HISİAD, Akademi Kariyer Platformu ile Sanayi ve Üniversite Arasında Köprü Kuracak

Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD), bir ilki gerçekleştirerek kurduğu HISİAD Akademi Kariyer Platformu ile hırdavat sektörünün geleceğine ışık tutarak, gelecek nesillerin kariyer hedeflerine yön verecek.

 

 

 

hisiad 1

14 bin paydaşı ve 800 bin çalışanı ile hırdavat sektörünün temsil gücünü elinde barındıran HISİAD, sektörün daha donanımlı ve verimli iş gücüne kavuşması ve firmaların yeni dünya düzenine uyum süreçlerinin hızlandırılmasına yönelik çalışmalarını soluksuz sürdürüyor. Bu kapsamda, HISİAD Akademi Kariyer Platformu’nu sektöre kazandıran dernek,  sektörün gelişimine yön verecek. Platform ile sanayi ve üniversite arasında köprü kurulması hedefleniyor.

HISİAD Akademi Kariyer Platformu’nun tanıtımı, 20 Ağustos Perşembe günü, üyelerin ve protokolün katılımı ile Gedik Holding’in Pendik fabrikasında gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını HISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Çetin TECDELİOĞLU, Gedik Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hülya GEDİK ile İstanbul Gedik Üniversitesi Rektör Vekili Abuzer PINAR’ın gerçekleştirdiği toplantıda, HISİAD Akademi Kariyer Platformu’nun tanıtım sunumu yapıldı. Toplantıda değişen ticaret koşullarında sektörün daha ileriye gidebilmesi için istihdam edilen personel ile adayların, dijitalleşme ve e-ticaret konusunda gelişimlerinin tamamlanmasının önemine işaret edildi.

İstanbul Gedik Üniversitesi ile Protokol İmzalandı

HISİAD Akademi Kariyer Platformu, gücüne güç katacağı işbirliklerinin ilkini, İstanbul Gedik Üniversitesi ile hayata geçirecek. Sektörün eğitim ve nitelikli eleman ihtiyacına çözüm bulma noktasında önemli konularda işbirliği içinde olmayı taahhüt eden HISİAD ve İstanbul Gedik Üniversitesi arasında protokol imzaladı. Protokol kapsamında, İstanbul Gedik Üniversitesi işbirliğinde, HISİAD Akademi Kariyer Platformu bünyesinde, firmalara idari ve mesleki konularda belirlenmiş ihtiyaçlar doğrultusunda eğitimler sunulacak.

Staj ve İş İmkânı Sunulacak

HISİAD Kariyer ayağında oluşturulacak puanlama esasına dayanan CV havuzu aracılığıyla, hırdavat sektöründe çalışmak isteyen üniversite ve meslek lisesi öğrencilerinin donanımlarını sektörün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirebilmeleri için gerekli bilgilendirme ve eğitimlerin verileceği ifade edildi. Bu kapsamda, staj yapmak ve mentorluk desteği almak isteyen HISİAD Kariyer üyelerinin, sanayi firmaları ile eşleşmelerine destek olunması hedefleniyor. İmzalanan protokol ile İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencilerine, HISİAD üye şirketlerinde staj ve iş olanakları sağlanacak. HISİAD üyesi şirketlerin yöneticilerinin çocukları, İstanbul Gedik Üniversitesi’nin akademik imkânlarından ayrıcalıklı olarak yararlanacaklar.

Gelecek Nesillerin Kariyer Hedefine Belirleyici Rol Üstlenecek

2019 yılında 8,2 milyar dolar ihracat gerçekleştiren HISİAD, yüksek katma değerli üretimi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Platform, çalışanların kariyer hedefleri doğrultusunda gelişim göstermelerine, yetkinliklerinin artırılarak daha yüksek kariyer hedeflerine ulaşmalarına destek olacak. Değişen dünya düzeninde öne çıkan dijitalleşme ve e- ticaretin geleceğin çalışanlarının kariyer hedeflerinde ilk sırada yer alacağı düşünüldüğünde; platformun, gelecek nesillerin kariyer hedefinde belirleyici bir rol üstlenmesi bekleniyor.

HISIAD to Build a Bridge Between the Industry and the University with the Academy Career Platform

The Hardware Industrialists and Businessmen Association (HISIAD) will lead the career objectives of future generations by shedding light on the future of the hardware industry with the HISIAD Academy Career Platform, which it established by breaking a new ground.

hisiad 1b

Powered by OrdaSoft!