combilift logoCombilift’in 50 Milyon €’luk Yeni Genel Merkezi ve Üretim Tesisinin Açılışı Gerçekleştirildi

Malzeme taşıma konusunda özel çözümler sunması ile tanınan forklift üreticisi Combilift’in İrlanda’nın Monaghan şehrindeki yeni genel merkezi ve üretim tesisi resmi olarak açıldı. Bu yıl 20. yılını kutlayan şirket ayrıca önümüzdeki üç yıl içinde 200 yeni iş alanı yaratılmasıyla iş gücünü önemli ölçüde genişleteceğini açıkladı.

Açılış töreninde konuşan İrlanda Başbakanı Leo VARADKAR şunları söyledi: “Combilift, Monaghan şehrinden doğan inanılmaz bir başarı öyküsüdür. Şirket 20 yıl önce kurulduğunda, üç çalışanı, parlak bir konsepti ve bunu gerçeğe dönüştürmek için hırsı vardı. Combilift, Monaghan’ın bugünkü ekonomik ve sosyal konumunda önemli bir rol oynamaktadır. Robert Moffett’ı, Martin McVIcar’ı ve Combilift’teki herkesi bugüne kadarki başarılarından dolayı kutlamak isterim ve kendilerine önlerindeki uzun yolda başarılar dilerim.”

50 milyon €’luk bir maliyetle inşa edilen ve 46.500 m2 alana yayılan yeni tesis Combilift’in iddialı büyüme planlarını gerçekleştirmesinde en önemli katkıyı sağlayacak. Genel Müdür Martin MCVICAR : “2015 yılında bu fabrikaya yönelik planlarımızı açıkladığımızdan beri kadromuza 230 kişi daha ekledik. Son teknolojiye sahip yeni üretim tesisinin ve büyüyen yetenekli işgücünün birleşimi önümüzdeki 5 yıl içinde iki - üç kat fazla üretim yapmamızı sağlayacak.”

Üretiminin %98’ini 85 ülkeye ihraç etmekte olan Combilift, ürünlerini bu ülkelerde bulunan 250 güçlü uluslararası bayisi ile kullanıcılara ulaştırmaktadır. Mevcut iş gücü 550 kişiden oluşmaktadır. İleriki dönemde artacak olan üretim, yetenekli teknisyenler, tasarım mühendisleri, lojistik ve tedarik zinciri uzmanları, mekanik ve elektrik mekatronik becerileri olan kişiler için yeni istihdam olanakları sağlayacaktır.

Yeni Fabrika Hakkında

46.500 m²’lik kapalı alana sahip yeni fabrika, gelecekte ihtiyaç duyulabilecek genişleme için 100 dönümlük bir alana kurulmuştur. İrlanda Cumhuriyeti’ndeki tek bir çatı altında kurulmuş olan en büyük üretim işletmelerinden biridir.

En yeni üretim süreçlerini birleştiren bu fabrika, Combilift’in tüm üretim hatlarında tek bir vardiyada üretimini ilk etapta ikiye katlamasını sağlayacaktır. Dört adet 90 metrelik hareketli montaj hattının her biri her 15 dakikada bir forklift üretebiliyor. Tesiste ayrıca 50 kişilik sinema eğitim odası, 5.000 m² ofis alanı ve özel bir Ar-Ge Geliştirme ve Test Merkezi bulunmaktadır.

Çatı alanının %23’ü cam ile kaplıdır ve personelin suni aydınlatma yardımı olmadan doğal gün ışığında çalışmasını sağlar. Çatının diğer alanlarını güneş panelleri kaplamaktadır. Ayrıca geri dönüştürülmüş odun (paletler vb.) ile çalışan bir enerji santrali vardır. Yıkama ve banyo tesislerinde kullanılmak üzere 110.000 litre yağmur suyu özel depolarda toplanmaktadır.

Her hafta 50’den fazla kamyon dolusu forklift fabrikadan sevk edilip dünya genelindeki müşterilere ulaştırılmaktadır.

Uluslararası kalite ve güvenlik yönetim standartlarına uygun yeni merkez ve üretim tesisi, ISO 9001 uluslararası kalite yönetim sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirme Serisi’ne layık görülmüştür.

Opening of Combilift’s New Headquarters and Production Facility of € 50 Million was Realized

Combilift’s forklift manufacturer, known for offering customized solutions for material handling, officially opened its new headquarters and manufacturing facility in Monaghan, Ireland. Celebrating its 20th anniversary this year, the company also announced that it will significantly expand its workforce with the creation of 200 new business fields over the next three years.

 

combilift 53b

combilift 53a

 

Powered by OrdaSoft!