seykoc sima aluminyumSima Alüminyum, Yeni Yatırımlarıyla 2022’de Yeni Bir Boyuta Geçecek

Sima Alüminyum Genel Koordinatörü Celalettin KIRBOZ ile firmanın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetleri, yeni tesis yatırımın detayları ve gelecek hedeflerine ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

sb glassSB PVC, Yenilikçi Fikirlerin Peşinden Giderek Türkiye’ye İlkleri Kazandıracak

SB PVC Firma Yetkilisi Cem İNAN ile sektöre kazandırdıklarını, en yeni ürünlerinin fark yaratan yönlerini, Türkiye’den Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Arap yarımadasına uzanan ihracat faaliyetlerinde ulaştıkları son noktayı içeren bir röportaj gerçekleştirdik.

arma yapiArma Yapı Sistemleri A.Ş, Yenilikçi Bakış Açısıyla Sektördeki Yerini Yükseltiyor

Arma Yapı Sistemleri A.Ş Ortakları Ayhan Bayram ve Cem Yeşilırmak ile 27 yıllık arkadaşlıklarının son 10 yılına damga vuran ortaklıkları aracılığıyla sürdürdükleri faaliyetleri, yeni gelişim alanları üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

kopru metalAlüminyum Levha Ürünlerine Köprü Bir Firma

Köprü Metal Yönetim Kurulu Başkanı Sinan TUNCER ile 30 yıldan bu yana sürdürdükleri faaliyetlerinde izledikleri yol haritası, sektörün sorunları ve çözüm arayışları ile rekabeti zorlaştıran faktörler üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

Burak Alüminyum, Geliştirdiği Yeni Mimari Sistemlerle Büyük Projelerdeki Yerini Aldı

Mimari ve endüstriyel kullanımı olan sektörler için alüminyum profil üretimi yapan Burak Alüminyum’dan Abdullah DEMİR ile firmanın üretim faaliyetleri, Ar-Ge odaklı yenilikçi ürün geliştirme çalışmaları ve yeni dönemdeki projelerine ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

Akpa Alüminyum, Ar-Ge’ye Yatırım Yaparak Alüminyumun Geleceğini Şekillendirecek

Dünyanın ve Türkiye’nin lider alüminyum profil ve kompozit panel üreticilerinden Akpa Alüminyum’un Satış Direktörü Turgut ÇALIŞKAN ile pandemi dönemini ve pandeminin ekonomiye yansımasını değerlendirdiğimiz bir röportaj gerçekleştirdik.

Kaban Makina, 30 Yılı Aşan “Kaban Geleneği” ile Yeni Başarı Hikâyeleri Yazacak

Kaban Makina Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, sektörün duayen isimlerinden Salim KABAN ile firmanın 30 yılı aşkın süredir sürdürdüğü faaliyetleri ve sektöre kazandırdıkları ilkleri ele aldığımız bir röportaj gerçekleştirdik.

dortel kalipHüseyin KARABACAK: “Türkiye, Pandemi Sonrası Alüminyumda Dünyanın Üretim Üssü Olabilir”

Alüminyum sektörünün pandemi döneminden kısa vadede olumsuz etkilendiğini, ancak uzun vadede Türkiye’nin bu süreçten kazançlı çıkacağını vurgulayan 4 El Kalıp ve Makine’nin yöneticilerinden Hüseyin KARABACAK ile sektörü ve pandemi sonrası dönemi ele aldığımız bir sohbet gerçekleştirdik.

TALSAD, Üyeleri ve Kamu Kuruluşlarıyla El Ele Vererek Alanında Öncü Adımlar Atıyor
Türk alüminyum sektörünün temsilcisi olarak pandemi döneminde üyeleriyle yakın temas halinde, sürecin etkilerini en aza indirgemeyi başaran TALSAD (Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği) sektör oyuncularının üretimdeki üstün gücünü geleceğe taşıyan adımlar atıyor. TALSAD Genel Sekreteri Dr. Erol METİN, pandemi döneminde yürüttükleri çalışmalar ve izledikleri yol haritasını anlattı.

Celalettin KIRBOZ: “Sektör Olarak Hiçbir İlave Külfete ‘Evet’ Diyecek Durumda Değiliz”
Alüminyum sektörünün çatı kuruluşu GALSİAD’ın (Girişimci Alüminyum ve Sanayici İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ, pandeminin alüminyum firmalarının faaliyetlerine yansımalarını, GALSİAD olarak bu süreçte sürdürdükleri çalışmaları ve Türkiye’yi bekleyen yeni gelişmeleri anlattı.

a3 dizaynA3Dizayn Danışmanlık İnovasyondaki Gücüyle Geleceği Şekillendirecek

A3Dizayn Danışmanlık Kurucusu ve CEO’su Yüksek Mimar Ayla ÇELİK ile kariyer yolculuğunun başladığı günden bu yana hayata geçirdiği projeler ve kurucusu olduğu A3Dizayn Danışmanlık’ın faaliyetleri hakkında bir sohbet gerçekleştirdik.

 

İTO, Pandemi Döneminde İş Dünyası ile Kamu ve Devlet Kurumları Arasında Dayanışma Köprüsü Kurdu
Pandemi döneminde “Hem salgına karşı mücadele etme, hem de hayatımızı devam ettirmemiz gerektiği” ilkesiyle hareket eden İTO, iş dünyası ile kamu ve devlet kurumları arasında köprü vazifesi görüyor. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib AVDAGİÇ ile sahip oldukları bu misyon çerçevesinde yürüttükleri çalışmaları ve pandemi sonrası iş dünyasını bekleyen gelişmeleri konuştuk.

Ali BAKANER: “Dünya Yüzünü Türkiye’ye Dönüyor, Tünelden Çıktığımızda Bizi Verimli Bir Ortam Bekliyor”

30 yıllık köklü tecrübesiyle alüminyum sektörünün duayenlerinden biri olarak anılan Alfa Metal’in Yönetim Kulu Başkanı Ali BAKANER ile alüminyum sektörüne getirilen ithalat ve yeni vergi uygulamaları ile pandemi dönemi sürecinde yaşananları ve yeni dönemde Türkiye’yi bekleyen yeni fırsatları konuştuk.

 

İnşaat Malzemeleri Sanayisi, Pandemiye Karşı Alınan Önlemlerle Üretimini Sürdürüyor

Pendemi nedeniyle rekabetin zorlaştığı küresel pazarda, inşaat malzemeleri sanayisi olarak Türkiye markasına duyulan güveni artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU ile pandeminin inşaat malzemesi sanayisine etkilerini ve yeni dönemde Türkiye’yi bekleyen fırsatları konuştuk.

 

cuhadaroglu yeni logoTecrübenin Adresi Çuhadaroğlu Şirketler Grubu
Çuhadaroğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Metin YILMAZ ile firmalarının yapılanmaları ve faaliyetleri, ürün grupları, bayilik sistemleri, ihracat oranları, fuar organizasyonları, TALSAD dernek çalışmaları hakkında konuştuk. 
 

inox aluminyumİnox ile Alüminyumda Estetik, Kalitede Öncelik
İnox Alüminyum, Giyotin Sistemleri, Pergole Tente Firması Yönetim Kurulu Başkanı Fikret YILMAZ ile 4-7 Mart tarihinde düzenlenen Avrasya Pencere Fuarı ile ilgili bir röportaj gerçekleştirdik.

 

panda aluminyum logoHedefimiz Sektörün 360 Derece Alüminyum Tedarikçisi Olmak
“Panda Alüminyum Firması, külçe alüminyumu eritip haddeleyerek ihracata yönelik üretim yapmak amacıyla Seherli Grup bünyesinde 2006 yılında kuruldu. Firmamız başta ambalaj olmak üzere, dayanıklı tüketim malzemeleri, otomotiv, soğutma sistemleri gibi sektörler için ürün tedarik ediyor” diyen Panda Alüminyum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin ŞEHERLİ ile bir röportaj gerçekleştirdik.

ABG Group Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

ABG Group Yönetim Kurulu Başkanı,  Ahmet Burak GÖÇÜMLÜ ile yaptığımız röportajda katıldıkları İstanbul Avrasya Pencere Fuarı’nı değerlendirip fuarda sergiledikleri ürünler, yenilikler ve gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında konuştuk.

 

akyuzlerAkyüzler Alüminyum Yeni Pazarlar Keşfetmeye Devam Edecek
Kendileri açısından verimli bir fuar organizasyonu geçirdiklerini belirten Akyüzler Alüminyum İhracat ve Satış Müdürü Barış AKYÜZ ile firmaları, fuar organizasyonları, fuarda sergiledikleri ürünler hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

yesilovaAlüminyum ile Yaratılan Endüstriyel Çözümlerde 45 Yıllık Tecrübe

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan YEŞİLOVA ile firmalarının yapılanmaları, faaliyetleri, ihracat oranları, 2020 yılı hedef ve beklentileri ve TALSAD çalışmaları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

illbruck ile Kapı & Pencere Cephe Sızdırmazlık Sektörüne Bakış

Pencere, cephe, iç mekan ve dış mekanda her türlü ihtiyaca göre çözümler sunabilen illbruck Kapı, Pencere, Cephe Grubu Satış Müdürü Uğur ALTUNTOPU ile Avrasya Pencere Fuarı’nın ilk gününde bir röportaj gerçekleştirdik ve fuara yönelik ve 2020 yılına dair görüş ve temennilerini dinledik.

 

Tremco Strüktürel Cephe ve Çiftcam Sızdırmazlık Sistemleri ile Sektöre Bakış

Tremco Türkiye Satış Müdürü Ersin TEZCAN ile yaptığımız röportajda ülke gündeminden, 2020 yılı hedeflerinden, 2019 yılı hakkındaki görüşlerinden ve Avrasya Pencere Fuarı değerlendirmelerinden bahsettik. 

ASAŞ Sektörde 30. Yılını Kutluyor

TALSAD’ın yeni yönetim kurulunda yer alan ASAŞ Genel Müdürü Derya HATİPOĞLU ile firmalarının yapılanmaları, faaliyetleri, ürün gamları, ihracat oranları, bayilik sistemleri ve TALSAD çalışmaları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

adana camCamdaki Çözüm Ortağınız; Adana Cam

Adana Cam Genel Müdürü M.Arif SALT ile kalite politikaları, 2020 yılı hedef ve beklentileri hakkında röportaj gerçekleştirdik.

saltcam logoCam’da 100 Yılık Tecrübe: Salt Cam

Salt Cam Şirket Müdürü Mustafa SUNAY ile üretimini gerçekleştirdikleri ısıcam alüminyum profillerinin ürün özellikleri ve belgelendirme süreci hakkında konuştuk.

 

 

GALSİAD, Alüminyumun Geleceğini Değiştiriyor

GALSİAD (Girişimci Alüminyum Sanayici ve İşadamları Derneği) Başkanı Celalettin KIRBOZ ile GALSİAD’ı, alüminyum sektörünün dünü, bugünü, geleceği, ALUTEAM çalışmalarını ve alüminyuma dair her şeyi konuştuk.

karakalemCephe Danışmanlığının Öncü Firması; Karakalem Cephe Danışmanlık

Karakalem Cephe Danışmanlık Firmasının Kurucusu Nevin GÜNEY TOK ile Cephe Akademi’den, GÜNEY’in akademik geçmişinden ve sektör için eğitim kanalının ne kadar gerekli olduğundan bahsettiğimiz bir söyleşi gerçekleştirdik.

kayra metal logoKayra Metal Yönetim Kurulu Başkanı Kerem YILMAZ, PÜKAB’ın Yeni Başkanı Oldu

“Temsil edilemeyen tüm sektör paydaşlarını temsil edilebilir hale getirmek bizim başlıca amacımızdır” diyen, PÜKAB Başkanlığına seçilen Kayra Metal Yönetim Kurulu Başkanı Kerem YILMAZ ile bir röportaj gerçekleştirdik.

asaspenAsaşpen’den Her Türlü Mimari Yapıya Uygun Pencere

PÜKAB Yönetim Kuruluna seçilen, Asaşpen PVC ve Panjur Satış ve Pazarlama Direktörü Tuncay MUTLU’ya sektör, ihracat başarıları ve ihracatta atacakları yeni adımlar hakkında röportaj sorularımızı yönelttik.

 

master italyHer Türlü Aksesuar İhtiyacınız Master Italy’de

“Şu anda hepimizin bildiği üzere zaman ve stok en önemli maliyet unsurlarından bir tanesini oluşturuyor. Otomasyon sistemimiz sayesinde müşteri taleplerine oldukça hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayabiliyoruz” diyen Master Italy Türkiye Müdürü İbrahim AYGÜN ile bir röportaj gerçekleştirdik.

arkimetArkimet ile Kaliteye Odaklanın

“Firmamız Türkiye, Katar ve Karadağ’da bulunan 3 ofisi ile hizmet vermekte olup, geniş bir ülke yelpazesine hitap etmektedir.” diyen Arkimet Mimari Çözümler Yetkilisi Fuat ERKMEN’e röportaj sorularımızı yönelttik.

sinus elektronik Sinus Elektronik’ten Akıllı Ev Sistemleri

2020 yılında akıllı ev teknolojilerine adım atarak bu alanda da büyüme ve marka bilinirlik çalışmalarına hız vereceklerini belirten Sinus Elektronik Dış Ticaret Müdürü Aykut AYAN ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

eyyupoglu aluminyumSektörün Öncü Firmalarından; Eyyüpoğlu Alüminyum

Alüminyum korkuluk sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Eyyüpoğlu Firma Yetkilisi Kemal PİROĞLU ile firmalarının yapılanmaları, faaliyetleri, ürün grupları ve yeni projeleri Aden Sistem hakkında konuştuk.

a2 aksesuarA2 Aksesuar Yeni Ürünleriyle Avrasya Pencere Fuarı’nda

A2 Aksesuar Firma Yetkilisi Ömer Mete ALLİ ile 2019 yılının etkilerinden, 2020 yılına dair görüşlerinden, ihracattan ve PÜKAB yönetim kurulu üyeliğinden bahsettik.

 

resman“Daha İyi Hizmet Sunabilmek İçin Yatırımlarımıza Devam Ediyoruz”

Resman Yönetim Kurulu Üyesi Resul TÜFEKÇİ ile firmalarının yapılanmaları, faaliyetleri, sektöre sundukları ürün grupları, ihracat oranları, 2020 yılı hedef ve beklentileri ve PÜKAB dernek çalışmalarından bahsettik.

hoppeHOPPE Türkiye Satış Sorumlusu İlker TEOMAN Gündemi Değerlendirdi

Türkiye’de üretilen malzemenin Kalite standartlarının arttırılması ve bunun istikrarlı bir şekilde sürdürülmesinin yanında sektörel bir politika oluşturulması hem milli markaların oluşmasını sağlayacak hem de ülkemizi daha ileriye götürecektir.” diyen HOPPE Türkiye Satış Müdürü İlker TEOMAN ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Kaliteli Çözümlerin Adresi ACP Yapı

“Yönetilmesi zor bir ürün portföyüne sahibiz. Çalışma prensibi olarak müşterilerimize hizmet vereceğimiz ürünler ve çözüm ortaklarımızın bizimle aynı düşünceleri paylaşmasına çok önem veriyoruz.” diyen ACP Yapı Şirketi Müdürü Erhan KARABAĞ’a röportaj sorularımızı yönelttik.

ersoy cakir mimarlikErsoy Çakır Mimarlık Ltd. Şti. Geleceğe Umutla Bakıyor

“Müşterimize değer katmak ‘’amacımız’, dünya standartlarına uygun, rekabetçi iş/ürün tasarımı en büyük ‘’dedefimiz’, cephe kabuğunun mimari ile kusursuz bileşimi ‘’hayalimiz’’dir” diyen Ersoy Çakır Mimarlık Ltd. Şti. CEO’su Ersoy ÇAKIR İle röportaj gerçekleştirdik.

 

abg groupABG Group, Sektörde Çıtayı Yükseltiyor

ARATECH marka alüminyum ısıcam profilleriyle sektörde önemli bir yer edinen ABG Group Yönetim Kurulu Başkanı,  Ahmet Burak Göçümlü, ABG Group’un yakın zamanda sektörel yazılımlar ve ısı yalıtımlı cam işleme makineleriyle de, sektöre çözümler üreteceğini belirtti. 

 

maer logoMaer, Geleceğe Emin Adımlarla İlerliyor

“Planlarımızı kısa vadeli değil, uzun vadeli yapmaya çalışıyor ve buna göre sağlam adımlar ile ilerliyoruz. Piyasanın güçlü oyuncularından biri olmak üzere yatırımlarımızı yapıyoruz” diyen Maer Firmasının Yetkilisi Erhan ÖZCAN’a röportaj sorularımızı yönelttik.