zahit aluminyum logoYumurtalık Kaymakamlığından BALBAY’a Teșekkür Plaketi Zahit BALBAY’dan “Ahde Vefa” Örneği

Zahit Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Zahit BALBAY, Adana’nın Yumurtalık İlçe Kaymakamı Asalet KARABULUT ve Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FİLİK’i ağırladı. Kaymakam KARABULUT ve Başkan FİLİK, ziyarette BALBAY’a ilçeye ve eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

 

 

zahit aluminyum A51 a

Balbay’ı Duygulandıran Ziyaret

Yumurtalık İlçesi Kaymakamı Asalet KARABULUT, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FİLİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EMRE, Kaldırım İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Arif VELİOĞLU ile birlikte, Zahit BALBAY’ı, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (AOSB) tesislerinde ziyaret ettiler. Kaldırım İlköğretim Okulu mezunu olan BALBAY’la sohbet eden KARABULUT ve beraberindekiler, eğitime katkılarından dolayı BALBAY’a teşekkür plaketi sundu.

“Okuyun” Tavsiyesi

Ziyarette, Kaldırım Köyü anıları tazelenen BALBAY, ilköğretim yıllarında okumaya çok düşkün olduğunu, öğretmenlerinin de kendisinde gelecek görmesine rağmen babasının maddi imkânsızlıkları nedeniyle okuyamadığı anlattı. Bu yüzden eğitime büyük önem verdiğini ifade eden BALBAY, “Bugün olsa yine okumak isterdim. Her ne kadar atıldığım zanaatta hedefime ulaşmış olsam da bu elbette kolay olmadı. Geleceğimizin teminatı tüm çocuk ve gençlerimize okumaktan vazgeçmemelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Protokol İmzalandı

Ziyaret kapsamında Zahit Alüminyum ile Yumurtalık Kaldırım İlkokulu arasında, Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi Projesi (ODAK) kapsamında imzalanan işbirliği protokolünün il milli eğitim müdürlüğü onaylı belgesi BALBAY’a sunuldu. Protokol uyarınca ODAK projesi çerçevesinde Zahit Alüminyum ve Yumurtalık Kaldırım İlkokulu ve öğrencileri ile ortak çalışmalar yürütülmesi kararlaştırıldı.

Acknowledgement Plaque To Balbay From Yumurtalık District Governorate An Example Pacta Sunt Servanda From Zahit Balbay

Zahit BALBAY, the Chairman of the Board of Directors of Zahit Aluminyum hosted Asalet KARABULUT, District Governor of Yumurtalık District, Adana and Türkeş Filik, Mayor of Yumurtalık Municipality. The Governor KARABULUT and Mayor FİLİK thanked BALBAY for his supports to district and education.

 

zahit aluminyum A51 b

Powered by OrdaSoft!