talsad corporateTalsad Dijital Dönüşüm Projesini, Corporate Sense Yürütüyor

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) Dijital Dönüşüm Projesini Corporate Sense Liderliğinde Gerçekleştiriyor.

 

 

GALSİAD, Aselsan’ı Ziyaret Etti

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Celalettin KIRBOZ, Başkan Yardımcıları Sayın  Murat ÇIĞLI, Sayın Kerem YILMAZ, Sayın Bülent ÇİVİCİ, Sayın Mustafa ERTÜRK, Ankara temsilcisi Sayın Cenk AKTAŞ, CB Metal Firma Yetkilisi Sayın Sami KABUKÇU, Dernek Basın Yayın Sorumlusu Sayın Kemalettin AKSÖZ ile birlikte, Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prf. Dr. Haluk GÖRGÜN’ü ziyaret ettiler.

bae 60BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

ÜLKE EKONOMİSİNE GENEL BAKIŞ

 

 

iran confair logo28-31 TEMMUZ İRAN CONFAIR YAPI FUARI 2019

 

 

ukrayna ulke 60aUkrayna Ülke Raporu

GSYİH ( Milyon $ )

112,1 (Tahmini 2017, EIU) milyar $

batimat logoMondial Du Bâtiment İnovasyon Ödülleri 2019

Le Mondial du Bâtiment- BATIMAT, IDÉOBAIN ve INTERCLIMA fuarlarının ortaklığı - inşaatta inovasyonun kaçırılmaması gereken zirve noktası olarak öne çıkıyor. Her iki yılda bir, Inovasyon Ödülleri, katılımcıların yenilikçi çözümlerine dikkat çekmekte ve bu yeniliklerin piyasaya yayılmasını kolaylaştırmaktadır.

 

lviv 201910 – 12 EYLÜL UKRAYNA WINDO L’VIV YAPI FUARI 2019

 

Renovatio Performans Sınırlarını Zorluyor

Deceuninck kalitesi ve inovatif ürünleri ile öne çıkan IQ Alüminyum Sistemleri, geniş açıklıklar için tasarlanmış performans sürme sistemini kullanıcıların deneyimine sunuyor. IQ Alüminyum, sürme sistemlerinde yeniden doğuşu simgeleyen Renovatio ile performans sınırlarını zorluyor.

dubai windows doors facades logo24 - 26 EYLÜL DUBAİ WINDOWS&DOORS&FACADES&GULFGLASS FUARI 2019

 

Türkiye İmsad Gündem Buluşmaları: ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’ başlığı altında gerçekleştirildi.

 

katar 602019’da Dış Ticaret Hacminde Hedef 1,5 Milyar Dolar

Katar ile Türkiye arasındaki karşılıklı iyi niyetli girişimler ve gelişmeler, Türkiye’nin özellikle son dönemlerdeki ticari ve ekonomik ilişkilerine oldukça olumlu yansıdı. Katar, Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 47’den 37’nci sıraya çıkarken; 2017 yılında Katar ile Türkiye arasındaki 600 milyon dolarlık ihracat hacmi, 2018 yılında 1 milyar doların üzerine çıktı.

aluexpo logo2019“Alüminyum Sektörü Dev Buluşmaya Hazır”

Türkiye’de 27 yıldır metalurji sektörünün önde gelen fuarlarını organize eden Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı - ALUEXPO 2019, 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10 ve 11 nolu hollerinde katılımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

yapi fuari 201918-22 HAZİRAN 2019 İSTANBUL TURKEYBUILD YAPI FUARI

 

 

yapi fuari42. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul %32 Oranında Uluslararası Ziyaretçi Artışı ile Toplamda 68.738 Ziyaretçiyi Ağırladı

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise sektöründe ilk 5’te yer alan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı - Turkeybuild İstanbul’u bu sene 68.738 kişi ziyaret etti.

 

galsiad logoİDDMİB’den, GALSİAD’a Ödül

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından, Girişimci Alüminyum Sanayici ve İşadamları Derneği’ne (GALSİAD), sektöre sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ödülüne layık görüldü.

 

hisiad logo7 Milyar Dolarlık Hırdavat Sektöründen Fuar Atağı

Türkiye’de yaklaşık 14 bin firmanın içerisinde yer aldığı hırdavat sektörü, Hırdavat Sanayici ve İşadamları Derneği (HISİAD) çatısı altında ilk fuarını yapmaya hazırlanıyor. Fuarla ilgili olarak TÜYAP’la bir protokol imzalarken, ilki önümüzdeki sene yapılacak olan fuarın iki yılda bir tekrarlanması hedefleniyor.

 

sistem aluminyum logoSistem Alüminyum, Yeni Ürünlerini 42. Yapı Fuarı’nda Sektörle Buluşturdu

Sistem Alüminyum, 18-22 Haziran tarihleri arasında Tüyap’ta 89.000 ziyaretçi ve 600’ün üzerinde şirket katılımı ile gerçekleşen, Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 2019’a katılarak, ulusal ve uluslararası sahalarda ilgi gören özel ürünlerini sektörün önde gelen temsilcilerinin beğenisine sundu.

 

ozcelik makina logoSektör Lideri Özçelik Makina’dan Dev İş Birliği

Sektörün önde gelen PVC ve Alüminyum profil işleme makinaları üreticisi Özçelik Makina gücünü, dünya fabrika otomasyon şampiyonu FANUC’la birleştirdi.

 

 

tim logoTİM, 26. Olağan Genel Kurulu ve Türkiye’nin İhracat Şampiyonları Ödül Töreni Gerçekleşti

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 26. Olağan Genel Kurulu’nu ve 2018 yılı ihracat şampiyonları ödül törenini gerçekleştirdi.

 

 

foral metal logoTemiz Ticaret Anlayışıyla Hizmet Üretiyoruz

Foral Metal yetkililerinden Tarık ERDOĞAN ile firmalarının yapılanmaları, faaliyetleri, ürün grupları, bayilik yaptığı markalar ve gelecek planları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

cephederCEPHEDER’den “Cephe Tasarımında Farklılaşmanın Alfabesi”

Cephe sektöründe güç birliği edinmeyi ilke edinen Cephe Sanayici ve İş İnsanları Derneği (CEPHEDER), ITE Turkiye ve YEM Fuar Exhibitions iş birliğiyle “Cephe Tasarımında Farklılaşmanın Alfabesi” konulu oturum düzenledi.

 

akpaAkpa Alüminyum, Turkeybuild İstanbul 2019’da Yerini Aldı

Alüminyum sektörünün önde gelen firmalarından Akpa Alüminyum Sanayi AŞ, 18-22 Haziran tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Turkeybuild İstanbul Yapı Fuarı’nda sektör paydaşlarıyla bir araya geldi.

 

reed tuyapWindo L’viv 2. Kez Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

Tüyap tarafından Ukrayna’nın Lviv kentinde 2.kez düzenlenecek olan Windo Lviv; Uluslararası Pencere, Kapı ve Cam Fuarı 10-12 Eylül tarihleri arasında Lviv / Pivdenny Expo Center’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

guardian glassGuardian Glass Türkiye, Mimarları “La Casa Del Desierto”da Ağırladı

Geleceğin mimarisinde, çevre koşullarının daha da önem kazanacağı düşüncesiyle Guardian Glass tarafından projelendirilen “La Casa del Desierto”, tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Guardian Glass Türkiye ekibinin mimarlardan oluşan bir grupla ziyaret ettiği “Çöl Evi”, camın günlük yaşantımızdaki öneminin dört mevsim boyunca birinci elden ve yerinde deneyimlenmesini sağlıyor.

 

aluteam fsmunvAlüminyumun Katma Değerini Yükseltiyorlar

Alüminyum sektöründe 1.5 milyar dolarlık ihracat yapan Türkiye’nin 2023 hedefi 8 milyar dolar. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle kurulan Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi (ALUTEAM) de sektörün katma değerini artırmak için birçok alanda destek oluyor.

 

reed expositionsLe Mondial Du Bâtiment 2019 Basın Toplantısı

Fransa’da düzenlenecek, Le Mondial du Bâtiment adı altında organize edilen Interclima, Idéobain ve Batimat inşaat ve mimari fuarlarının organizatörü Reed Expositions’ın, ve İstanbul Fransa Başkonsolosluğu’nun Ticaret Müşavirliği tarafından organize edilen basın toplantısı 2 Temmuz tarihinde, İDDMİB Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleşti.

 

satilik makedonyaMakedonya’da Yerleşik 17 Yıldır Faaliyet Gösteren Firmamızı Satıyoruz.

Makedonya’da Yerleşik Türkiye’nin Önde Gelen Markalarının Bayiliğine Sahip Makedonya’nın 200 Noktasına Hitap Eden Yapı Malzemeleri Sektöründe 17 Yıldır Faaliyet Gösteren Firmamızı Satıyoruz.

 

 

estal 1ESTAL Kongresi 19 Yıl Sonra Tekrar İstanbul’da

ESTAL Kongresi 19 yıl sonra tekrar İstanbul’da, AYİD ve ESTAL organizasyonu ile 19-20 Eylül 2019 tarihlerinde Swissotel the Bosphorus’ta yapılacaktır. 

 

 

satilik elektrostatik toz boyaSATILIK ELEKTROSTATİK TOZ BOYA FIRINI

ÇİFT KABİN 2 RENK AYNI ANDA BOYA ATABİLİR. PLASKOP BOYA DA ATABİLİR

1 YILLIK ÇOK AZ KULLANILMIŞ.

satılık pvc aluminyum makineleriPVC EKSTRÜZYON VE ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL MAKİNELERİ

2 adet -- 750 kg/sa 92 mm çift vida çapı Cincinnati Ekstrüzyon makineleri

1 adet -- 250 kg/sa 60 mm çift vida çapı Cincinnati Ekstrüzyon makinesi

42. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul %32 Oranında Uluslararası Ziyaretçi Artışı İle Toplamda 68.738 Ziyaretçiyi Ağırladı

Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise sektöründe ilk 5’te yer alan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı Yapı–Turkeybuild İstanbul’u bu sene 68.738 kişi ziyaret etti.

 

iddmibİDDMİB Alüminyum Sektör Toplantısı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nce, 27 Mart 2019 Çarşamba günü Dış Ticaret Kompleksi’nde Alüminyum Sektör Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantı; İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tahsin ÖZTİRYAKİ başkanlığında, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Mehmet ÖNCEL, Sayın Ayhan YEREKABAN, Sayın Murat SARAYLI ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Sayın Ayşegül ÇAPAN ile 30 sektör firmamız ve sektör derneklerimiz TALSAD ve GALSİAD’ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

talsad logoTALSAD Londra’da Dünya Alüminyum Konferansı’na Katıldı

Emtia piyasalarının tanınmış pazar araştırma şirketi CRU tarafından düzenlenen 24. Dünya Alüminyum Konferansı 24-26 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşti. TALSAD’ın da katılım sağladığı konferans, alüminyum sektörünün önde gelen şirketlerinin katılımı ile Londra’da yapıldı. TALSAD’ı Genel Sekreteri Dr. Erol METİN temsil ederek, konferans konuşmacılarından biri oldu.

iddmibİDDMİB’in 2019 Hedefi 10 Milyar Dolar

Geçtiğimiz yılı yüzde 18,8’lik artış ve 8,2 milyar dolar ihracatla tamamlayan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 2019 için hedefini 10 milyar dolar olarak belirledi.

 

istim logoTuzla’ya 1,5 Milyar TL’lik Dev Yatırım: “İSTİM”

İstanbul Tuzla’da Anadolu Yakası’nın en büyük sanayi ve ticaret merkezi olarak yükselecek (İSTİM)’in temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene; İTO Başkanı Şekib AVDAGİÇ, TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN, Tuzla Belediye Başkanı Şadi YAZICI, Tuzla Kaymakamı Ali AKÇA, Pendik Kaymakamı İlhan ÜNSAL katıldı.

 

imsad logoTürkiye İMSAD Gündem Buluşmaları: ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’ başlığı altında gerçekleştirildi.Türkiye İMSAD’ın geleneksel hale getirdiği, 2019’un ilk ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, 26 Nisan Cuma günü İstanbul Sanayi Odası Odakule’de düzenlendi.

iddmibİhracatın Metalik Yıldızları 2018 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 10 milyar dolarlık ihracat hedefi ile yola çıkan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi.

 

eti aluminyumETİ ALÜMİNYUM TESİSİ HAKKINDA;

•          Eti Alüminyum A.Ş. Türkiye’nin tek entegre birincil alüminyum üretim tesisidir.

•          Eti Alüminyum A.Ş.’nin 400.000 ton/yıl alüminyum Hidroksit ve 200.000 ton/yıl Alüminyum oksit (alümina) kapasitesi mevcuttur.

•          Sıvı alüminyum üretim kapasitesi 60.000 ton/yıl’dan 82.000 ton/yıl’a çıkarılmıştır.

galsiad logoGALSİAD, Sektör Temsilcileri ile Birlikte Türkiye’nin Tek Entegre Alüminyum Tesisine Ziyaret Düzenlendi

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ çok sayıda sektör temsilcisi firma yetkilisi ile Türkiye’nin tek entegre Alüminyum üretim tesisi olan Eti Alüminyum tesislerine bir gezi düzenledi.

 

konya insaat fuari 201925-28 NİSAN 2019 KONYA YAPI FUARI

 

 

Alt Kategoriler

Powered by OrdaSoft!