kompege logoKompege 2018 Başarı İle Gerçekleştirildi

Kompozit Derneği’nin de destek verdiği 4. Uluslararası Ege Kompozit Malzemeler Sempozyumu Ege Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Kompozit malzemelerle ilgili bilimsel araştırmalar ve teknolojilere ilişkin bilgileri tanıtmak ve yaymak amacıyla yapılan Kompege’de; üniversiteler, şirketler, kurumlar, topluluklar, ajanslar, dernekler, araştırmacılar, bilim insanları ve uzmanlar bir araya gelerek kompozit materyaller üzerindeki son gelişmeleri tartıştılar.

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rasim İPEK’in başkanlığında gerçekleştirilen sempozyumun açılış konuşmasını Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet BUDAK yaptı.

Sempozyum kapsamında iki gün boyunca; “Kompozit malzemelerin üretimi ve karakterizasyonu, Kompozit malzemelerin endüstriyel uygulamaları, Ambalaj endüstrisinde kullanılan kompozitler, deri ve deri türevli kompozitler, inşaat endüstrisinde kullanılan kompozitler, otomotiv endüstrisinde kullanılan kompozitler, teknik tekstiller, kompozit yapı malzemeleri, hava sahası teknolojisi, savunma teknolojisi, nanokompozitler, biokompozitler, polimerik kompozitler, metal matrisli kompozitler, seramik elyaf takviyeli malzemeler, sandviç materyaller / melezler, çok fonksiyonlu kompozitler, gelişmiş kompozitler, Kompozit malzemelerin geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği, Türkiye için kompozit malzemelerin mali ve ekonomik analizi ve dünyadaki kompozit malzeme pazarları” gibi konular tartışıldı.

Etkinliğin ikinci gününde yer alan “Kompozitin Türk Otomotiv Sektöründeki Yeri” konulu panelde, panelistlerden biri olarak yer alan Kompozit Derneği’nin Genel Sekreteri Sayın İsmail Hakkı HACIALİOĞLU “otomotiv kompozitleri” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Kompege 2018 Realized Successfully

The 4th International Aegean Composite Materials Symposium supported by Kompozit Derneği was held on at Ege University.

 

kompege 55a

Powered by OrdaSoft!