adana camCamdaki Çözüm Ortağınız; Adana Cam

Adana Cam Genel Müdürü M.Arif SALT ile kalite politikaları, 2020 yılı hedef ve beklentileri hakkında röportaj gerçekleştirdik.

 

 

 

 

adana cam 81a

 

Firmanızın yapılanması ve ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Şirketimiz cam ile kaplanan tüm kamu ve özel yapılar, iş merkezleri, otel, hastane, residence ve toplu konut projelerinin gereksinimi olan Şişecam Düzcam’ın enerji verimliliği sağlayan cam ve türevleri ve Şişecam patentli Isıcam markalı mimari cam üretimi ile Adana Cam markası ile hizmet vermektedir. Ürün gruplarımız arasında binaların gereksinimi olan farklı ihtiyaçlara doğru çözümler sunan farklı renk ve özelliklerde ısı ve güneş kontrol kaplamalı farklı kombinasyonlarda ısıcam çeşitleri ısıl işlemden geçen ve emniyet özelliği kazanan temperli camlar ki bunların kullanım alanları bina doğrama camları, duşakabin camları, cam balkon camları, mobilya camları, iş makineleri vs ve ekstra güvenlik gereken yerlerde temperli lamine camlar, ateşli silahlara karşı kurşuna dayanıklılığı arttırılmış camlar, istenilen her Ral rengine boyanan emaye boyalı temperli camlar, istenilen her türlü yüksek çözünürlüklü fotoğrafı ve Autocad ortamında çizilen her türlü grafik ve deseni camın üzerine aktararak dijital baskılı temperli camlar ile inşaat sektörünün ihtiyacı olan her türlü camı üretmekteyiz.

Ayrıca talep edildiği takdirde yangına dayanıklı camlar ve hastanelerin röntgen odalarında kullanılan kurşun eşlenikli radyoaktif emen camları da ithal edip satışını yapmaktayız.

Kalite politikanızdan ve bu politikada sergilemiş olduğunuz süreçten bahseder misiniz?

Şirketimiz üretime başladığı yıllardan itibaren müşteri her şeyin en iyi ve en kalitelisine sahip olmalı prensibi ile imalatta kullandığı her türlü sarf malzemesini A kalite üretim yapan firmalardan tedarik ederek bunları sahip olduğu son teknoloji üretim makineleri ile üretime dönüştürüp ve kendini sürekli geliştirip TSE ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gibi sektör profesyonellerine kendini denetletip istenilen tüm kalite belgelerine sahip olarak üretim yapmaktadır. Bölgemizde Isıcam yetkili üreticisi olarak temperli camda TS EN 12150-2 ve çift camda TS EN 1279-1 üretici kalite belgesine sahip tek firmayız. Bunun yanı sıra sahip olduğumuz ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemine ek olarak 2019 yılında Çukurova Kalkınma Ajansına sunduğumuz proje neticesinde yaptığımız proje ile yurtdışından ithal ettiğimiz yeni nesil kirli su arıtma tesisi ile ISO 140001:2015 çevre yönetim sistemini de bünyemize katarak bölgemizde tek firma olarak cam işleme makinelerimizde kullanılan suyu çeşme suyu kalitesinde arıtarak tamamen çevreci ve yeşil bir firma olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2019 yılında katılım sağladığınız fuarlar nelerdir?

2019 yılında Türkiye’de İstanbul Tüyap Avrasya Pencere Fuarı ve yurtdışı olarak Katar İnşaat Fuarı’na ana firmamız Salt Cam ile beraber katıldık.

2019 yılını değerlendirir misiniz?

Maalesef 2019 yılı derinleşen krizin etkisi ile ciroların ve üretimin düştüğü bir yıl oldu. Markamızın güvenirliği ve ürünlerimizin kalitesi sektör oyuncuları tarafından sürekli takdir edilmekte fakat ürün fiyatı olarak alt firmaların fiyatlarından alım yapmak isteyen müşteriler çoğaldı. Biz ucuza mal etmek için kalite çizgimizden ödün veremeyeceğimiz için bu tür taleplere cevap vermedik.

2020 yılı hedef, plan ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Ümit ediyorum 2020 yılı bir toparlanma yılı olur. Emeğin ve kalitenin anlaşılıp takdir edildiği ve buna paralel olarak kazancımızın arttığı ve son üç yıldır mimari cama yaptığımız inanılmaz yatırımların karşılığını aldığımız bir yıl olur.

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mıdır?

Gerek katıldığınız yurtiçi ve yurtdışı fuarlarında gerekse firma görüşmelerinizde alt yapısı güçlü cephe firmalarına Win&ARTProje – ALU&Art Dergileriniz aracılığıyla ulaşmak istiyoruz. Desteklerinizden dolayı teşekkür ederiz.

Your Solution Partner in Glass; Adana Cam

We had an interview with Adana Glass General Manager M.Arif SALT about quality policies, 2020 targets and expectations.

 

adana cam 81b

Powered by OrdaSoft!