talsad logoAlüminyum Sektörü TALSAD’ın Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Dünyanın en önemli Alüminyum fuarlarından biri olan Aluminium 2018,  9-11 Ekim tarihlerinde Düsseldorf’da gerçekleşti. Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) sektör temsilcilerinin bir araya geldiği bu organizasyonda yerini almakla birlikte, önemli bir etkinliğe imza attı. Dünya alüminyum sektörünü temsil eden European Aluminium, GDA ve GLAFRI gibi önemli uluslararası kuruluşlar, TALSAD’ın etkinliğinde bir araya geldi.

 

 

talsad 55a

Buluşmaya; Düsseldorf Konsolosu Şule GÜREL, Düsseldorf Ticaret Ataşesi Anıl GÜRTUNA KAYA ile beraberindeki Konsolosluk çalışanları, İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ,  European Aluminium Direktörü Gert GOTZ ve ekibi, GLAFRI, Global Aluminium Foil Association Direktörü Steffan GRIMM’in yanı sıra TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR, Yönetim Kurulu Üyeleri, Reeds Exhibition ve Deutsche Messe’nin bölge CEO’ları ve fuara katılan alüminyum sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin temsilcileri katıldılar.

Etkinlikte öncelikle, TALSAD’ın Türkiye alüminyum sektörünü tanıttığı bir film gösterimi yapıldı. Video gösteriminden hemen sonra TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR katılımcılara hitaben konuşma gerçekleştirdi. KİBAR konuşmasında, Türk alüminyum endüstrisinin büyüme eğiliminin artarak devam ettiğini, fuara Türk alüminyum sektörünü temsil eden şirketlerin yoğun katılımından büyük memnuniyet duyduklarını, TALSAD olarak özellikle uluslararası alanda daha da etkin olmayı, bölge ve ülke pazarlarını etkileyen konularda TALSAD’ın yarım asırlık tecrübesinin önem taşıdığını ifade etti. 

KİBAR şunları ekledi: “TALSAD, haddeleme, ekstrüzyon, ambalaj, mimari ve endüstriyel uygulamalar, geri dönüşüm gibi alüminyum sektörünün tüm alanlarını temsil etmektedir. TALSAD olarak öncelikli hedefimiz; yarım asırlık deneyim ve birikimimizle, Türkiye alüminyum sektörünün tüm alanlarını kapsayarak geri dönüştürülebilir, sürdürülebilir, çevre ve insan sağlığına duyarlı, yüksek teknolojiye dayalı uygulamaların çoğaltılmasını sağlamaktır. Bu doğrultuda, sektörel bilgi ve veri kalitesinin geliştirilmesi, Türk alüminyum sektörünün küresel pazarlarda gücünün daha da artması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

Aluminum Sector came together at TALSAD’s event

Aluminum 2018, one of the most important aluminum fairs in the world, was held in Düsseldorf on 9-11 October. Aluminum Industrialists Association of Turkey (TALSAD), besides taking a part in this organization where the industry representatives met, also hosted this important event. Important international organizations such as European Aluminum, GDA and GLAFRI representing the world’s aluminum sector came together at TALSAD’s event 

talsad 55b

talsad 55c

talsad 55d

Powered by OrdaSoft!