saray aluminyum logoSaray Alüminyum 2017 Yılını Yüzde 8 Büyüme ile Kapattı

1980 yılından bugüne inşaat sektörüne hizmet veren ve geliştirdiği yenilikçi iç ve dış cephe sistemleri ile sektörün önde gelen kuruluşlarından olan Saray Alüminyum, 2017 yılını 560 milyon TL ciro elde ederek yaklaşık yüzde 8 büyüme göstererek kapattı.

 

 

saray aluminyum wozela

Alüminyum sektörünün 5 milyar dolarlık iş hacmiyle Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer aldığını dile getiren Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin SARAYLI 2017 yılına ilişkin sektörel değerlendirmelerde bulundu.

SARAYLI “Alüminyum sektörü, Türkiye ekonomisinin yanı sıra, inşaat sektörüyle de entegre işleyiş gösteriyor. Dolayısıyla, inşaat sektöründe bir süredir yaşanan talebe endeksli canlanma, sektörümüzü de hareketli tutuyor. Sektörümüzün yıllık kapasite miktarı 1 milyon tonun üzerinde. 2017 yılında da hem Türkiye ekonomisi, hem de inşaat sektöründe büyüme yaşandı. Tabi bu durum sektörümüzdeki canlılığın da devam etmesini sağladı. Sektörün öncü kuruluşlarından Saray Alüminyum olarak, 2017 yılını 560 milyon TL ciro ile yani, yüzde 8 civarında büyüme göstererek kapattık.

2018’de sektörün yüzde 10 civarında büyüme gerçekleştirmesini bekliyoruz. Bu sene alımını gerçekleştirdiğimiz panjur üretim hattımızı 2018 yılının ilk çeyreğinde devreye almayı planlıyoruz. Artan talebi hızla karşılayabilmek için yeni bir kompozit hattı alımı yönünde görüşmelerimiz ve kapasite artırımına yönelik yeni yatırımlarımızın görüşmeleri de devam ediyor.”

Saray, Pvdf tercih ederek binaların dış cephesinin uzun yıllar ilk günkü gibi kalmasını sağlıyor

Yaklaşık 40 senedir sektöre hizmet veren Saray Alüminyum, binalarda dayanıklılığı ve estetiği bir arada sunuyor. Kaliteden ödün vermeden, tüketicilerini daima en kaliteli ürünlerle buluşturan Saray, alüminyum kompozit panel imalatında nem dayanımı, asit dayanımı, UV dayanımı renk ve parlaklık stabilitesi açısından dünyada bilinen en dayanıklı boya olan Polivinilden Florür (Pvdf) tercih ederek binaların dış cephesinin uzun yıllar ilk günkü gibi kalmasını sağlıyor. İstanbul gibi deniz kenarı, egzoz ve hava kirliliğinin yüksek olduğu şehirlerde, yapıların dış cephelerinde kullanılacak olan alüminyum kompozit panelin imalatında mutlaka Polivinilden Florür (Pvdf) boya kullanılması gerektiğine dikkat çeken Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin SARAYLI şunları ifade etti:

“Alüminyum kompozit panel imalatında kullanılabilecek en dayanıklı boya, kimyasal dayanım, nem dayanımı, renk ve parlaklık kalıcılığıyla Polivinilden Florür (Pvdf) boyadır. Pvdf boyalar asit dayanımı ve UV dayanımı ile de diğer boyalardan kalite olarak ayrılıyor. Yapının dış cephesinin kısa zamanda deforme olmasını önlemek amacıyla, özellikle İstanbul gibi deniz kenarı ve asit yağmurunun yüksek olduğu yerlerde, binaların dış cephesinde mutlaka Pvdf boya tercih edilmelidir.”

Saray Alüminyum, alüminyum kompozit panel imalatında sadece Pvdf boya kullanarak, binalarda dış cephe dayanımını ve kalitesini maksimum seviyeye ulaştırıyor.

Saray Aluminum closed 2017 with 8 percent growth

A leading establishment of the industry with innovative internal and external facade systems and serving the construction industry since 1980, Saray Aluminyum closed the year of 2017 with approximately 8 percent growth in addition to an indorsement of 560 million TRY.

saray aluminyum wozelb

Powered by OrdaSoft!