galsiad logoGALSİAD, İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

GALSİAD, sektöre yine bir ilki kazandırıyor. Uzun zamandır ALUTEAM ile birlikte üzerinde çalıştıkları projelerden olan ASTEL Alüminyum cephe, doğrama sistemleri test merkezi nihayet hayata geçiriliyor. İSTKA tarafından desteklenen ve ALUTEAM ile proje ortağı olunan bu çalışma kapsamı daha da genişletilerek İDDMİB de projeye dahil edildi.

 

 

 

 

galsiad 57a

Ülkemizde hem kurumsal anlamda bir meslek kuruluşu, ihracatçılar birliği ve hem de bir vakıf üniversitesinin projenin içerisinde olması, yine bugüne kadar Alüminyum sektörüne tüm çalışmalarında prototipten, tasarıma ve imalata her aşamada destek vermiş, test ve analizlerin yapılabildiği alt yapıya sahip olan Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezimizin kontrolünde olacak bu çalışma, bir taraftan da 15 mt hedef test yüksekliği ile ülkemizin konusunda tek kuruluşu olacak.

Proje kapsamının genişletilmesi ve kapsama küpeşte korkuluk testleri, PÜKAB ile yapılan görüşmeler sonucunda planlanan aksesuar test üniteleri vb. sistemlerin ilave edilmesi de projelerin kapsamındadır.

Astel, pazara hem yurtdışı bağımlılığından kurtulma şansı getirecek, hem de pazardaki rekabet kurallarında düzenleyici rol oynayacak alt yapıyı sağlayacaktır. Bilindiği üzere standartı olmayan halen birçok ürün mevcuttur. Bu ürünler bir test aşamasına tabi tutulamadığından bireysel olarak, bir standart oluşturmak imkansız hale gelmektedir. Test merkezi ile eş zamanlı başlatılacak çalışmalar ile standart pazara sunulacaktır. 20. Avrasya Pencere Fuarının içerisinde Alüminyum Özel Bölümünde proje lansmanı yapılacaktır.

                  

Astel’in kurulum aşamasında sektörün her kademesinden bilgi ve görüş alınmıştır. Bu aşamada konu ile ilgili tüm görüşler dinlenmiştir ve dinlenmeye devam edecektir. Lansman sonrası daha detaylı bilgilendirme tüm sektöre yapılacaktır.

GALSİAD Continues to Sign Firsts

GALSİAD gives the sector a new first. The ASTEL Aluminum facade, joinery systems testing center, which is one of the projects they have been carrying out with ALUTEAM for a long time, is finally being implemented. The scope of this study which is supported by ISTKA and carried out with ALUTEAM which is a project partner, was further expanded and included IDDMIB in the project.

Powered by OrdaSoft!