cizgi buyuk banner

EDİTORYAL

kemalbeysmllPandemiden Çıkış İçin Zemin Oluşturduk

Pandemi döneminde faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan işletmeler ve firmalarımız, normalleşme sürecinin kazanımlarıyla yeniden ticari hayatlarına devam etmeye başladı. Bu süreçte yıl sonu hedefleri ile gelecek beklentileri revize edildi. Sürecin en az hasarla atlatılması yönünde gerçekçi bir tutum sergilendi.

ALU&Art Dergisi olarak yeni sayımızda, firmalarımızın pandemi döneminde yaşadıkları zorlukları, bunların aşılması noktasında sergiledikleri üstün performansı, pandemiye rağmen elde ettikleri başarılarını onların gözünden sizlerle paylaştık. Normalleşme süreciyle yeniden firma ziyaretlerimizi gerçekleştirerek, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde hasret giderdik.

Firmalarımızın röportajlarının yanı sıra sektörümüzün öncü kuruluşlarının değerlendirmelerini sayfalarımıza ekledik. Türkiye’de bilimin gelişimi yönünde öncü adımlar atan TÜBİTAK’ın çalışmalarını, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin USTA röportajımızla sayfalarımıza taşıdık. Sektörümüzün öncü kuruluşlarından İDDMİB’in her sene geleneksel olarak düzenlediği İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’nde üstün başarı gösteren firmalarımızın farklı kategorilerde aldıkları ödüllere, haberlerimizde yer verdik.

15 yıldır aralıksız olarak sizlerle buluşturduğumuz Win&ARTProje / ALU&Art Dergilerimizi hazırlarken bir yandan da yayıncılık ve reklamcılık alanlarındaki köklü tecrübesinden ilham alarak faaliyete geçirdiğimiz AKD Kurumsal Danışmanlık firmamızın yapılanma süreci içerisinde olduk. 15 yıldan bu yana şirket ve kurumların kurumsal iletişim çalışmaları çerçevesinde ihtiyaca yönelik çözümler üreten firmamız, bu yapılanma sürecinin ardından yepyeni bir yüze kavuştu. Kurumsal iletişimin tüm alanlarına dokunan AKD Kurumsal Danışmanlık olarak çözüm odaklı hizmetimizle şirket ve kurumlara markalaşma, kurumsal kimlik çalışmaları, sosyal medya yönetimi, Google SEO çalışmaları, dijital pazarlama, prodüksiyon, promosyon ve organizasyon gibi hizmetler sunarak iletişim dünyasının tüm dinamiklerini yeniden tanımlıyoruz.

Normalleşme süreciyle ekonomimizde üretim ve ihracat odaklı sevindirici gelişmeler içerisindeyiz. Yeni sayımızda yer alan haberlerimizde, bu gelişmeleri firmalarımızın sözcülüğünde sizlere aktarmaya çalıştık. Geleceğe dair umudumuzla, ülkemizin geleceği adına yaşanacak en güzel gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sağlıklı ve umut dolu günler dileriz.

imza


E - DERGİLER

alu67kpk            

 

reynaers logo

The Paragon Projesinde Reynaers Cephe Sistemleri Tercih Edildi

Farklı açılardaki yüzeylerin kesiştiği, estetik ve zarif çizgilerden oluşan The Paragon’un cephesinde Reynaers CW50SC cam cama fugalı giydirme cephe sistemi kullanılmıştır. The Paragon projesi için Reynaers proje bazında hava, su ve rüzgar testi yapmıştır.

 

 

4190mmx4613mm ebadındaki bir modül için düzenlenmiş olan test ile 1560Pa rüzgar yükü dayanımı, 600Pa hava ve su sızdırmazlık değerleri elde edilmiştir. Aynı zamanda dinamik su testi de yapılmış olan projede AAMA 501.1 standardı sağlanmıştır.

reynaers 1CW50SC

CW50 Giydirme cephe sisteminin bir varyasyonu olan CW50SC cam cama giydirme cephe sisteminde, cam montajı özel gizli profillerin dikme ve yataylara mekanik olarak bağlanması ile sağlanır. Bina yüksekliği ve istenilen performans değerlerine göre sistemin, fitil fugalı veya silikon fugalı alternatifleri mevcuttur. The Paragon projesinde olduğu gibi eğimli cephelerde de uygulanabilen sistemde, eğimli cephe içi dışa açılır kanat uygulaması da yapılabilmektedir.

Açılı fitil ve profiller ile kırıklı cephe teşkil edilebilmektedir. Dışarıdan cam cama fugalı olan CW50SC sistemi ile dış görünüşte farklılık yaratmadan çift eksen, vasistas, tek eksen gibi içe açılır kanat yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu sisteme, proje tasarımına uygun olarak düşey veya yatay hatlarda kapak entegre edilebilmektedir.

The Paragon, Ankara’nın öne çıkan yatırım ve yaşam alanının merkezinde gerçekleşiyor. Bölgede kalan arsaların ticari alan niteliğinde olması sebebiyle iş dünyası için bulunmaz bir yatırım fırsatı olarak yükseliyor. Kentin prestijli bir bölgesinde olmasının yanında, metro ana istasyonunun sunduğu ulaşım kolaylığı, Konya ve Eskişehir yolları üzerinde yer alan kamu kurumları ve yönetim birimler

The Paragon, Ankara’nın gelişmekte olan bölgesi Söğütözü’nde, Konya ve Eskişehir ana arter yollarının kesiştiği yerde hayata geçiyor. Metro istasyonu, Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali, Armada AVM, Ufuk Üniversitesi Hastanesi, J.W. Marriott   Hotel,   Ankara Ticaret Odası gibi noktalara yürüme mesafesinde olan proje, Kızılay’a ise 5 km uzaklıkta yer alıyor.

45.050 m² inşaat alanına sahip The Paragon’un 27 katta, yaklaşık 18.550 m² ofis alanı ve 9886 m² mağaza alanı bulunuyor.

The Paragon’un aynı kat üstünde 105 m²’den 840 m²'ye varan A sınıfı ofis alternatifleri çağdaş iş yaşamının tüm gereksinimlerini karşılıyor.

The Paragon’da, çalışanların motivasyonu ve yasam kalitesi düsünülerek fitness centre, kafe ve restaurantlar, teraslar, doğayı içselleştirmiş ferah ortak alanlar özel olarak tasarlandı. Konforlu bir hayatı, sağlık ve sporla buluşturmayı planlayan The Paragon’da kentin manzarasının keyfinin çıkarılabileceği bir roof restaurant da yer alıyor.

Proje Bilgileri

Mimari Proje                 : Gökhan Aksoy Mimarlık

Projenin adı                  : The Paragon

Proje Yeri                     : Söğütözü, Ankara

İşveren                        : Ufuk Mesken & Bayraktar

Proje Tarihi                  : 2009-2010

Yapım Tarihi                 : 2011 2013

Toplam İnşaat Alanı       : 44.600 m²

Proje Teknik Özellikleri

Verimli kat alanları

Modüler yerleşime uygun kolon açıklıkları

3,65 m. brüt kat yüksekliği

Temiz hava erişmini kolaylaştıran açılır pencereler

Kullanıma hazır WC tesisatı

İç dekorasyona hazır shell&core teslimat

40 m² ofise bir park yeri

Entegre bina otomasyon sistemi

Her mevsim ısıtma ve soğutma sağlayan 4 borulu fan-coil

Kişi başına 50 m³/saat temiz hava

Fiberoptik omurga

Geniş bantlı metro eternet

2,5 m/s hızında 1000 kg taşma kapasiteli 4 adet çalışan, 1 adet yük asansörü

Yüksek yalıtımlı ve güneş kırıcı özelliklere sahip cam cehpeler

Yüzde 100 jeneratör yedekleme, 4000 kva jeneratör kapasitesi

Ortak Alanlar

Profesyonel bina yönetimi

Kiralanabilir toplantı odaları

İş verimini ve motivasyonu artıran teraslar ve sosyal alanlar günlük ihtiyaçlara cevap veren butik AVM bölümü Birinci sınıf fitness centre

Roof restaurant

Engelli park yeri ve tuvaleti

Kalite ve Güvence

Reynaers tedarik zincirinin her aşamasını sıkı kalite kontrol kuralları ile düzenliyor. Bu sayede ürünlerimiz her zaman istediğimiz kalite düzeyini korurken, aynı zamanda global ve bölgesel normları fazlasıyla yerine getirebiliyor. Reynaers, sitemlerine verdiği 10 yıl garanti ile sistemlerinin güvenilirliğini ve kalitesini kanıtlamış oluyor. Ayrıca ISO 9002 sertifikası ile siparişten satış sonrası hizmete kadar geçen sürecin verimliliğini ispatlamış oluyor.

EN.

Reynaers CW50SC systems, adding value to facades with aesthetic and elegant lines, was used in the prestigious project of Ankara Named "The Paragon"

reynaers 2