master italyHer Türlü Aksesuar İhtiyacınız Master Italy’de

“Şu anda hepimizin bildiği üzere zaman ve stok en önemli maliyet unsurlarından bir tanesini oluşturuyor. Otomasyon sistemimiz sayesinde müşteri taleplerine oldukça hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayabiliyoruz” diyen Master Italy Türkiye Müdürü İbrahim AYGÜN ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 

master italy 63a

Öncelikle firmanızı tanıyabilir miyiz?

Master Italy firması 1986 yılında İtalya’nın Bari şehrinde alüminyum sektörüne kapı ve pencere aksesuarı üretmek amacıyla kurulmuş, şu anda 450 çalışanı olan ve dünyada 50 ülkenin üzerinde firmayla ticareti bulunan global bir markadır. Rakiplerine göre oldukça genç bir firma olmasına rağmen sektöründe kısa zamanda içerisinde yaratmış olduğu ürün çözümleri ve yenilikçi anlayışı sayesnde her geçen gün daha geniş bir coğrafyaya yayılmaktadır.

Firmanızın yapılanması ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Master firması genel çalışma düzeni ülke bazlı bayilik sistemi üzerine işlemektedir. Ayrıca sistem üreticileri ile birebir ilgilenerek bu firmalara aksesuar çözümü sağlamakta ,ayrıca üretici firmalara ve son kullanıcı gruplarına oluşturmuş olduğu bayileri ile hizmet vermektedir.

Sektöre sunduğunuz ürün gruplarınızdan bahseder misiniz?

Şu anda yaklaşık 25 bin adetin üzerinde ürün artikalimiz bulunuyor, yani kısacası alüminyum kapı ve pencere için gerekli olan tüm ürünlerin imalatını yapıyoruz. Bu ürün gruplarımızı kısaca açıklayacak olursak menteşe grupları, kapı kolları, pencere ve kapı açılım grupları, sürme sistemleri, elektronik motorlar ve köşe bağlantı parçaları ana ürün gamımızı oluşturmaktadır.

Ürünlerinizin başarısını garantileyecek rekabetçi avantajlarınız nelerdir?

En büyük avantajımız üretimimizin tamamen otomasyona dayalı olması. İnsan faktörüne bağlı olarak oluşacak hataların önüne geçiyor ve bu da müşterilerimizin satış sonrası yaşayacakları sorunları en minumum seviyeye getiriyor. Diğer bir avantajımız bildiğiniz üzere İtalyan ürün dizaynları her zaman sektöre öncü olmuştur. Biz de bu konuda öncü firmalardan bir tanesiyiz. Oldukça farklı tasarıma sahip ürünlerimiz bulunuyor, bu konuda 2019 yılında İtalya’da gerçekleşen Pencere Oscarları yarışmasında Minimal grubumuz ile en iyi tasarım ödülünü aldık.

Ayrıca ürün gruplarımızı müşterilerimize özel olarak tasarlayıp onlar için çözümler sunabiliyoruz. Bu avantajımız özelikle sistem firmaları için çok büyük bir avantaj; çünkü aksesuar bir sistemin en önemli parçasını oluşturuyor. Normal koşullarda sistem firmaları aksesuara uygun sistem oluşturmak zorundadır; fakat biz müşterilerimizin sistemlerine uygun aksesuar üretebiliyoruz ve Master Italy bünyesinde bulunan ve akretide bir kuruluş olan MasterLab bünyesinde üretilen sistemlere projelerin istemiş olduğu çeşitli testleri yaparak garanti verebiliyoruz.

Şu anda hepimizin bildiği üzere zaman ve stok, en önemli maliyet unsurlarından bir tanesini oluşturuyor. Otomasyon sistemimiz sayesinde müşteri taleplerine oldukça hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayabiliyoruz ve ürün gamımızda bulunan çoğu ürünün stoğu ayrı olarak müşterilerimiz için stoklanmaktadır.

 

master italy 63b

Bayilik sisteminiz hakkında bilgi verir misiniz?

Röportajımızın başında bahsettiğimi gibi 50 ülkeninin üzerinde bir çoğrafyada bayilik sistemimiz bulunmaktadır. Türkiye’de şu anda Mastek Cephe Elemanları Türkiye’de Master firmasının Satış ve Satış sonrası servis işlerinden sorumludur.

Master tarafından kontrol edilen bu firma oluşturduğu stok sayende mevcut müşterilere ve yeni kazanılacak müşterilere hizmet vermektedir. Türkiye ile ilgili amacımız Türkiye’nin lojistik konumu sayesinde Türkiye’yi, Türki cumhuriyetlere ve komşu ülkere hizmet veren bir üst haline getirmek; ayrıca Türkiye’de bölgesel bazlı bayilikler oluşturup yakın zaman içerisinde pazarda iyi bir konuma gelmek ana hedeferimizden bir tanesidir.

2020 yılı içinde yurtiçinde ve yurtdışında katılım sağlayacağınız fuarlar nelerdir?

Master Italy olarak global fuarların tamamına katılım sağlıyoruz. Bunun yanında bayi ve müşterilerimizin katılmış olduğu lokal fuarlara onlarla birlikte katılım göstermeye özen gösteriyoruz. İstanbul Avrasya Pencere Fuarı’nda yerimizi alacağız ve önümüzdeki yıllarda da bu fuara katılmaya özen göstereceğiz. Türkiye hedeflerimizle örtüştüğü için bu fuarda yer almak bizim için önemlidir.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2020 yılına firma olarak oldukça iyi başladık. İstanbul ve Ankara bayiliklerimizi tamamladık. Hedefimiz Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgesinde hizmet sağlayacak yeni bayileri bünyemize katmak, mevcut çalıştığımız sistem firmalarındaki ürün gamımızı genişletmek ve yeni sistem firmalarına hizmet vermek. Ayrıca bu yıldan itibaren mimar, müteahhit ve sistem tasarımı yapan firmalara özel etkinlikler düzenleyerek firmamızı bu gruplarada tantmak istiyoruz.

master italy 63c

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Öncelikle ziyaretiniz ve destekleriniz için teşekkür ederiz. Son olarak ben şunu söylemek istiyorum; sektörümüzde bizden çok daha tecrübeli firmalar ve çalışanlar mevcut fakat bizim gördüğümüz her geçen gün Türkiye’de yaşanılan rekabet dolayısıyla ürün kalitesi ve fiyatlar giderek düşmektedir. Fiyat konusunda birbirimizle yarışma halinde olmak yerine ürün kalitesini nasıl geliştirmemiz gerektiğini düşünmemiz gerekiyor.

All Kinds of your Accessories Needs is in Master Italy

We conducted an interview with İbrahim AYGÜN, Master Italy Director of Turkey and he stated that  “As we all know now, time and stock are one of the most important cost elements. Thanks to our automation system, we are able to respond to customer demands very quickly’’.

master italy 63d

 

Powered by OrdaSoft!