seykoc sima aluminyumGebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN’dan Sima Alüminyum Ziyareti

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN, GTÜ TTO yetkilerinden oluşan bir heyet ile Sima Alüminyum tesislerini ziyaret ederek üretim faaliyetleri ve ürünler hakkında detaylı bilgi aldı.

Şişecam Düzcam, Isıcam Yetkili Üreticileri ile Online Güç Birliği Yaptı

Avrupa’nın lider düzcam üreticisi Şişecam Düzcam’ın Isıcam yetkili üreticileri ile gerçekleştirdiği online buluşmalarda, pandemi dönemi ve sonrasında camın yeni kullanım alanları ve üretim süreçlerinin sürdürülebilirliği için alınabilecek önlemler ele alındı.

Assan Alüminyum’a “Covid - 19 Güvenli Üretim Belgesi”

Alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum, güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemelerini hayata geçirerek Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı.

Şişecam Topluluğu “Yerinde Gümrükleme” Uygulamasına Geçen İlk Firma Oldu

Şişecam Topluluğu, “temassız dış ticaret” hedefi doğrultusunda, üretimde kullanılan ithal girdilerin “yerinde gümrükleme” uygulamasına geçen ilk firma olarak bir ilke daha imza attı.

ASAŞ, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni Törenle Teslim Aldı

ASAŞ, Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun üretim yaptığını belgeleyerek, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen takdim töreniyle teslim aldı.

Şişecam’ın Kurumsal Web Sitesine Horizon Awards’dan “Gold Winner” Ödülü

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam’ın kurumsal web sitesi Horizon Interactive Awards yarışmasında “Corporate & B2B kategorisinde en iyiler arasına girerek, “Gold Winner” ödülüne layık görüldü.

Sima Alüminyum Tesisi’ne Ziyaret

AKY Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ayhan YILMAZ, MHP Maltepe Eski İlçe Başkanı Mesut KAMBUROĞLU, Alarko Holding Emekli  Yatırım Daire Başkanı Adnan KULHAN ile ALU&Art ve Win&ARTProje Dergileri İmtiyaz Sahibi Kemalettin AKSÖZ, Sima Alüminyum’un sektörde örnekle gösterilen tesislerini ziyaret ederek, tesisin faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

istanbul ticaret borsasiTOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ: “Milli Sanayimiz Doğmasaydı Diğer Ülkelerin İnsafına Kalırdık”

TOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ, koronovirüs ile birlikte ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’de sanayinin yerlileştirme çabaları bu kadar ısrarla sürdürülmese ve yerli ve milli sanayimiz doğmasaydı diğer ülkelerin insafına kalırdık.” dedi.

HISİAD, Akademi Kariyer Platformu ile Sanayi ve Üniversite Arasında Köprü Kuracak

Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD), bir ilki gerçekleştirerek kurduğu HISİAD Akademi Kariyer Platformu ile hırdavat sektörünün geleceğine ışık tutarak, gelecek nesillerin kariyer hedeflerine yön verecek.

iso logoTürkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşları Açıklandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019” ile “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019” araştırmalarının sonuçlarını açıkladı.

 

ASAŞ, MARBEL Projesi ile Geleceğin Elektrikli Otomobillerine Dokunacak

ASAŞ, Avrupa Birliği’nin Horizon 2020 araştırma ve yenilik programı çerçevesinde fonlanan MARBEL Projesi’ne dahil oldu. ASAŞ, proje kapsamında yüksek mukavemete sahip batarya taşıyıcı profiller geliştirecek.

seykoc sima aluminyumTOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ’dan Sima Alüminyum Tesislerine Ziyaret

TOBB Başkan Vekili ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali KOPUZ, Seykoç Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Sima Alüminyum tesislerini ziyaret etti. Üretimin tüm aşamalarını yerinde inceleyerek, Seykoç Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat ÇIĞLI ve Sima Alüminyum Genel Koordinatörü Celalettin KIRBOZ’dan yeni yatırımlara ilişkin detaylı bilgiler aldı.

“İhracatın Metalik Yıldızları” Ödüllerini Aldı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 2019 yılının başarılı ihracatçıları olarak tanımlanan “İhracatın Metalik Yıldızları”nı belirledi. Ödül törenine video konferans sistemiyle katılan Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN, “Demir ve demir dışı metaller sektörü üretim, istihdam ve ihracat kapsamında ülkemizin en önemli sektörlerinin arasındaki yerini alıyor.” dedi.

GALSİAD’tan ASTEL Yerleşkesine Ziyaret

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ, sektörün gelişimi yönünde hayata geçirilecek ASTEL yerleşkesini ziyaret etti. Yerleşkenin devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek, ALUTEAM Müdürü Dr. Ebubekir KOÇ’tan, projenin sektöre kazandıracaklarına ilişkin detaylı bilgi aldı.

Esat ERDURAK’ın 50 Yıllık Başarı Hikâyesine, Win&ArtProje ve ALU&Art Dergilerinden Plaket

Win&ARTProje ve ALU&Art Dergileri olarak, pencere sistemlerine kazandırdığı en yeni teknolojilerle dünyanın alkışladığı Ersaş A.Ş Murahhas Yöneticisi Esat ERDURAK’a, 50 yıllık örnek başarı hikâyesinden ilham alarak plaketimizi taktim ettik.

 

Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, 1-4 Nisan 2021’de Sektör Temsilcilerini İstanbul’da Buluşturacak

Yapı malzemeleri temsilcilerini de kapsayan inşaat sektörünün uluslararası iş birliği platformu Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, 1-4 Nisan 2021’de 43’üncü kez kapılarını açacak.

 

oztiryakilerTürkiye’nin İlk Yerli Hızlı Treninin Mutfak Setleri Öztiryakiler’den

Türkiye’nin milli markası olarak dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren Öztiryakiler, Türkiye’nin yerli ve milli üretim vizyonu çerçevesinde geliştirdiği dev projelerin son örneği olan yerli hızlı tren projesindeki yerini aldı.

Şişecam Düzcam, Avrupalı Mimarlarla Online Share Seminerlerinde Buluştu

Avrupa’nın lider düzcam üreticisi Şişecam Düzcam, online olarak gerçekleştirilen Uluslararası Mimarlık ve Mühendislik Forumu Share Bükreş ve Share Sofya Webinarları’nda Avrupalı mimarlar ve mühendislerle bir araya geldi. 

ALUTEAM’in Eklemeli İmalata Uygun Alüminyum Alaşım Tozlarının Geliştirilmesi Projesi’ne TÜBİTAK Desteği 

ALUTEAM ve SENTES-BİR Metalurji Kimya Enerji Üretim ve Geri Dönüşüm Teknolojileri’nin ortak çalışması olan Eklemeli İmalata Uygun Alüminyum Alaşım Tozlarının Geliştirilmesi Projesi, TÜBİTAK desteği aldı.

Asaş, 10 Ülkenin Yer Aldığı AB Fon Destekli RETROFEED Projesinde Önemli Bir Partner Konumunda 

ASAŞ, enerji yoğun sektörlerde kaynak kullanımında tasarruf ve enerji verimliliği sağlamak hedefiyle, Avrupa Birliği’nin Horizon 2020 araştırma ve yenilik programı çerçevesinde fonlanan ve Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle hayata geçirilen RETROFEED Projesi ortakları arasında yerini aldı.

 

GALSİAD, Üyelerinden Aldığı Güçle, Milli Dayanışma Kampanyası’na Büyük Katkı Sağladı

 Türkiye’deki alüminyum sanayici ve iş adamlarını tek çatı altında buluşturan Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği (GALSİAD), koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yürütülen “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” milli dayanışma kampanyasına büyük bir destekte bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğiyle başlatılan kampanyaya, Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nin teknik ekipman eksiklerini gidererek önemli bir katkı sağladı.

Şişecam Düzcam’ın “T Buluşmaları”nın Finaline, Ödüllü Mimar Patrik SCHUMACHER Damgası

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle hayata geçirdiği “T Buluşmaları”nın finaline, Zaha Hadid Mimarlık’ın yöneticisi Patrik SCHUMACHER damga vurdu.

Asaş, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin Çözüm Ortağı Oldu 

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından Asaş, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi projesinin çözüm ortakları arasına katıldı.

 

 

TİM, Milli Üretim Seferberliği Kapsamında ABD’ye 100 Bin Maske Gönderdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, bünyesindeki 61 ihracatçı işbirliğinde başlatılan Milli Üretim Seferberliği kapsamında üretilen 100 bin maske, ABD’nin Maryland eyaletine gönderildi.

 

İDDMİB’den Dünyaya “Sanal Çıkarma”

Demir ve demir dışı metaller sektörü, bu yılın ilk 5 ayında Türkiye’nin toplam ihracatından yüzde 5 pay alarak, 3,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Ocak- mayıs döneminde en fazla ihracat, 386 milyon dolar ile Almanya’ya yapıldı.

İDDMİB, Sanal Ticaret Heyetleri ile Hedef Büyüttü

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), Latin Amerika ile başlayan Sanal Ticaret Heyetleri’nde rotasını, Orta Asya’ya çevirdi. Özbekistan ve Kazakistan’a düzenlediği heyetler aracılığıyla, her iki ülkeye yapılan ihracatı artırmayı hedefliyor.

 

yapi fuari 202143. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

T.C. Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarlara ilişkin kararını takiben, 43. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

GALSİAD’a Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda Büyük İlgi
GALSİAD’ın katkılarıyla düzenlenen 21. Avrasya Kapı Pencere Fuarı Alüminyum Özel Bölümü’nün açılışı 4 Mart 2020 tarihinde GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ’un ve birçok sektör paydaşlarının katılımıyla gerçekleşti. Heyet daha sonra fuar katılımcılarını ziyaret etti.

TALSAD Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
TALSAD, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 Mart 2020 tarihinde Fairmont Quasar, Mecidiyeköy İstanbul’da gerçekleşti. Büyük bir katılımla gerçekleşen toplantıda yeni dönem Yönetim ve Denetim Kurullarının da seçimi gerçekleşti.

akpa yeni logoAkpa Alüminyum Avrasya Pencere 2020 Fuarı’na Katıldı
Dünya’nın ve Türkiye’nin lider Alüminyum profil ve kompozit panel üreticisi olan Akpa Alüminyum, Avrasya Pencere 2020 Fuar’ında 3 yeni 2020 Akpa ürününü sergiledi. Köklü altyapısını geleceğe taşıyan, yenilikçi ve çözümcü ürünleriyle sektörde adından söz ettirmeyi başaran Akpa Alüminyum fuarda ilgi odağı oldu.

Salt Cam Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na Katıldı
Türkiye’nin en eski cam firmalarından biri olan Salt Cam, 4-7 Mart tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na katıldı.
 

unicera 202010-14 MART 2020 UNICERA FUARI

 

fastener fuari 202027-29 ŞUBAT 2020 FASTENER TÜRKİYE FUARI

 

 

ALUTEAM’e EASA PART 21G Onayı
Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı kısa adıyla EASA (European Aviation Safety Agency), Part 21G belgesi kapsamında ALUTEAM’i THY Teknik AŞ’nin alt yüklenicisi olarak SLS (Seçici Lazer Sinterleme üretim tekniği) konusunda yetkilendirdi.
 

hirdavat fuari 202012-15 MART 2020 HIRDAVAT FUARI

 

 

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAB)’ın Desteklediği Avrasya Pencere, Cam ve Kapı 2020 Fuarları Gerçekleşti
Avrasya Pencere, Cam ve İstanbul Kapı fuarları 04 - 07 Mart 2020 tarihleri arasında pencere, cam, kapı üreticileri ve ihracatçıları ile sektörün yerli ve yabancı profesyonellerini TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi.

 

İTO - İSTANBUL TİCARET ODASI 61 NO’LU TEKNİK HIRDAVAT MESLEK KOMİTESİ SEKTÖR TOPLANTISI

 

Yelken Kalıp, İTO Kilit Markasını Satın Aldı

Yarım asrı geride bırakan Yelken Kalıp A.Ş, Türk kilit pazarının önde gelen markalarından İTO Kilit’i bünyesine kattı. Yelken Kalıp; İTO Kilit ile sektördeki derinliğini artırarak, Türk kilit pazarında 2022 yılına kadar ilk 3 firma arasında yer almayı hedefliyor.

 

 

Assan Alüminyum “Great Place to Work” Seçildi

Yassı alüminyum sektörünün global ölçekte en önemli aktörleri arasında yer alan Assan Alüminyum, bağımsız araştırma ve danışmanlık kurumu Great Place to Work Enstitüsü tarafından ödüllendirildi. Assan Alüminyum, sektöründe “En İyi İşverenler” listesine giren ilk şirket oldu.

Üretiminin % 55’ten Fazlasını İhraç Eden Saray, Bu Yıl Da Fuarın İlgi Odağıydı

Geliştirdiği yeni ürün ve sistemleri 21. Avrasya Pencere Fuarı’nda sektör profesyonelleri ve tüketicilerin beğenisine sunan Saray’ın standına ilgi yoğundu. Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin SARAYLI DİKİCİ, teknolojik yeniliklerin ilk uygulayıcısı olan ve üretiminin % 55’ten fazlasını ihraç eden şirketleri için sektörel fuarların önemine işaret etti.

Alt Kategoriler