cizgi buyuk banner

EDİTORYAL

kemalbeysmllPandemiden Çıkış İçin Zemin Oluşturduk

Pandemi döneminde faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan işletmeler ve firmalarımız, normalleşme sürecinin kazanımlarıyla yeniden ticari hayatlarına devam etmeye başladı. Bu süreçte yıl sonu hedefleri ile gelecek beklentileri revize edildi. Sürecin en az hasarla atlatılması yönünde gerçekçi bir tutum sergilendi.

ALU&Art Dergisi olarak yeni sayımızda, firmalarımızın pandemi döneminde yaşadıkları zorlukları, bunların aşılması noktasında sergiledikleri üstün performansı, pandemiye rağmen elde ettikleri başarılarını onların gözünden sizlerle paylaştık. Normalleşme süreciyle yeniden firma ziyaretlerimizi gerçekleştirerek, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde hasret giderdik.

Firmalarımızın röportajlarının yanı sıra sektörümüzün öncü kuruluşlarının değerlendirmelerini sayfalarımıza ekledik. Türkiye’de bilimin gelişimi yönünde öncü adımlar atan TÜBİTAK’ın çalışmalarını, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin USTA röportajımızla sayfalarımıza taşıdık. Sektörümüzün öncü kuruluşlarından İDDMİB’in her sene geleneksel olarak düzenlediği İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’nde üstün başarı gösteren firmalarımızın farklı kategorilerde aldıkları ödüllere, haberlerimizde yer verdik.

15 yıldır aralıksız olarak sizlerle buluşturduğumuz Win&ARTProje / ALU&Art Dergilerimizi hazırlarken bir yandan da yayıncılık ve reklamcılık alanlarındaki köklü tecrübesinden ilham alarak faaliyete geçirdiğimiz AKD Kurumsal Danışmanlık firmamızın yapılanma süreci içerisinde olduk. 15 yıldan bu yana şirket ve kurumların kurumsal iletişim çalışmaları çerçevesinde ihtiyaca yönelik çözümler üreten firmamız, bu yapılanma sürecinin ardından yepyeni bir yüze kavuştu. Kurumsal iletişimin tüm alanlarına dokunan AKD Kurumsal Danışmanlık olarak çözüm odaklı hizmetimizle şirket ve kurumlara markalaşma, kurumsal kimlik çalışmaları, sosyal medya yönetimi, Google SEO çalışmaları, dijital pazarlama, prodüksiyon, promosyon ve organizasyon gibi hizmetler sunarak iletişim dünyasının tüm dinamiklerini yeniden tanımlıyoruz.

Normalleşme süreciyle ekonomimizde üretim ve ihracat odaklı sevindirici gelişmeler içerisindeyiz. Yeni sayımızda yer alan haberlerimizde, bu gelişmeleri firmalarımızın sözcülüğünde sizlere aktarmaya çalıştık. Geleceğe dair umudumuzla, ülkemizin geleceği adına yaşanacak en güzel gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sağlıklı ve umut dolu günler dileriz.

imza


E - DERGİLER

alu67kpk            

 

cortizo logoCORTIZO Mimari Alüminyum  Sistemleri Elements Yalıkavak  Projesinde

Flexible Technology Useful Architecture

Proje: Elements Yalıkavak

Yer: Bodrum  Yalıkavak

Mimari: Emre Arolat

Mimarlık Mimari Sistemler: CORTIZO

Proje Sistemleri: Cor Vision, Cor60, TP52

Durum: Yapım Aşamasında

Tamamlanma Tarihi: 26.05.2017

 

 

cortizo 43a

Dünyanın yedi harikasından Halikarnas Mozolesi’nin ev sahibi bu güzeller güzeli yarıma da, Helenistik Çağdan Roma’ya uzanan kültür mirası, eşsiz doğası, iklimi, masmavi suları, karakte ristik mimarisi, dünyaca ünlü otelleri, uluslararası stardartlardaki marinaları, eğlence hayatı ve Akdenizli lezzetleriyle sadece Türkiye’nin değil, uluslararası turizmin de en özel destinasyonların dan biri Bodrum.

Elements Yalıkavak,  yüz  yıllık  zeytin  ağaçlarının, kayaların ve taşların yeri korunarak, doğal yapıyı bozmadan, araziye entegre edilerek doğaya saygıyla yaratılan, her biri Yalıkavak Tilkicik Koyu’nun muhteşem manzarasına hakim birbirin den farklı 23 özel evden oluşmaktadır. Dünyaca ünlü mimarımız Emre Arolat imzalı sıra dışı bir mimari, eşsiz bir doğa ve Akdeniz’in faunasıyla kusursuz bütünlükte çok özel bir yaşam projede hayat bulmaktadır.

Nefes kesen doğası ve mimari konseptiyle benzer siz bir yaşam sunan tamamen birbirlerinden farklı 23 özel ev, 320 m2 ile 820 m2 arasında değişen büyüklükleri, muhteşem Bodrum manzarasına hakim terasları ve kendine ait özel havuzlarıyla doğaya saygılı, arazinin dokusuna uygun şekilde ahşap, cam ve doğal taşların sentezi ile çoğunluğu birbirini görmeyecek şekilde tasarlanmış ve konumlandırılmıştır. Elements Yalıkavak’ ta otoparklar yer altına alınarak yer üstündeki peyzajın bozulması engel lenmiş böylelikle araç gürültüsünden uzak bir dinginlik sağlanmıştır. Kaliforniya stilinin Akdeniz’de örnek gösterilen sayılı uygulamaların dan biri olacak eşsiz mimarisi 4 mevsim yaşam düşünülerek tasarlanmıştır. Elements Yalıkavak evlerinin denize bakan ön cephesi, CORTIZO mimari alüminyum sistemleri ile panoramik manzaranın, cömert peyzaj dokusunun ve deniz den gelen meltemin içeri girmesine imkan veriyor.

Mimari tasarım konseptine uygun olarak projelen dirilen CORTIZO Alüminyum Sistemler, maksi mum görüş açısını üst düzey performans özellikle rine sahip sistemleriyle karşılamaktadır. Daha fazla ışık geçişine olanak sağlayan Cor Vision minimal sürme sistem projenin tasarım felsefesiyle örtüşmekte, Bodrum’un eşsiz doğa manzarasını kullanıcılara sunmaktadır.

Sistemde kenet detayının görünür yüzey genişliği sadece 20mm olup, gizli drenaj sistemi, döşeme içerisinde gizlenen kasa pro li, pro lsiz  90 derece köşe dönüş seçenekleri gibi proje özelinde kullanılan detaylara sahiptir.

cortizo 43b

“Elements Yalıkavak, yoğun  bitki ve kaya dokularının iç içe geçtiği çok özel bir alanda inşa ediliyor. Bölgenin iklimsel özelliklerine uygun olarak planlanan binaların her biri, tek  defaya  mahsus  bir tasarım  olarak biçimini tam  da temasa geçtiği topoğrafya parçasından türetiyor. Titizlikle oluşturulan malzeme dili, arazinin mevcut renk ve doku paletinin bir uzantısı  olarak, yapıların içinde yer aldığı doğal dokuyla hemhal olmasına olanak sağlıyor.”

Emre Arolat Cityscape Dubai Awards, “Future Residential Projects”