talsad logoTALSAD’a Yeni Genel Sekreter

Uzun yıllar ÇEVKO Vakfı ve PETDER Petrol Sanayi Derneği’nin Genel Sekreteri olarak görev yapan Dr. Erol METİN, TALSAD’ın yeni Genel Sekreteri oldu.

 

 

Talsad Erol Metin

TALSAD (Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği) uzun yıllardır Türkiye alüminyum sektörüne verdiği hizmetleri yeni bir düzeye taşımayı hedefliyor. Bu hamlenin ilk adımı olarak Dr. Erol METİN dernek Genel Sekreteri olarak 1 Haziran tarihi itibariyle görevine başladı.

TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR görev değişikliğiyle ilgili “Türkiye ve Alüminyum sektörümüz için sadece günümüzdeki ihtiyaçları değil, gelecekteki ihtiyaçlarını da düşünerek çalışmamız gerekiyor. Dr. Erol METİN’in birikimi ve uzmanlığıyla yapacağımız çalışmalara büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Erol METİN Hakkında

ODTÜ Metalurji Mühendisliği’nden mezun olan Erol METİN, 1983 yılında aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. 1987 yılında doktora eğitimi için ABD’ye giden METİN, burada New Mexico Maden ve Teknoloji Enstitüsü’nde doktora eğitimini bitirdi. Doktora eğitimi sonrası aynı üniversitede bir süre asistan profesör olarak çalışan METİN, uzun yıllar ÇEVKO Vakfı’nın Genel Sekreterliği ve PETDER Petrol Sanayi Derneği’nin Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü. Daha sonra BP ve APM Terminalleri şirketlerinde Dış İlişkiler Direktörü olarak hizmet veren METİN, halen çeşitli üniversitelerde enerji politikaları, petrol ve doğalgaz piyasaları üzerine yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam ediyor. Bunlara ek olarak METİN petrol, madeni yağ, enerji politikaları, sürdürülebilir kalkınma, atık yönetimi, malzeme ve metalurji mühendisliği konularında çeşitli ulusal ve uluslararası yayınlara ve editörlük deneyimine sahip.

New General Secretary to TALSAD

Dr. Erol METİN who was the General Secretary of ÇEVKO Foundation and PETDER Petroleum Industry Association General Secretary for many years, became the new Secretary General of TALSAD.

Powered by OrdaSoft!