assan aluminyum a51 1Aluminium 2018 Fuarı’na Katılan Assan Alüminyum Sektörün Geleceğini Tasarlıyor

Türkiye’nin yassı alüminyum sektörünün lider üreticisi olan Assan Alüminyum, dünyanın en büyük alüminyum fuarı Aluminium 2018’e katıldı. 30 bine yakın kişinin ziyaret ettiği fuarda, Assan Alüminyum büyük ilgi gördü.

 

 

 

 

 

assan aluminyum 55a

Bu yıl 30. kuruluş yıldönümünü kutlayan ve Türkiye’nin yassı alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum, dünyanın önde gelen alüminyum fuarı Aluminium 2018’e katıldı. Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 9-11 Ekim tarihlerinde düzenlenen fuarda Assan Alüminyum, dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonelleri ve tedarikçileriyle buluştu. Fuarın en büyük iki standından birine ev sahipliği yapan Assan Alüminyum, şirketin sürdürülebilirliğe verdiği önemi ve alüminyumun %100 geri dönüştürülebilirliğini vurgulayan standı ile ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

Müşterileri Tarafından Yılın Tedarikçisi Seçiliyor

Üç gün boyunca 30 bine yakın kişinin ziyaret ettiği, 1.000’in üzerinde firmanın katılım gösterdiği fuar, alüminyum sektörüyle ilgili en yeni trendlerin yakından takip edildiği, son teknolojilerin görücüye çıktığı, alanında dünyanın en etkin fuarı olarak kabul ediliyor. Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal GÜNGÖR, Aluminium 2018’e katılmanın hem mevcut hem de potansiyel müşterileri ile buluşmak için önemli bir platform olduğunu ifade etti. Fuarda yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getiren GÜNGÖR, Assan Alüminyum’un ana değerleri olan güvenirlik, esneklik ve yenilikçilik sayesinde her yıl birçok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi unvanına layık görüldüklerini söyledi. Güngör ayrıca büyümeye ve sürekli gelişmeye devam eden Assan Alüminyum’un önemli hedeflerinden birinin de “geleceği tüketmeden üretiyoruz” sloganı ile tüm süreçlerini daha sürdürülebilir hale getirmek olduğunu belirtti. Assan Alüminyum’un bünyesinde yer alan yenilenebilir enerji üretim tesisi ve geridönüşüm tesisinin şirketin karbon ayakizini azaltarak sürdürülebilirlik stratejisine direkt katkı sağladıklarını ifade etti.

assan aluminyum 55b

Avrupa’dan Sonra Kuzey Amerika’ya Açıldı

Bugün Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda gibi Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere dört kıtada 70’ten fazla ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen GÜNGÖR sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa’daki etkinliğimizi devam ettirirken, Kuzey Amerika gibi bölgelerde de faaliyetlerimizi arttırıyoruz. Kuzey Amerika pazarına lokal hizmet vermemize olanak sağlayacak Chicago merkezli iştirakimiz Kibar Americas bu sene başında kuruldu. Bu pazarlarda orta vadede büyüme planlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.”

Assan Alüminyum’dan Yüksek Kalitede Yerli Ürün Tedariği

Assan Alüminyum’un yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve gerçekleştirdiği yatırımlarla sektöre yön verirken ülke ekonomisine de pozitif katkı sunduğunu belirten GÜNGÖR, Karasu’da planladıkları yatırımın Türkiye’nin ilk alüminyum sıcak haddeleme tesisi olacağının altını çizdi. GÜNGÖR, bu tesis sayesinde yassı alüminyumda yüksek kalitede yerli ürün tedarikini bugün tamamen ithalatla karşılayan havacılık, otomotiv ve savunma sanayii gibi bazı stratejik sektörlerin yerli, güvenilir ve düzenli bir kaynak sağlayabileceklerini belirtti. “Tamamı ithalat yolu ile karşılanan nitelikli alaşımlardan yassı mamullerin yerli ikamesiyle ülkemizdeki ithalat kalemini azaltarak dış ticaret dengesine pozitif yönlü katkı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuşan GÜNGÖR, bu mamullerle ihracatlarını artırarak global pazarlarda daha fazla söz sahibi olacaklarını dile getirdi.

Assan Alüminyum, participating at Aluminium 2018 Fair, Is Designing the Sector’s Future

Turkey’s leading manufacturer of flat aluminum Assan Alüminyum participated in world’s biggest aluminum fair Aluminium 2018. At the fair which was visited by almost 30 thousant people, Assan Alüminyum attracted a lot of attention.

 

assan aluminyum 55c

Powered by OrdaSoft!