fikret yilmazTürkiye Cam ve Cam Mamulleri Federasyonu

Türkiye’de çok önemli bir iş kolu olan cam ve cam mamulleri sektörü her geçen gün daha çok büyüyor ve gelişiyor. Çevremize baktığımız zaman camın olmazsa olmaz olduğunu görmek mümkündür.

İnşaat sektörü başta olmak üzere otomotivden mobilya sektörüne kadar her alanda cam ve cam mamullerini görmekteyiz.

 

Birçok ürünün yerini alan camın yerine konulabilecek başka bir malzeme olmadığını söyleyebiliriz.

Şeffaf ve aydınlığın ürünü cam duvar olur, korkuluk olur özellikli camları ile enerji tasarrufu olur, mermer olur, lavabo olur siz isteyin cam sizin için eğilir, bükülür, ayna olur.

İşte sizlerin tüm isteklerine cevap veren cam ve cam mamullerinin üretimden, işlemecilerine kadar nihai tüketicilere hizmet veren emekçi kardeşlerimiz tüm cam sektörü maalesef gerekli ilgi ve alakayı, istenilen destek ve teşviklerden maalesef hak ettiği oranda faydalanamıyor.

Pahalı bir teknoloji yatırımı, yüksek maliyetli enerji girdileri başta olmak üzere %18 KDV sektörün başlıca sıkıntılarıdır.

Bu konuda çözümler bekleyen cam ve cam mamulleri sektöründe sorunların çözülmesi için şehirlerimizde dernekler ve bunların bir araya gelmesini sağlayarak Türkiye Cam ve Cam Mamulleri Federasyonu kurularak birlikte hareket etmesi sağlanmalıdır. Bu sayede, hak ettiği değer ve katkıların sağlanacağı görülecektir.

Sektörün öncülerinin bu hususta vakit kaybetmeden toplanmasını öneriyoruz. Bunun gerçekleşmesi cam ve cam mamullerine çok iyi gelecektir.

 

Birlik varsa çare var.

 

 

fikret yilmaz 60a

 

Powered by OrdaSoft!