asas logoASAŞ; “ASAŞ’ın AS’ları Proje Yarışması” ile değer yaratmaya devam ediyor

ASAŞ; kurum içerisinde proje kültürünü geliştirmek, inovasyon iklimi oluşturarak sürekli iyileştirme hedefini desteklemek ve başarılı ekip çalışmalarını yaygınlaştırmak amacıyla ASAŞ’ın AS’ları Proje yarışmasını gerçekleştirdi. İlki geçen yıl organize edilen ve geleneksel hale getirilmesi hedeflenen yarışmanın 2016 ayağında Süreç Mükemmelliği, İnsana (Çalışana) Saygı ve AR-GE kategorilerinde olmak üzere toplam 86 proje yer aldı. İlk turun ardından 12 proje finale kalmaya hak kazandı.

ASAŞ; Süreç Mükemmelliği alanında maliyet düşürme, enerji verimliliği gibi avantajları artırıcı, İnsana (Çalışana) Saygı alanında çalışma şartlarını iyileştiren, çevreye ve sosyal organizasyonlara duyarlılığı teşvik eden, AR-GE alanında ise sektöründeki ilk AR-GE Merkezi Belgesi’ne sahip olan bir firma olarak yenilikçi fikir ve projeleri hedefledi.

Firma, final yarışmasına katılmaya hak kazanan 12 projenin 6’sı için Altın Kategori, 6’sı için Gümüş Kategori ve finale kalamayan ancak değerlendirme puanı finalistlere yakın olan projeler için Mansiyon Ödülleri olmak üzere 2016 yılında toplam 15 projeyi ödüllendirdi. Finale kalan projeler arasından ASAŞ’ın AS’ı belirlenerek proje yöneticisi ve ailesine yurt dışı tatil ödülü verildi. Yurtdışı tatili ödülünü kazanan isim; “Süreç Mükemmelliği” kategorisindeki “Soğuk Hadde Destek Merdanesi Yatağı Soğutma Sistemi Ve Otomasyonu” isimli projesiyle Nihat Gedik’in oldu. Ödül, 27 Ocak 2017’de düzenlenen Hayata Değer Katanlar Yemek Organizasyonu’nda sahibine takdim edildi.

asas proje2 nihat gedik

Yarışma, mavi yaka ve beyaz yaka olmak üzere 2150 personelin tamamının katılımına açık yapıldı. Yarışmanın başlangıcı ve duyurusu 2016 yılının Mart ayında yapılmıştı. Yapılan ara değerlendirmelerden sonra Aralık ayında ASAŞ Grup Final Proje Yarışması gerçekleşti. 2016 yılı teması olan ‘’maliyet ve çalışan odaklılık’’ temalı projeler extra puan almaya hak kazandı. Değerlendirmeler ilk olarak ilgili müdürlüklerden oluşan jüri üyeleri tarafından yapılırken, finale kalan projelerin değerlendirilmesi Yönetim Kurulu ve Üst Yönetim tarafından gerçekleştirildi.

ASAŞ; ASAŞ’ın AS’ları Proje Yarışması Organizasyonu sonucunda dereceye giren projeler ile Sanayi Bakanlığı Verimlilik Proje Yarışması, KALDER Eskişehir Kaizen Yarışması ve Yön Eylem Araştırması Derneği Proje Yarışması’na katılarak 2 kategoride derece elde etti.

Kurulduğu 1992 yılından beri istikrarlı büyüme trendini sürdüren kurum; proje yarışması ile sağladığı maliyet avantajını 2150 den fazla çalışanı ile verimli çalışma ortamını sürdürmek, inovasyon iklimini yaygınlaştırmak ve enerji tasarrufu sağlamak için kullanmayı hedefliyor. Değer yaratmak ve başarıyı ödüllendirmek için yıl içinde düzenlediği projeler ile ASAŞ; sürekli iyileştirme faaliyetleri ile bireyden yola çıkarak sektörün ve ülke ekonomisinin global olarak gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. 

asas proje

Powered by OrdaSoft!