asas logoSkyfeel ve Powerfeel Sürme Sistemleri

Basit sürme sistemler günümüz projelerinde beklenen performans kriterlerini karşılayamamaktadır. Bu nedenle yüksek performans için yükleniciler, kullanıcı memnuniyetini göz önüne alarak kaldır-sür sistemlere yönelmektedir. Bu alanda yaptığı Ar-Ge yatırımlarıyla sektöre değer katmaya devam eden Asaş, elit projelerde kullanılmak üzere “Rescara Elite” markasını çıkarmıştır.

 

 

asas 54a

Son yıllarda özellikle İstanbul’daki kentsel dönüşümün etkisiyle yeni projelerde sürme doğramalara karşı büyük bir talep artışı olmuştur. Tüm konut projelerinde yüklenici firmalar satışlarını daha kolay yapabilmek için geniş açıklıklar elde etmek adına sürme sistemleri kullanmaya yönelmektedir. Bu talepler doğrultusunda yeni sürme sistemler tasarlanmakta ve bu sistemlerin performans beklentileri daha da artmaktadır.

Basit sürme sistemler günümüz projelerinde beklenen performans kriterlerini karşılayamamaktadır. Bu nedenle yüksek performans için yükleniciler kullanıcı memnuniyetini göz önüne alarak kaldır-sür sistemlere yönelmektedir. Yüksek katlı ve performans beklenen projelerde tercih edilmeleri nedeniyle, rüzgar yükünün etkisi arttıkça su geçirimsizlik değeri bu sistemlerden beklenen en önemli kriter olmaktadır.

Yaptığı Ar-Ge yatırımlarıyla sektöre değer katmaya devam eden Asaş, elit projelerde kullanılmak üzere “Rescara Elite” markasını çıkarmıştır. Bu marka adı altında ilk etapta iki adet yeni sürme sistemi tasarlanmıştır. RESF32 Sky Feel ve REPF160 Power Feel isimleri verilen bu sistemlerden RESF32 sistemi minimal bir sistem olup alüminyum sürme sistemlerde yenilikçi bir tasarım ile karşımıza çıkmaktadır.  Her bir kanatta 3.000 mm x 5.000 mm ölçülerinde cam kullanımına izin verir. Sky Feel sistemi takviye profilleri sayesinde 350 kg ağırlığa kadar kanat yapabilme imkânı sunar. Kenet noktalarında takviye profil kullanılması durumunda bile 20 mm genişliğe sahip olması maksimum görüş imkanı sağlar. Farklı uygulama seçenekleri sunan bu sistemde zeminin altına gizlenerek çerçeveye sabitlenen yan ve orta kesitler, alüminyum profilin görünümünü minimumda tutarken, iç mekanlar için maksimum aydınlık sağlar. Kullanıcının estetik kaygılarını giderirken ısı yalıtımı sayesinde ısıl performans beklenen projelerde tercih edilebilir.

Asas 54b

              

REPF160 Power Feel sistemi, farklı mimari taleplere yanıt verebilen sürme kapı ve pencere sistemidir. Prestijli binalarda ve yüksek performans gerektiren projelerde kullanılmakta olup sıkıca mühürlenmiş akıllı kapanma sistemine sahip, sessiz ve kolay kullanımlı mekanizması olan bir sürme sistemidir. Yüksek rüzgar basınçlarına dayanacak profil kesitlerine ve bileşenlerine sahiptir. Isı yalıtım değerini yüksek tutacak özel elemanlar ile yalıtım güçlendirilmiştir. 5.500 pascal değerindeki emniyetli basınçlara dayanacak şekilde tasarlanan bu sistem kasırgalara dayanımlıdır. Kolay kilitleme sistemi ile basit bir kullanım sağlar. Klasik sürme sistemleri klasmanında yeni bir standart ve tür oluşturmuştur. Ses yalıtımı diğer sürme sistemlerin üstünde olan bu sistem geri dönüşümlü malzemelerden üretildiği için sürdürülebilir bir yapı malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu iki yeni sistemimize ait tip testleri önümüzdeki süreçte AB-0531-T no’lu Türkak Akredite Kuruluşu ve NB-2547 no’lu AB onaylanmış kuruluşu olan FTI (Facade Technologies Institute) Laboratuarları’nda ‘Darbe, akustik, su sızdırmazlık, güvenlik testleri’ gerçekleştirilecektir. Test ünitelerinin ısı geçirgenlik değeri de yine FTI tarafından, bilgisayar destekli programlar ile hesaplanmaktadır.

Rescara Elite markası adı altında tasarlanan yeni sürme sistemlerimiz İzmir Swiss Otel’de gerçekleştirilen bayi sunumunda müşterilerimizin talep ve beğenilerine sunulmuştur.

 

 Asas 54c

Skyfeel and Powerfeel Sliding Systems

Basic sliding systems are unable to respond to performance expectations of nowadays’ projects. For this reason, for high performance, contractors tend to go towards lift-and-slide systems taking into account user satisfaction. ASAŞ continues to add value to the sector with R & D investments made in this area, and has released the “Rescara Elite” brand for use in elite projects.

Powered by OrdaSoft!