalka Kanyonu üzerinde bulunan, 240 metre yüksekliğe ve 240 metre uzunluğa sahip, üzerinde bir kafenin bulunduğu, camdan yapılmış ve yüksek güvenlik standartlarına sahip “Elmas Köprü”, projenin en çok fark yaratan özelliği olarak öne çıkıyor. Uluslararası özel yatırımla korunan bölgede hayata geçirilen Kass Land projesinin toplam maliyeti 40,8 milyon dolar.

Projenin yapıldığı bölgede, dağ kulübeleriyle birinci sınıf hizmet veren bir resort otel, ziyaretçi merkezi, restoran, yüzme havuzları, kamp alanları ve çeşitli altyapı hizmetleri yer alıyor.

Kass Land Projesiyle Turizmde Yeni Bir Dönem Başlayacak

Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’dan gelen basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen projenin açılış törenine katılan Gürcistan Başbakanı İrakli GARİBAŞVİLİ, bölgeye yapılan yatırımın 250 kişiye istihdam yarattığını belirterek hükümetin ana önceliklerinin doğal mirasın korunması ve ekoturizmin uluslararası standartlara uygun olarak geliştirilmesi olduğuna dikkat çekti. “Bu benzersiz proje, doğal mirasımızı koruyarak böylesine modern ve dünya standartlarında yapıların geliştirmenin bir arada nasıl yapılması gerektiğinin bir örneği” diyen İrakli GARİBAŞVİLİ, yeni yapıların da eklenmesiyle kanyon çevresindeki bölgede turizmin hızlanacağını ve teşvik edileceğini belirtti.

Kass Group’tan Türkiye’de 55 Milyon Dolarlık Yeni Proje

Kass Group Holding kurucusu Hanoch KASS ise yaptığı konuşmada, yapının Guinness Dünya Rekorları’nda yerini alınması için gerekli çalışmaları başlattıklarını ifade etti. Hanoch KASS, “Gürcistan turizminde bir elmas niteliği taşıyan, çeşitli ekoturizm alanları ve olağanüstü altyapı hizmetleriyle öne çıkan iddialı Tsalka Kanyonu projesini hayata geçirdik. 240 metrelik cam köprü ve dünyada eşi benzeri olmayan elmas şeklindeki kafe, kesinlikle Gürcistan’ın dünyaca tanınan sembolü haline gelecek. Türkiye ‘ve bölge ülkelerinin burayı ziyaret edeceğinden eminim. Burası dünyadan birçok macera ve doğa severleri buluşturacak.” dedi.

İstanbul ve Antalya’da Projelere İmza Atacak

Türkiye’yi de yatırım için çok önemli bir ülke olarak gördüklerini ifade eden Hanoch KASS, “Kaas Group olarak Türkiye için de çok güzel projelerimiz var, çok yakın zamanda bunları gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Planlarımız arasında 55 milyon dolarlık yeni bir proje var. Projeyi gerçekleştirmek için öne çıkan şehirler İstanbul ve Antalya” dedi.

kass group 85b

Powered by OrdaSoft!