cizgi buyuk banner

EDİTORYAL

kemalbeysmllPandemiden Çıkış İçin Zemin Oluşturduk

Pandemi döneminde faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan işletmeler ve firmalarımız, normalleşme sürecinin kazanımlarıyla yeniden ticari hayatlarına devam etmeye başladı. Bu süreçte yıl sonu hedefleri ile gelecek beklentileri revize edildi. Sürecin en az hasarla atlatılması yönünde gerçekçi bir tutum sergilendi.

ALU&Art Dergisi olarak yeni sayımızda, firmalarımızın pandemi döneminde yaşadıkları zorlukları, bunların aşılması noktasında sergiledikleri üstün performansı, pandemiye rağmen elde ettikleri başarılarını onların gözünden sizlerle paylaştık. Normalleşme süreciyle yeniden firma ziyaretlerimizi gerçekleştirerek, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde hasret giderdik.

Firmalarımızın röportajlarının yanı sıra sektörümüzün öncü kuruluşlarının değerlendirmelerini sayfalarımıza ekledik. Türkiye’de bilimin gelişimi yönünde öncü adımlar atan TÜBİTAK’ın çalışmalarını, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin USTA röportajımızla sayfalarımıza taşıdık. Sektörümüzün öncü kuruluşlarından İDDMİB’in her sene geleneksel olarak düzenlediği İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’nde üstün başarı gösteren firmalarımızın farklı kategorilerde aldıkları ödüllere, haberlerimizde yer verdik.

15 yıldır aralıksız olarak sizlerle buluşturduğumuz Win&ARTProje / ALU&Art Dergilerimizi hazırlarken bir yandan da yayıncılık ve reklamcılık alanlarındaki köklü tecrübesinden ilham alarak faaliyete geçirdiğimiz AKD Kurumsal Danışmanlık firmamızın yapılanma süreci içerisinde olduk. 15 yıldan bu yana şirket ve kurumların kurumsal iletişim çalışmaları çerçevesinde ihtiyaca yönelik çözümler üreten firmamız, bu yapılanma sürecinin ardından yepyeni bir yüze kavuştu. Kurumsal iletişimin tüm alanlarına dokunan AKD Kurumsal Danışmanlık olarak çözüm odaklı hizmetimizle şirket ve kurumlara markalaşma, kurumsal kimlik çalışmaları, sosyal medya yönetimi, Google SEO çalışmaları, dijital pazarlama, prodüksiyon, promosyon ve organizasyon gibi hizmetler sunarak iletişim dünyasının tüm dinamiklerini yeniden tanımlıyoruz.

Normalleşme süreciyle ekonomimizde üretim ve ihracat odaklı sevindirici gelişmeler içerisindeyiz. Yeni sayımızda yer alan haberlerimizde, bu gelişmeleri firmalarımızın sözcülüğünde sizlere aktarmaya çalıştık. Geleceğe dair umudumuzla, ülkemizin geleceği adına yaşanacak en güzel gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sağlıklı ve umut dolu günler dileriz.

imza


E - DERGİLER

alu67kpk            

 

burak aluminyum logo

En İyi Karma Proje Ödülü Alan Batışehir’de Burak Alüminyum Tercih Edildi

Batışehir, İngiltere’de düzenlenen  “European Property Awards”ta  aldığı  “En İyi Karma  Proje”  ödülü   ile ne  kadar büyük  bir proje  olduğunu ispatlarken, Burak Alüminyum da 3.169  konuttan oluşan bu elit projede, başlangıcından itibaren doğrama ve balkon  sistemleri ile yer almaktadır. Projede kullanılan sistemler Burak Alüminyum tarafından tasarlanan ALS50 Kapaklı Cephe Sistem  ile Y55 Yalıtımlı Doğrama Sistemleridir.

 

 

 

burak 28a

Bugüne kadar teslimi yapılmış  olan 1. etapta 16 farklı doğrama  tipinde  toplam  4.727 adet (28.970m2) doğrama imalatı Lüleburgaz tesislerinde kendi  üretimi  olan  profillerle yapılmış ve projede yerine  takılmıştır.

Yine aynı etapta 17.400 mtl cam  korkuluk ile imalatları kendi tesislerinde yapmış 16.700m2 levha  kaplama ve 1.140  adet seperatör montajı gerçekleştirmiştir.

Projenin  inşası  devam eden 2. etabında da  yine 16 değişik tipte farklı doğrama kullanılmıştır. İmalatın devam ettiği etapta teslim  aşamasına gelindiğinde toplam  5.485  adet doğrama (32.487m2), 20.580  mtl  cam   korkuluk,  19.756m2   levha  ve 1.312  adet seperatör montajı tamamlanmış olacaktır.

Burak Alüminyum, Batışehir  projesinde yer alan Doğa  Koleji binasının doğrama, kompozit  panel ve  güneş kırıcı işlerini de yapmıştır.  Projede 85 farklı ebatta toplam  823m2   yalıtımlı doğrama, 1.000m2 kompozit  panel ve 533 adet fiber tekstil güneş kırıcı imalatı yapılmış ve yerine  monte  edilmiştir.

Burak Alimünyum  Was Preferred  In Batışehir That Got The Best Mixed Project Award

Batışehir  proved itself as a perfect project with its award of “The Best  Mixed  Project”  at  the  “European Property Awards”  made in England. Since  beginning of this project which composes of 3.169 housing, Burak Alimünyum takes part  with its joinery  and  balcony systems in this elite project. The systems used in the project are the systems  designed by Burak Alimünyum. These systems are Capped facade systems and  Y55 insulated Joinery  Systems.  Burak  Alimünyum has  realized the  joinery works, composite panel  and   sunblind  of  the  building   Doğa Koleji that took place in the Batışehir  Project. İn this project,  totally  85  different  sizes  823m2  insulated joinerys, 1000  m2  composite panel and  533 pieces of fiber textile sunblind were fabricated and  assembled.

 burak 28b