cuhadaroglu logo22017 Yılında Ar-Ge Merkezi Kuran Çuhadaroğlu, Sanayi ve Eğitimci İşbirliği ile Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

T.C. Bilim ve Sanayi Bakanlığı resmi onaylı Ar-Ge merkezine sahip Çuhadaroğlu, günümüz ihtiyaçları ve çevre koşullarını dikkate alarak, Ar-Ge merkezinin deneyimli ve güçlü kadrosunu, Yıldız Teknik Üniversitesi ile yaptığı eğitim ve araştırma işbirliği çerçevesinde genişletiyor.

 

 cuhadaroglu 1

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Y. Mimar Kenan ARACI, YTÜ Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çiğdem POLATOĞLU, YTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay ZORER Gedik, YTÜ Rektör Yardımcısı Yücel ŞAHİN tarafından 15.05.2018 tarihinde imzalanan protokol sayesinde, Çuhadaroğlu ARGE Merkezi projeleri, YTÜ yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte ihtiyaç odaklı ve güçlü bilimsel temeller ışığında inşa edilebilecek. Çuhadaroğlu Ar-Ge merkezi, yapılan bu işbirliği sayesinde, mimar ve mühendislerin beklentilerine, ihtiyaçlarına uygun, kullanıcı ve performans odaklı, maliyet etkin ürünler geliştirebilecek, genişletilmiş Tedarikçi Partner-Üniversite-Kullanıcı-Danışman koordinasyonu ile ana stratejik hedeflere ulaşması kolaylaşacaktır.

Çuhadaroğlu Ar-Ge birimi, tasarım, test ve uygulama süreçlerinin her aşamasına hakim, alanında uzman mühendis ve mimarlardan oluşmakta, sektörde ilk ve eşsiz yapısı ile birçok yeniliğin hayata geçirilmesini sağlamaktadır.

Çuhadaroğlu Ar-Ge mühendis ve mimarları, güncel yazılımlarla üç boyutlu olarak tasarladıkları alüminyum profil sistemlerini, FEA (Finite Element Analysis) programları ile analiz etmekte, 3D yazıcılar ile prototip haline getirerek, tasarımların, hedeflere ulaştığını ispat etmek için özenli çalışmalar yapmaktadır.

Tamamlanan prototip kapı, pencere veya giydirme cephe sistemleri, Ar-Ge bünyesinde bulunan KAPEDAM dahili veya harici test laboratuvarlarında performans testlerine tabi tutulmaktadır. Başarı ile tamamlanan testlerin ardından, ürün teknik katalogları hazırlanarak piyasaya sunulmaktadır.

Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerince yıl ortasında düzenlenen, “Alüminyum Cephe Giydirme Sistemleri ve Havalimanı Uygulamaları” konulu konferansında yer alan Çuhadaroğlu Ar-Ge Bölümü Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri ve Havalimanı Uygulamaları “konulu bir konferans düzenlendi.  İki oturum düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Çuhadaroğlu Ar-Ge Bölümü Müdürü Hüseyin GÖKDEMİR,  Gelişim Üniversitesi mimarlık, mühendislik bölümü öğrencilerine,  Çuhadaroğlu’nun uyguladığı cephe sistemleri, referans projeleri ve Ar-Ge çalışmaları hakkında detaylı bir sunum yaptı.  Öğrencilerin Çuhadaroğlu sistemleri ve uygulamaları hakkındaki tüm sorularının yanıtlandığı konferansın ilk oturum referans uygulamaların gösterimi ile son buldu.

 

cuhadaroglu 2

Çuhadaroğlu Sosyal Yüzünü Sorumluluk Projeleri’ne Yöneltiyor

Yenilenen ve değişen sanayi adımlarına hazırlıklı ve donanımlı olarak projelerini geliştiren Çuhadaroğlu ayrıca sosyal yüzü ile Mimarlık Fakültesi Öğrencileri’ne yönelik düzenlediği proje yarışmaları ile geleceğin mimarlarına sektör provası yapacakları yaratıcı fikirlerini geliştirecekleri imkanlar sunmaktadır. Bu sene 15.’si ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen ve her sene konusu değerli bir jüri heyeti tarafından belirlenen yarışmanın konusu bu sene ‘’Kent Odaları’’ olarak belirlendi. Yarışma takvimimin 13 Eylül’de sona ereceği ve jüri tarafından yarışma finalistlerinin açıklanacağı yarışmanın ödül töreni ve kolokyum sunumu 2 Kasım 2018 tarihinde ODTÜ’ye yapılacaktır.

Having Established Its R&D Center In 2017, Çuhadaroğlu Ceaselessly Carries On Its Operations In An Industrialist & Instructor Collaboration

Possessing a R&D Center officially certified by T.R. Ministry of Science & Industry, Çuhadaroğlu expands its experienced and strong R&D personnel within the frame of its training & research collaboration with Yıldız Technical University in consideration of today’s needs and environmental conditions.

 

cuhadaroglu 3

Powered by OrdaSoft!