galsiad logoGALSİAD, Kamuoyu Bilgilendirme Metni

Temel hiçbir dayanağı ve hukuksal altyapısı olmadığı halde ülkemize ve ülkemiz ekonomisine yapılmak istenen bu darbe girişimi asla kabul edilemez. Hukuksuz ve dayanaksız bu darbe, ekonomik darbe girişimi esnasında derneğimiz ve temsil ettiği sektör tüm gücü ile devletimizin yanında olmuş ve olmaya devam edecektir. Önümüze koyulan bu hukuksuz dayatma süresince devletimiz kurumları tarafından alınan tüm karalarda sonuna kadar destek olacağımızı tekraren beyan ve taahhüt ederiz.

 

galsiad 54a

Tüm bu yapılan saldırıları Türkiye Alüminyum Sektörü olarak yakinen takip etmekteyiz. Sonucu her ne olur ise olsun daha çok üretim kararlılığı içerisinde olmamızın milli bir sorumluluk olduğunun farkındayız.  Bu süreçte maalesef ithal kaynaklı olan hammaddemiz bizler için bağlayıcı olmaktadır.

Ülkemiz ve onun vatan olmasını sağlayan değerli milletimiz her zor anda olduğu gibi bugün de devletine tam destek vermektedir. Bunu görmek bizleri bu vatanın mensupları olarak bir kere daha bahtiyar etmiştir. Unutulmamalıdır ki; Türkiye sınırları masa üzerinde çizilmiş, toplama kabile mensuplarından oluşan bir uydu ülke değil; tam tersi dünyaya devlet nedir, nasıl kurulur ve nasıl yönetilir öğretmiş bir millettin kurduğu devlettir. Elbette bu ülkenin dünya üzerinde düşmanları olmuştur ve olacaktır. Ama asırlardır tüm bu düşman oluşumlarına göğsünü siper ederek karşı duran milletimiz; bugün toplama ırklardan oluşan uydu bir devletin coğrafi büyüklüğü, ekonomik büyüklüğü ve başındaki vasıfsız yöneticilerden, onların saldırılarından asla korkmayacaktır.

Sektör olarak özellikle hammadde ayağında ithal girdimiz olan devletler Rusya, İran, Katar, Azerbaycan ile acilen TL bazlı veya kendi para birimleri bazlı alışverişe başlanması son derece önem arz etmektedir. Bu konuda tüm sorumlu kurumlarımız ile en üst düzeyde temaslarımız başlamıştır.

Bugüne kadar tüm sektöre soru ve sorunlarda sektörün yanında olup tam destek sağlamayan derneğimiz, bugünde sizlerin ve devletinin sonuna kadar yanında olduğunu beyan eder, çalışmalarınızda başarılar diler, saygılarımızı sunarız.

Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş adamları Derneği

                          Yönetim Kurulu Adına

Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş adamları Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Celalettin KIRBOZ

Powered by OrdaSoft!