teknopark logoSavunma Sanayii Devleri Girişimcilik Ekosistemine Açılıyor

Teknopark İstanbul; ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, TEI ve BMC ile girişimcilik faaliyetleri kapsamında “Stratejik Çözüm Ortaklığı” iş birliği protokolünü imzalandı.

 

Türkiye ve dünyanın savunma sanayiinin en önemli buluşma platformu olan IDEF’21’de imzalanan protokolle savunma sanayii devleri girişimcilik ekosistemine açılıyor.

 

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, kurumların üst düzey yöneticileri, Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin YEREBAKAN ve Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal TOPÇU’nun katılımıyla IDEF’21’de imzalanan “Stratejik Çözüm Ortaklığı” iş birliği protokolü ile Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi binası içerisinde iş ortaklığı modeli oluşturulacak. Program çerçevesinde, stratejik çözüm ortaklarıyla kurumsal iş birliği, açık inovasyon, kurum içi girişimcilik ve girişimcilik faaliyetleriyle birlikte girişimcilere yönelik destek programları düzenlenecek.

teknopark 72a

Savunma Sanayiinin Devleri Daha Güçlü Rekabet Kapasitesine Ulaşacak

İlk aşamada 6 kurum arasında imzalanan protokolün; teknoparkların, uydu ve ortak kuluçkaların, farklı vakıfların, Millî Savunma Bakanlığı şirketlerinin ve özel sektörün katılımıyla genişlemesi hedefleniyor. Protokol; çalışmalar sonucunda oluşturulacak etkin yönetim sistemi, açılacak yetenek havuzu, taraflar arasında gerçekleşecek bilgi ve deneyim paylaşımıyla savunma sanayiinin devlerini daha güçlü bir rekabet kapasitesine ulaştıracak.

Cube Incubation Kritik Destekler Sunacak

Program kapsamında kuluçka hizmetlerinin daha hızlı, daha etkin ve daha verimli yönetilmesinin sağlanması ve stratejik çözüm ortakları için de daha güçlü bir rekabet kapasitesine ulaşılması hedefleniyor. Protokol kapsamında Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, stratejik çözüm ortakları adına açık inovasyon programının tanıtımının yapılması, girişimci başvuru süreçlerinin yönetilmesi, stratejik çözüm ortaklarının ihtiyaç duyabileceği girişim özelliklerinin belirlenmesi, başvuran girişimlerin değerlendirilip stratejik çözüm ortaklarıyla eşleştirmesinin yapılması, altyapı imkanlarından yararlandırılması, ofis desteği sağlanması, mentorluk hizmeti verilmesi, ürün ve hizmetlerinin satış ve pazarlanması gibi kritik destekler sunacak. Program sürecinde performans ölçüm ve takibi çerçevesinde, stratejik çözüm ortakları için stratejik önem taşıyan teknolojilerde ve sektörlerde tematik çağrı açılarak çağrı bazlı girişimcilik programlarına da destek verilecek.

Defense Industry Giants are Opening to the Entrepreneurship Ecosystem

Teknopark İstanbul has entered into “Strategic Solution Partnership” cooperation protocol with ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, TEI , and BMC within the scope of entrepreneurship activities. As being the grand assembly platform of Turkish and global defense industry, IDEF’21 witnessed defense industry giants’ opening to the entrepreneurship ecosystem by virtue of the protocol they have entered into thereat.

teknopark 72b

Powered by OrdaSoft!