aluteam logoALUTEAM Yerli Savunma Sanayi Fuarı SAHA EXPO’da

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi (ALUTEAM), yerli savunma sanayisinde geliştirilen en son teknolojilerin, sistemlerin ve ürünlerin yer aldığı, bu yıl ilki gerçekleştirilen SAHA EXPO 2018 Fuarı’nda yerini aldı.

 

 

aluteam 55a

Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) tarafından organize edilen SAHA EXPO 2018, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla 13-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi.

ASELSAN, Baykar, BMC, Boeing, HAVELSAN, TAİ, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Milli Savunma Bakanlığı, ROKETSAN, THY Teknik gibi dev firmaların katıldığı fuarda, Türkiye’nin savunma sistemine yönelik ürün geliştiren önemli merkezlerden biri olan ALUTEAM de yaptığı çalışmalarla yer aldı. ALUTEAM standında THY, THY Teknik, Baykar ve TAI firmaları gibi havacılık ve savunma sektörünün öncü kurumları ile yapılan ortak projeler ziyaretçilere anlatıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı VARANK ALUTEAM Standında

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK ile Bakan Yardımcıları Hasan BÜYÜKDEDE ve Fatih KACIR, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami TÜFEKÇİ, SAHA EXPO ana sponsoru Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin ÖZDEMİR, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Baykar Makine Genel Müdürü Haluk BAYRAKTAR, ALUTEAM proje ortağı Girişimci Alüminyum ve Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Rektörümüz Prof. Dr. Musa DUMAN ve sektörün önde gelen temsilcileri ALUTEAM standını ziyaret ederek ALUTEAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ebubekir KOÇ’tan projeler ve ürünler hakkında detaylı bilgi aldı. ALUTEAM standına yoğun ilgi gösteren sektör temsilcileri ile tasarım ve üretim odaklı olası iş birlikleri masaya yatırıldı.

3 gün süren fuarda, Türk savunma sanayisine katkı veren ve bu alanda sorumluluk üstlenen 135 ulusal ve uluslararası firma yer aldı. Savunma, denizcilik, havacılık ve uzay sanayisi alanlarında harekât ortamında kullanılacak modern platformların alt sistemlerinin tasarlanması, geliştirilmesi ve üretilmesinde görev alan firmalar SAHA EXPO’da ürünlerini sergiledi, iş birliği olasılıklarını görüştü.

ALUTEAM at Domestic Defense Industry Fair SAHA EXPO

Fatih Sultan Mehmet Vakıf University Aluminium Test Training and Research Center (ALUTEAM) participated in SAHA EXPO 2018 Fair, which took place for the first time this year, where all latest developments of technology, systems and products in Domestic Defense Industry were presented.

aluteam 55b

Powered by OrdaSoft!