9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu Toplantısı Yapıldı

TALSAD tarafından 10-11 Ekim tarihlerinde CNR Expo Center’da gerçekleştirilecek 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu’nun Bilim Kurulu ve Danışma Kurulu Toplantıları

yoğun katılımla, 9 Şubat Cumartesi günü yapıldı.

 


 

 

talsad 57 b

Toplantı, sabah kahvaltıyla başladı. Assan Alüminyum Genel Müdürü ALUS’09 Yürütme Kurulu Başkanı Göksal GÜNGÖR’ün açılış konuşmasıyla devam etti. METEM Koordinatörü Hüseyin SAVAŞ’ın ALUS’09 sunumunun ardından TALSAD Genel Sekreteri Erol METİN moderatörlüğünde, bu yıl ilk kez uluslararası düzeyde gerçekleştireceğimiz sempozyumu daha başarılı ve daha etkin hale getirebilmek için değerli ALUS’09 Bilim Kurulu ve Danışma Kurulu üyelerinin görüşleri alındı. Sıfır Atık, endüstri 4.0, inovasyon, dijitalleşme, geri dönüşüm, savunma sanayi, otomotiv sektörü, üniversite-sanayi işbirliği konuları toplantıda öne çıkan başlıklar arasında yer aldı. Toplantı boğaz manzaralı mekanda yenilen öğle yemeği ile son buldu.

İki yılda bir gerçekleşen Alüminyum Sempozyumlarının 9’uncusunu TALSAD Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi METEM işbirliği ile 10-11 Ekim 2019 tarihlerinde Yeşilköy-İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Sempozyum, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu kez tam bir Uluslararası Sempozyum olarak düzenlenecek. Sempozyum, aynı tarihlerde Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan ALUEXPO Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ile eş zamanlı olarak yapılacak.

9. International Aluminum Symposium Meeting Held

Scientific Committee and Advisory Board Meetings of the 9th International Aluminum Symposium to be held on October 10-11 by TALSAD at CNR Expo Center were held with an intensive participation on Saturday, February 9th.

Powered by OrdaSoft!