GALSİAD’tan ASTEL Yerleşkesine Ziyaret

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ, sektörün gelişimi yönünde hayata geçirilecek ASTEL yerleşkesini ziyaret etti. Yerleşkenin devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek, ALUTEAM Müdürü Dr. Ebubekir KOÇ’tan, projenin sektöre kazandıracaklarına ilişkin detaylı bilgi aldı.

 

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ’a ASTEL yerleşkesi hakkında bilgi veren ALUTEAM Müdürü  Dr. Ebubekir KOÇ, inşaat sürecin oldukça hızlı ve verimli yürüdüğünü, yakın zamanda alüminyum sektörüne mal olacak bu hizmeti de devreye alacaklarını belirtti. Ziyaret sırasında, bu proje ile yıllardır yurt dışına giden veya özel kurumlar tarafından verilen cephe ve sistem test hizmetlerinin ALUTEAM bünyesinde, bağımsız bir platform olarak konumlanacak ASTEL yerleşkesi ile sağlanacağı üzerinde duruldu. Alüminyum sektörünün sadece satış pazarlama tarafında değil, aynı zamanda ürün geliştirme tarafında da önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan projenin, bugüne kadar ülkemizde kurulmuş en büyük ölçülerde çalışacak bir sistem ile donatıldığı belirtildi.

Ziyarette, alüminyum sektörü adına yapılan birçok önemli hizmetin başında olan ALUTEAM Müdürü Dr. Ebubekir KOÇ’a teşekkürlerini sunan Celalettin KIRBOZ, projede emeği geçen tüm personele teşekkür ve minnetlerini sundu. Celalettin KIRBOZ, “Baba, ata mesleğimiz olan bu sektöre alimizden geldiğince faydalı bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu süreçte şahsımı yalnız bırakmayan tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma, dernek üyelerime ve sektör mensuplarına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Evimizin ekmeğini temin ettiğimiz, geldiğimiz aşamada her türlü ihtiyacımızı, kazancımızı sağladığımız bu sektöre bir nebzede olsa hizmet edebiliyor isek, bundan daha büyük mutluluk yok” dedi.

Yol Haritası Sunuldu

Celalettin KIRBOZ, ziyaretin ardından ASTEL’e komşu olan ALKOP Teknik Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Okul Müdürü Mehmet GÖK’ün karşıladığı Celalettin KIRBOZ ve ALUTEAM Müdürü Dr. Ebubekir KOÇ, birlikte okulu gezerek bilgiler aldılar. “Bu tip okullarımızın acilen üretime katkısı olmalı. Bunun için makine, ekipman ne gerekiyorsa elimizden geleni yapalım ve bu okulları üretimin direk içerisinde görelim.” diyerek bundan sonraki süreçte nasıl bir yol haritası izlenebileceğini Mehmet GÖK ile paylaştı. Celalettin KIRBOZ, bu konuda hızlı aksiyon için ALUTEAM Müdürü Dr. Ebubekir KOÇ’tan destek istedi. Celalettin KIRBOZ, “Buranın ve bu tip yerlerin yapılmasında emeği bulunan herkes bizim için saygıdeğer ve kıymetlidir” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Visit from GALSIAD to ASTEL Site

Celalettin KIRBOZ, Chairman of the Board of Directors of GALSIAD, visited ASTEL site, which will be implemented for the development of the sector.  By examining the ongoing construction works on site, he received detailed information from ALUTEAM Manager, Dr. Ebubekir KOÇ on the benefits of the project to the sector.

galsiad astel ziyaret 1

 
Powered by OrdaSoft!