galsiad logoGALSİAD, ALUTEAM ile Birlikte SAHAEXPO’ya Katıldı

GALSİAD, ALUTEAM ile birlikte ilki düzenlenen SAHAEXPO savunma ve havacılık fuarına katıldı. Güncel gelişmeleri hem sektör hem de firmalar bazında daha iyi inceleme fırsatı bulan GALSİAD Yönetimi, ziyaretler ile ikili görüşmelerde bulunup, ziyaret eden kişi ve kurumlara çalışmalar hakkında detaylı bilgi sundu.

 

 


galsiad 55a

ALUTEAM in kuruluşundan bu yana GALSİAD’a sonsuz destek olan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa DUMAN, yine mühendislik fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi YILMAZ, GALSİAD’ı bu organizasyonda da yalnız bırakmadı. Teknik olarak standımızı ziyaret eden kişi ve kurumlara gerekli sunumu yapan, ALUTEAM Koordinatörü Doç. Dr. Ebubekir KOÇ ve ekibi geçen zamanda hangi hassas konularda sanayicilerin yanında olduğunu çok detaylı bir şekilde aktardı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, İl Müdürü Ümit ÜNAL, Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Celal Sami TÜFEKÇİ, Haluk BAYRAKTAR GALSİAD standını ziyaret eden isimler oldu. Yapılan çalışmalar bu platformda çok daha geniş bir kitleye daha detaylı anlatılarak, yapılan çalışmanın geçmişte sanayimiz açısından nasıl bir eksiklik ve boşluk yarattığı bir kez daha gösterilmiş oldu.

Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş adamları Derneği (GALSİAD), ülkemiz alüminyum sektörünün gerekli olan her alanda aynı şekilde önemini bulması ve koruması için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Savunma sanayinde gelinen bu noktada alüminyumun önemi bir kez daha net olarak anlatıldı. GALSİAD, şiarını bir kez daha tekrarladı: “Alüminyum metaline sahip olmadan onu işleyip, ürün haline getirmeden günümüzde savunma, silah, ulaşım, uzay, raylı sistem, nükleer enerji, denizcilik sanayilerinde başarılı olma şansımız yoktur.”

GALSİAD yetkilisi açıklamalarda bulundu: “Bugüne kadar tüm üyeleri ve sektör ile yaptığı çalışmalar artık sonuçlarını vermeye başlamış olan derneğimiz, ülkemiz Alüminyum sektörüne daha fazla nasıl katkı sağlayabileceğinin hesabını her an yapmaktadır. Bu aşmada siz değerli sektör mensupları ile daha yanın ve detaylı çalışmalar, iş birlikleri, iş geliştirmeler yapmamız hiç de uzak bir konu değildir. Sizlere sunulan test, analiz, enerji verimliliği ölçümleri, iş geliştirme, eklemeli, kalıpsız imalat (metal ve plastik esaslı) hizmetleri yanı sıra sizlerden gelecek her türlü öneri ve iş birliğine hazır olduğumuzu bir kez daha buradan bildirmek isteriz.”

GALSİAD Participated in SAHAEXPO Together with ALUTEAM

GALSİAD participated in the first SAHAEXPO defense and aviation exhibition together with ALUTEAM. Having the opportunity to examine the current developments both on sector and company basis, GALSİAD Management held bilateral meetings with the visits and presented detailed information about the works to the visiting people and institutions.


galsiad 55b

Powered by OrdaSoft!