winart aluartTek Türk Medya Partneri Olarak Aluminium 2018’e Katıldık

Win&ART PROJE ve ALU&Art dergilerimiz ile 9 - 11 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Aluminium 2018 Fuarı’na katıldık. 12’inci salon F 52 no’lu standımızda sektör temsilcileriyle bir araya gelerek başarılı bir fuar organizasyonuna “Tek Türk Medya Partneri” olarak imzamızı attık.

 

 


aluart winart almanya aluminium fuari 2018

 

9 - 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen fuara; Düsseldorf Başkonsolosu Şule GÜREL, Düsseldorf Ticaret Ataşesi Anıl Gürtuna KAYA, İDDMİB İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği (GALSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ ve Üyeleri, TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR ve Üyeleri, European Aluminium Direktörü Gert GOTZ ve ekibi, GLAFRI, Global Aluminium Foil Association Direktörü Steffan GRIMM, Reeds Exhibition ve Deutsche Messe’nin bölge CEO’ları ve alüminyum sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

Bu yıl 12’incisi düzenlenen ve 64 Türk firmasının katıldığı sektörün prestij fuarı olan Aluminium 2018’de TALSAD’ın Türk katılımcılar için verdiği kokteyle dünya alüminyum sektörünü temsil eden European Aluminium, GDA ve GLAFRI gibi önemli uluslararası kuruluşlar da katıldı. Ayrıca İDDMİB’in düzenlediği akşam yemeğinde Türk katılımcılar bir araya geldi.

We Attended Aluminum 2018 as the Only Turkish Media Partner

We have attended the Aluminum 2018 Fair held in Dusseldorf, Germany between the dates October 9 - 11 with our Win&ART PROJECT and ALU&Art magazines. We came together with the sector representatives at our stand no. F 52 at the 12th hall and were a part of this successful fair organization as “the only Turkish Media Partner”.

Consul General of Düsseldorf Şule GÜREL, Commercial Attaché of Düsseldorf Anıl Gürtuna KAYA, the Chairman of IDDMIB Istanbul Ferrous and Non-Ferrous Metals Exporters’ Association (IDDMIB) Tahsin ÖZTİRYAKİ and Board Members, the Chairman of the Board of Directors of Entrepreneur Aluminum Industrialists and Businessmen Association (GALSİAD) Celalettin KIRBOZ and Board Members, TALSAD Chairman Ali KİBAR and Board Members, European Aluminum Director Gert GOTZ and his team, GLAFRI, Global Aluminum Foil Association Director Steffan GRIMM, Regional CEOs of Reeds Exhibition and Deutsche Messe and the representatives of companies operating in the aluminum sector attended the fair held between October 9 - 11.

Important international organizations such as European Aluminum, GDA and GLAFRI representing the world’s aluminum sector has also participated in the cocktail party organized by TALSAD for Turkish participants at Aluminum 2018, the prestigious fair of the sector, which was organized for the 12th time this year and attended by 64 Turkish companies. Additionally, Turkish participants gathered at the dinner organized by IDDMIB


aluart winart almanya aluminium fuari 2018 2

aluart winart almanya aluminium fuari 2018 3

Powered by OrdaSoft!