Akpa Alüminyum’dan Yeni Tesis Yatırımı

35 yıldır sürdürdüğü kaliteli üretimiyle alüminyum sektöründe standartların yükseltilmesine liderlik eden Akpa Alüminyum, yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda; üretimde yıllık 15 bin ton kapasiteyle üretim yapan boya tesisine ilave olarak, yıllık 25 bin ton kapasitelik yeni boya tesisi yatırımı için düğmeye bastı.

 

akpa 1a

Yenilikçi bakış açısıyla alüminyum sektörünün gelişimine yön veren Akpa Alüminyum, yatırım odaklı çalışmalarını da devam ettiriyor. Yıllık 25 bin ton kapasiteli yeni boya tesis yatırımı için kolları sıvayan firma, yeni yatırımını 2021’in 2’nci çeyreğinde devreye almayı planlıyor. Akpa Alüminyum, yeni boya tesisinin yapımı için İtalyan Euroimpianti firması ile boya ekipmanları için ise İsviçreli Gema firması ile anlaşma sağladı. Yeni tesis, 8.100 mm maksimum uzunlukta ve 90kg/adet profil boyayabilme özelliğine sahip olacak

Yenilikçi Olma Becerisi, Marka Değeri, Pazarlama ve İletişim Yetenekleri ile Akpa Alüminyum Çok özel Bir Konuma Sahip

Yeni yatırım hakkında bilgi veren Akpa Alüminyum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih ÇALIŞKAN, “Fabrikamız teknolojisi ve kapasitesiyle, ülkemizin başta inşaat endüstrisi olmak üzere, alüminyumun kullanıldığı tüm sektörlerde çıtayı üst seviyelere taşıyacak modern bir donanıma sahip. Yaptığımız yeni yatırımlarla bu donanımı daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Yenilikçi olma becerisi, marka değeri, pazarlama ve iletişim yetenekleri ile Akpa Alüminyum çok özel bir konuma sahip. İş ortaklarımızla birlikte yol aldığımız bu yolculukta bu gücümüzün farkındayız, birlikte güçlüyüz. “dedi.

New Facility Investment From Akpa Alüminyum 

Having taken the lead in raising the standards in the aluminum sector by means of its quality production for 35 years, Akpa Alüminyum has been carrying on its investments without cease. In this respect, it has pushed the button for the investment in a new dye facility with 25 thousand tons of capacity, in addition to its dye facility having been producing with annual capacity of 15 thousand tons.

akpa 1b

Powered by OrdaSoft!