sika abcİsviçreli Dünya Devi Sika, ABC Kimya’yı Satın Aldı

İsviçre merkezli Sika Grubu’nun Türkiye’de 27 yıldır faaliyet gösteren lider şirketi Sika Yapı Kimyasalları A.Ş., pazarın önde gelen mastik ve yapıştırıcı üreticilerinden olan ABC Kimya ve Dış Tic. A.Ş.’yi satın aldığını Swissotel’de gerçekleşen davetle duyurdu.

 

 

sika 49aa

Swissotel The Bosphorus Chalet Garden’da gerçekleşen davette, yapı kimyasalları ve endüstriyel yapıştırıcılar sektörlerinin önde gelen temsilcileri bir araya geldi.

Ev sahipliğini; Sika Türkiye Genel Müdürü Bora YILDIRIM ve ABC Kimya Genel Müdürü Murat KARADAYI’nın yaptığı etkinliğe; her iki firmanın bayi ve distribütörlerinin yanı sıra, yapı sektörünün belli başlı dernek ve birliklerinin üst düzey temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

Sika Türkiye Genel Müdürü Bora YILDIRIM gerçekleştirdiği sunumda, satın almaya dair bilgileri paylaşmasının ardından “Sika olarak bu satın alma ile birlikte yapıştırıcı ve sızdırmazlık ürün grubundaki pazar konumumuzu çok daha güçlü bir şekilde geliştirme fırsatına sahip olacağımıza inanıyoruz. Bir yandan ABC’nin geniş ürün portföyünü Sika’nın dağıtım kanalı ile buluştururken, diğer yandan Sika’nın ilgili ürün portföyünü ABC’nin satış kanalı ile buluşturmayı ve böylece önemli bir sinerji etkisi yaratarak bu pazardaki büyümemizi hızlandırmayı hedefliyoruz. Bu satın almayla birlikte yurt içi pazarın yanı sıra özellikle Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da Sika’nın mevcut satış kanalı ABC ürün portföyünden istifade edeceğinden, ülkemizin ihracat potansiyeline de katkı sunacağız. ABC çalışanlarına Sika Ailesi’ne hoş geldiniz derken, hep birlikte daha büyük ve güçlü takım olarak çalışacak olmanın heyecanını duyuyoruz” dedi.

ABC Kimya ve Dış Tic. A.Ş. adına konuşan Murat KARADAYI, bundan sonraki yapıda “Yapı kimyasalları sektöründe dünya lideri bir firmanın sahip olduğu tecrübelerin ışığında, yalnızca Sika Türkiye için değil, hem global Sika organizasyonu içerisinde hem de yurt içinde ve yurt dışındaki diğer ülkelerde, dünya standartlarında çözüm üretmeye devam edeceklerini” ifade etti.

İşleyiş ve organizasyonun mevcut haliyle devam edeceği, üretim ve Ar-Ge altyapısının geliştirilmesine yönelik yeni çalışmaların da gerçekleştirileceği bilgisinin aktarıldığı sunumların ardından verilen kokteylde konuklar sektöre dair sohbet olanağı da buldu.

Davet öncesinde gerçekleşen satış stratejisi toplantısı hakkında bilgi veren Sika Pazarlama ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Fazlı BULUT ise, her iki firmanın satış ekiplerinin bir araya geldiklerini ve yeni yapı sonrasındaki planlar üzerinden geçtiklerini ifade etti.

Sika, Swiss World Giant purchased ABC Kimya.

Sika Yapı Kimyasalları A.Ş., the leading company acting in Turkey for 27 years of Sika Group with its headquarters in Switzerland announced that it has purchased ABC Kimya ve Dış Tic. A.Ş. one of the leading mastic and adhesive manufacturers of the market in the organization made in Swissotel.

Powered by OrdaSoft!