karteam logoKARTEAM Yeni Projelerle Yolda

Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ İstanbul’da başlatılmış olan ALUTEAM Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi projesini örnek alarak, Kocaeli Kartepe’de yine üniversite ile birlikte KARTEAM Kartepe Test Eğitim ve Araştırma Merkezi projesinin de hem isim olarak hem de sistem olarak ilk temellerini attı.

 

 

karteam 55a

2015 yılında ilk planlaması yapılan ALUTEAM, o dönemde GALSİAD bünyesinde görevli olan Ekrem YURTSEVER (Makine mühendisi) ve Haşmet GEDİKOĞLU (Makine mühendisi) tarafından Okul Müdürü Prof. Dr. Engin ÖZDEMİR yönetiminde yakinen takip edilerek çalışmalar başlatıldı. Kocaeli Üniversitesi Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu içerisinde başlatılan bu proje geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin ÜZÜLMEZ, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Fatih AKBULUT, GALSİAD Başkanı Celalettin KIRBOZ, Kocaeli sanayi odası yetkilileri ve akademisyenlerin katılımı ile hizmete açıldı.

Merkezde temel olarak metalik test laboratuvarı hizmet vermekte ancak eğitim ve araştırma konularında çalışmaları da devem ediyor. GALSİAD Başkanı Celalettin KIRBOZ proje yöneticisi ve okul müdürü Prof. Dr. Engin ÖZDEMİR ile görüştüklerini, önümüzdeki günlerde karşılıklı ziyaretler ile ALUTEAM ve KARTEAM arasında bir iş paylaşımı yoluna gidilebileceği, özellikle Alüminyum kaynak teknolojisinde KARTEAM bünyesinde yapılan çalışmaların muhakkak sektör faydasına sunulacağı, iki merkez arsında karşılıklı iş paylaşımı ve altyapı kullanımı konularında bir protokol yapılabileceği dile getirdi.

GALSİAD Başkanı bu proje ile birlikte ülkemiz sanayisinde üniversite-sanayi iş birliği metodunun hem araştırma, iş geliştirme, test ve hem de eğitim ayağında verimli, sürdürülebilir çalışmaların başka alanlarda da devamını arzuladıklarını dile getirerek bizzat içerisinde bulunduğu bu iki projenin bundan sonraki süreçte sanayimize kazandırılmalarından onur duyacağını belirtti.

KARTEAM On The Way With New Projects

Entrepreneur Aluminum Industrialists and Businessmen Association’s Chairman of the Board of Directors Celalettin KIRBOZ, taking the example of the ALUTEAM Aluminum Test Training and Research Center project started in Istanbul, KARTEAM Kartepe Test Center’s foundations were laid both as a name and as a system.

Powered by OrdaSoft!