cizgi buyuk banner

EDİTORYAL

kemalbeysmllPandemiden Çıkış İçin Zemin Oluşturduk

Pandemi döneminde faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan işletmeler ve firmalarımız, normalleşme sürecinin kazanımlarıyla yeniden ticari hayatlarına devam etmeye başladı. Bu süreçte yıl sonu hedefleri ile gelecek beklentileri revize edildi. Sürecin en az hasarla atlatılması yönünde gerçekçi bir tutum sergilendi.

ALU&Art Dergisi olarak yeni sayımızda, firmalarımızın pandemi döneminde yaşadıkları zorlukları, bunların aşılması noktasında sergiledikleri üstün performansı, pandemiye rağmen elde ettikleri başarılarını onların gözünden sizlerle paylaştık. Normalleşme süreciyle yeniden firma ziyaretlerimizi gerçekleştirerek, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde hasret giderdik.

Firmalarımızın röportajlarının yanı sıra sektörümüzün öncü kuruluşlarının değerlendirmelerini sayfalarımıza ekledik. Türkiye’de bilimin gelişimi yönünde öncü adımlar atan TÜBİTAK’ın çalışmalarını, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin USTA röportajımızla sayfalarımıza taşıdık. Sektörümüzün öncü kuruluşlarından İDDMİB’in her sene geleneksel olarak düzenlediği İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri’nde üstün başarı gösteren firmalarımızın farklı kategorilerde aldıkları ödüllere, haberlerimizde yer verdik.

15 yıldır aralıksız olarak sizlerle buluşturduğumuz Win&ARTProje / ALU&Art Dergilerimizi hazırlarken bir yandan da yayıncılık ve reklamcılık alanlarındaki köklü tecrübesinden ilham alarak faaliyete geçirdiğimiz AKD Kurumsal Danışmanlık firmamızın yapılanma süreci içerisinde olduk. 15 yıldan bu yana şirket ve kurumların kurumsal iletişim çalışmaları çerçevesinde ihtiyaca yönelik çözümler üreten firmamız, bu yapılanma sürecinin ardından yepyeni bir yüze kavuştu. Kurumsal iletişimin tüm alanlarına dokunan AKD Kurumsal Danışmanlık olarak çözüm odaklı hizmetimizle şirket ve kurumlara markalaşma, kurumsal kimlik çalışmaları, sosyal medya yönetimi, Google SEO çalışmaları, dijital pazarlama, prodüksiyon, promosyon ve organizasyon gibi hizmetler sunarak iletişim dünyasının tüm dinamiklerini yeniden tanımlıyoruz.

Normalleşme süreciyle ekonomimizde üretim ve ihracat odaklı sevindirici gelişmeler içerisindeyiz. Yeni sayımızda yer alan haberlerimizde, bu gelişmeleri firmalarımızın sözcülüğünde sizlere aktarmaya çalıştık. Geleceğe dair umudumuzla, ülkemizin geleceği adına yaşanacak en güzel gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sağlıklı ve umut dolu günler dileriz.

imza


E - DERGİLER

alu67kpk            

 

sapa logoSAPA, Bodrum’da Destansı Bir Projeye İmza Atıyor

50 yılı aşkın deneyimi ile inovatif alüminyum çözümleri sunan SAPA, Bodrum’da yapımı süren Epique Island projesinde tercih edildi. Epik: Sözlük anlamı ‘destansı’. Aksoy Holding’in Bodrum’da yapımı süren yeni projesi Epique Island projesi bu tanıma tam anlamı ile uyuyor. 

 

 

 

 

sapa 2

Aksoy Holding tarafından 2013 yılında kurulan Aksoy Bodrum; ilk yatırımını Bodrum’un Yalıkavak, Tilkicik Koyu’nda 126 dönüm büyüklüğündeki yarımadayı satın alarak yaptı ve Epique Island projesinin ilk adımını attı.

75 lüks villa, 50 süit odalı butik otel ve marinadan oluşacak yarımada üzerindeki Epique Island projesinin tasarımı, Güney Afrikalı mimarlık firması SAOTA tarafından, mimari proje müellifi Boran Ekinci Mimarlık ile ortak çalışma sürdürülerek yapıldı.

Epique Island projesi oluşturulurken amaç; doğa ile iç içe, zamanın ötesinde lüks bir yaşam sunan, villa, marina ve otelden oluşan bir konsept yaratılması yönündeydi. Proje tasarımında öncelikler, sürdürülebilirlik  ve konfor idi. Villalardaki  açılabilir büyük kapılar ve pencereler sayesinde hem manzaraya tam bir hâkimiyet hem de iç mekânlarda doğal bir havalandırma sağlanması hedeflendi.

sapa 1

Aksoy Holding, SAPA Türkiye ofisi ile kontağa geçtiğinde, şu ihtiyaçların karşılanmasını istedi:

•  Ev sahiplerinin, doğa ile iç içe bir yaşamı deneyimlemesi,

•  Zamandan bağımsız tasarım,

•  Yüksek kalite,

•  Seçilecek sistemin “Lüks” kavramını temsil etmesi,

•  Evlerin doğa ile tam bir harmoni içinde olması,

•  Konfor ise zaten “zorunluluk” idi.


SAPA tarafından getirilen sistem önerilerinin, 2017’de yaşamın başlaması planlanan Epique Island projesinin aynen tasarlandığı şekilde hayata geçirilmesini sağlayacak çözümler olacağının görülmesi ve uygulamacı bayisinin yetkinliği sayesinde, alüminyum sistem çözümleri iş ortağı olarak SAPA seçildi.

SAPA Artline Sürme Sistem, diğer sürme sistemlere göre sağladığı yaklaşık %  20  daha fazla cam alanı ile avlu ve teras alanlarına açılım noktalarında tercih  edilirken, doğramalarda ise akustik performans ve üst düzey ısı yalıtımı sağlayan SAPA Avantis 70 sistemi kullanıldı. Villaların geniş ve tam  açılımlı kapı ve pencereleri sayesinde iç mekânlarda doğal havalandırma sağlandı. Kullanılan SAPA alüminyum sistem çözümleri sayesinde İç yaşam alanları en ince ayrıntısına  kadar dış mekânlar ile entegre edilirken, Bodrum’un eşsiz  doğal  güzelliklerinin her mevsim  deneyimlenmesi sağlandı.

Sapa’s Sign at a Legendery Project in Bodrum

SAPA, which provides innovative aluminium  solutions with their expertise of more than 50 years, was preferred in Epique Island project which is still under progress in Bodrum.