Assan Alüminyum’a “Covid - 19 Güvenli Üretim Belgesi”

Alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum, güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemelerini hayata geçirerek Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı.

 

assan covid belge

Kibar Holding çatısı altında faaliyet gösteren, Türkiye’de sektörünün lider üreticisi konumunda bulunan Assan Alüminyum, ocak ayından bu yana aldığı Kovid-19 önlemleri, hayata geçirdiği uygulamalar ve düzenlemelerle Türk Standartları Enstitüsü’den (TSE) “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı.

Assan Alüminyum, Covid-19 kapsamında aldığı önlemler, hijyen tedbirleri, çalışma ve üretim alanlarının uygunluğu, yemekhaneler, dinlenme alanları, servislerde yapılan düzenlemeler ve tüm paydaşların sağlığını önceliğe alan uygulamalarıyla TSE’nin hazırladığı “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu”nda belirtilen tüm şartları sağlayarak belgeye layık görüldü. Covid-19 salgın sürecinin başından itibaren yetkili kuruluşların yönergelerini uygulayarak ek önlemler aldıklarını belirten Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal GÜNGÖR, şunları kaydetti:

“Assan Alüminyum olarak Covid-19 kapsamında başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımızın sağlığını odak noktası belirleyerek üst düzey tedbirler alarak üretime devam ettik. Alüminyum folyo üretimimizin büyük kısmı gıda ambalaj sektöründe kullanılıyor ve ülkemizde üretilen gıda ambalajlarındaki alüminyum folyonun önemli bir kısmını da biz üretiyoruz. Ürettiğimiz ürünün gıda tedarik zincirinde kritik öneme sahip olması nedeniyle toplumun temel ihtiyaçlarını karşılamasının tehlikeye düşmemesi açısından üretime ara vermedik. Bu süreci çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın sağlığını birinci planda tutarak yürüttük ve bu şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Aldığımız önlemler ve hayata geçirdiğimiz uygulamalar sonucunda TSE tarafından yapılan denetlemeler sonucu verilen “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandık. Önümüzdeki süreçte de üst düzey tedbirleri alarak üretime ve ihracata devam edeceğiz.”

“Covid-19 Safe Production Certificate” to Assan Aluminum

Assan Aluminum, the leading manufacturer of the aluminum industry, has implemented safe production practices and regulations and obtained the “Covid-19 Safe Production Certificate” from the Turkish Standards Institute (TSE).

Powered by OrdaSoft!