ekstekxpEkstek Aluminyum Profil Kalıp Tutkudan Doğan Teknoloji

Ekstek Aluminyum firmasının yetkilisi Celal KARACA ile firmalarının yapılanmaları, faaliyetleri, ürün grupları, katıldıkları ve katılacakları fuarlar, 2019 yılı değerlendirmesi, 2020 yılı hedef ve beklentileri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 

ekstek 63a

Merhabalar, firmanızdan bahseder misiniz?

Şirketimiz 2003 yılında Darıca/Kocaeli’de kurulmuştur. Ekstek 30 yıllık imalat hayatında sonuç odaklı fikirler ışığında olan bir firma olarak, yaptığı yatırımların sürekli teknoloji merkezli olmasını tercih etmiştir. Gelişimin ve çağ atlamanın aracı olarak gördüğü teknolojik altyapı ve dinamik kadro ile sağladığı kaliteyi her geçen gün artırmaktadır.

Firmanızın yapılanması, faaliyetleri ve sektöre sunduğu ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Ekstek Xp sektörün en eskilerinden ve Darıca’da 3.700 m² ile hizmet vermektedir.  Alüminyum Ekstrüzyon Profil Kalıpları üretiyoruz.

Ana faaliyet konumuz Alüminyum Ekstrüzyon Profil Kalıpları ve Pres ekipmanları üretimidir. EKSTEK bünyesinde CNC işleme merkezleri, CNC tel erezyonları, CNC dalma erezyonlar, manuel tezgahlar(torna, freze, matkap), testereler bulunmaktadır. Şu anda toplamda 65-70 kişiden oluşan bir takımımız mevcuttur. 

2019-2020’de katıldığınız ve katılacağınız fuarlar nelerdir?

2019 yılı içerisinde İstanbul’daki ALUEXPO fuarına katıldık. Çok yoğun bir taleple karşılaştık.  2020 yılı içerisinde Almanya’daki Aluminium 2020 Fuarı’na katılacağız. Global pazarda önemli bir fuardır. 14B77 nolu standımıza herkesi bekleriz.

2019 yılını firmanız açısından değerlendirir misiniz?

2019 yılındaki yatırımlarımız ile birlikte, sektörde kalite ve markamızın sürekliliğinin devam edeceğine inancımız tam. Dünya çapında çok önemli müşterilerle çalışıyoruz.  2019 senesinde EKSTEK ürettiği ürünlerin %70’ini ihraç etmiştir.

Rusya’da yer alan ofisi sayesinde bölgedeki müşterilerle birebir ilişki içerisinde olmuş, ihtiyaçlarına hızlı çözümler bulmuş ve müşterilerin güvenini kazanmıştır.

Yurtdışında özellikle Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler’e satışlar gerçekleştirilmektedir. Müşteriler genellikle uzun süreli iş ortaklığı olan, güvendiği şirketlerdir. Sürekli artan ihracat grafiğinden dolayı mali kaynakları günden güne güçlenmiştir.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

2020’de ihracatımızı arttırarak hem ciro artışı hem de karlılık artışı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca şu anda ciromuzun %30’u seviyelerinde olan yurtiçi satışımızı da daha çok ihracata kanalize etmeyi planlıyoruz.

Şu anda ağırlıklı olarak Avrupa, Rusya ve Ortadoğu ülkelerine satış yapan firmamızın başlıca hedefi Avrupa’da satışı olmayan ülkeler, Amerika pazarı ve Afrika ülkelerine girmektir.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Destekleriniz için teşekkür eder, Win&ArtProje – ALU&Art Dergilerine yayın hayatında başarılar dileriz.

Ekstek Aluminum Profile Mould The Technology arising from Passion

We interviewed with the Authorized Person of Ekstek Aluminum Company, Celal KARACA, regarding the structuring, activities, and product groups of their Company, the fairs they attended/are to attend, their assessment for the year 2019, and their goals and expectations for the year 2020.

 

ekstekxp 63b

Powered by OrdaSoft!