oztiryakilerTürkiye’nin İlk Yerli Hızlı Treninin Mutfak Setleri Öztiryakiler’den

Türkiye’nin milli markası olarak dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren Öztiryakiler, Türkiye’nin yerli ve milli üretim vizyonu çerçevesinde geliştirdiği dev projelerin son örneği olan yerli hızlı tren projesindeki yerini aldı.

Şişecam Düzcam, Avrupalı Mimarlarla Online Share Seminerlerinde Buluştu

Avrupa’nın lider düzcam üreticisi Şişecam Düzcam, online olarak gerçekleştirilen Uluslararası Mimarlık ve Mühendislik Forumu Share Bükreş ve Share Sofya Webinarları’nda Avrupalı mimarlar ve mühendislerle bir araya geldi. 

ALUTEAM’in Eklemeli İmalata Uygun Alüminyum Alaşım Tozlarının Geliştirilmesi Projesi’ne TÜBİTAK Desteği 

ALUTEAM ve SENTES-BİR Metalurji Kimya Enerji Üretim ve Geri Dönüşüm Teknolojileri’nin ortak çalışması olan Eklemeli İmalata Uygun Alüminyum Alaşım Tozlarının Geliştirilmesi Projesi, TÜBİTAK desteği aldı.

Asaş, 10 Ülkenin Yer Aldığı AB Fon Destekli RETROFEED Projesinde Önemli Bir Partner Konumunda 

ASAŞ, enerji yoğun sektörlerde kaynak kullanımında tasarruf ve enerji verimliliği sağlamak hedefiyle, Avrupa Birliği’nin Horizon 2020 araştırma ve yenilik programı çerçevesinde fonlanan ve Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle hayata geçirilen RETROFEED Projesi ortakları arasında yerini aldı.

 

GALSİAD, Üyelerinden Aldığı Güçle, Milli Dayanışma Kampanyası’na Büyük Katkı Sağladı

 Türkiye’deki alüminyum sanayici ve iş adamlarını tek çatı altında buluşturan Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği (GALSİAD), koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yürütülen “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” milli dayanışma kampanyasına büyük bir destekte bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğiyle başlatılan kampanyaya, Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nin teknik ekipman eksiklerini gidererek önemli bir katkı sağladı.

Şişecam Düzcam’ın “T Buluşmaları”nın Finaline, Ödüllü Mimar Patrik SCHUMACHER Damgası

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle hayata geçirdiği “T Buluşmaları”nın finaline, Zaha Hadid Mimarlık’ın yöneticisi Patrik SCHUMACHER damga vurdu.

Asaş, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin Çözüm Ortağı Oldu 

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından Asaş, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi projesinin çözüm ortakları arasına katıldı.

 

 

TİM, Milli Üretim Seferberliği Kapsamında ABD’ye 100 Bin Maske Gönderdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, bünyesindeki 61 ihracatçı işbirliğinde başlatılan Milli Üretim Seferberliği kapsamında üretilen 100 bin maske, ABD’nin Maryland eyaletine gönderildi.

 

İDDMİB’den Dünyaya “Sanal Çıkarma”

Demir ve demir dışı metaller sektörü, bu yılın ilk 5 ayında Türkiye’nin toplam ihracatından yüzde 5 pay alarak, 3,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Ocak- mayıs döneminde en fazla ihracat, 386 milyon dolar ile Almanya’ya yapıldı.

İDDMİB, Sanal Ticaret Heyetleri ile Hedef Büyüttü

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), Latin Amerika ile başlayan Sanal Ticaret Heyetleri’nde rotasını, Orta Asya’ya çevirdi. Özbekistan ve Kazakistan’a düzenlediği heyetler aracılığıyla, her iki ülkeye yapılan ihracatı artırmayı hedefliyor.

 

yapi fuari 202143. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

T.C. Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarlara ilişkin kararını takiben, 43. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

GALSİAD’a Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda Büyük İlgi
GALSİAD’ın katkılarıyla düzenlenen 21. Avrasya Kapı Pencere Fuarı Alüminyum Özel Bölümü’nün açılışı 4 Mart 2020 tarihinde GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ’un ve birçok sektör paydaşlarının katılımıyla gerçekleşti. Heyet daha sonra fuar katılımcılarını ziyaret etti.

TALSAD Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
TALSAD, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 Mart 2020 tarihinde Fairmont Quasar, Mecidiyeköy İstanbul’da gerçekleşti. Büyük bir katılımla gerçekleşen toplantıda yeni dönem Yönetim ve Denetim Kurullarının da seçimi gerçekleşti.

akpa yeni logoAkpa Alüminyum Avrasya Pencere 2020 Fuarı’na Katıldı
Dünya’nın ve Türkiye’nin lider Alüminyum profil ve kompozit panel üreticisi olan Akpa Alüminyum, Avrasya Pencere 2020 Fuar’ında 3 yeni 2020 Akpa ürününü sergiledi. Köklü altyapısını geleceğe taşıyan, yenilikçi ve çözümcü ürünleriyle sektörde adından söz ettirmeyi başaran Akpa Alüminyum fuarda ilgi odağı oldu.

Salt Cam Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na Katıldı
Türkiye’nin en eski cam firmalarından biri olan Salt Cam, 4-7 Mart tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na katıldı.
 

unicera 202010-14 MART 2020 UNICERA FUARI

 

fastener fuari 202027-29 ŞUBAT 2020 FASTENER TÜRKİYE FUARI

 

 

ALUTEAM’e EASA PART 21G Onayı
Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı kısa adıyla EASA (European Aviation Safety Agency), Part 21G belgesi kapsamında ALUTEAM’i THY Teknik AŞ’nin alt yüklenicisi olarak SLS (Seçici Lazer Sinterleme üretim tekniği) konusunda yetkilendirdi.
 

hirdavat fuari 202012-15 MART 2020 HIRDAVAT FUARI

 

 

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAB)’ın Desteklediği Avrasya Pencere, Cam ve Kapı 2020 Fuarları Gerçekleşti
Avrasya Pencere, Cam ve İstanbul Kapı fuarları 04 - 07 Mart 2020 tarihleri arasında pencere, cam, kapı üreticileri ve ihracatçıları ile sektörün yerli ve yabancı profesyonellerini TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi.

 

İTO - İSTANBUL TİCARET ODASI 61 NO’LU TEKNİK HIRDAVAT MESLEK KOMİTESİ SEKTÖR TOPLANTISI

 

Yelken Kalıp, İTO Kilit Markasını Satın Aldı

Yarım asrı geride bırakan Yelken Kalıp A.Ş, Türk kilit pazarının önde gelen markalarından İTO Kilit’i bünyesine kattı. Yelken Kalıp; İTO Kilit ile sektördeki derinliğini artırarak, Türk kilit pazarında 2022 yılına kadar ilk 3 firma arasında yer almayı hedefliyor.

 

 

Assan Alüminyum “Great Place to Work” Seçildi

Yassı alüminyum sektörünün global ölçekte en önemli aktörleri arasında yer alan Assan Alüminyum, bağımsız araştırma ve danışmanlık kurumu Great Place to Work Enstitüsü tarafından ödüllendirildi. Assan Alüminyum, sektöründe “En İyi İşverenler” listesine giren ilk şirket oldu.

Üretiminin % 55’ten Fazlasını İhraç Eden Saray, Bu Yıl Da Fuarın İlgi Odağıydı

Geliştirdiği yeni ürün ve sistemleri 21. Avrasya Pencere Fuarı’nda sektör profesyonelleri ve tüketicilerin beğenisine sunan Saray’ın standına ilgi yoğundu. Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin SARAYLI DİKİCİ, teknolojik yeniliklerin ilk uygulayıcısı olan ve üretiminin % 55’ten fazlasını ihraç eden şirketleri için sektörel fuarların önemine işaret etti.

IQ Alüminyum, Yenilikçi Ürünleriyle Ön Planda

Deceuninck kalitesi ve güvencesiyle öne çıkan IQ Alüminyum Sistemleri, 4-7 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda  performans değeri yüksek ve yenilikçi ürünlerini tanıttı.

ASAŞ Avrasya Pencere Fuarı’nda Sektör Profesyonellerinden Tam Not Aldı

ASAŞ, bu yıl 4-7 Mart tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Kapı ve Pencere Fuarı’na katıldı. ASAŞ, her yıl olduğu gibi bu yıl da yenilikçi ve modern tasarıma sahip standı ve inovatif ürünleriyle sektör profesyonellerinin ilgi odağı oldu.

 

ALUTEAM, GALSİAD ile Birlikte Avrasya Pencere 2020 Fuarı’nda

ALUTEAM, bu yıl 21.’si düzenlenen “Avrasya Pencere 2020 Fuarı”nın Alüminyum Özel Bölümü’nde GALSİAD ile birlikte standında misafirlerini ağırladı diğer taraftan iki gün boyunca süren ALUTALKS etkinliğinin de organizasyonunu yürüttü.

İDDMİB Alüminyum Sektör Toplantısı Yapıldı

Alüminyum Sektör Toplantısı toplamda 60 kişi olmak üzere; 49 firma, 2 sektör derneği ve ALU&Art Dergilerinin katılımlarıyla, The Grand Tarabya Otelinde gerçekleşti.

 

 İDDMİB Özbekistan’ı Radarına Aldı, Hedef Daha Fazla İhracat

 Geçtiğimiz yılı 8,27 milyar dolarlık ihracatla tamamlayan Demir ve Demir Dışı Metaller sektörü, bu yılki ilk ticaret heyetini Özbekistan’a düzenledi.

 

 

SEYAD, Yeni Web Sitesi Tasarımıyla Kullanıcı Dostu Bir Deneyim Sunuyor

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), pandemi sürecinde çalışmalarına ve iş birliği ortamını güçlendirmeye devam ediyor. Dernek, seyad.org web sitesinin yeni yüzüyle sektörel yayıncılar ve sektör temsilcilerine özelleştirilmiş bir kullanım deneyimi sunuyor.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2020 Fuarları 55107 Sektör Profesyoneline Ev Sahipliği Yaptı

Reed Tüyap tarafından, 4-7 Mart 2020 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen 21. Avrasya Pencere, 12. Avrasya Kapı ve 10. Avrasya Cam Fuarları büyük bir başarı ile sonuçlandı. 25 ülkeden 590 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile kapılarını açan fuarlar, 9762’si uluslararası olmak üzere toplam 55107 sektör profesyoneline ev sahipliği yaparak sektörü ileri taşıma konusunda ne denli önemli bir konumda olduğunu bu yıl da kanıtladı.

3 Ayrı Holde, 3 Farklı Stantla 2020 Avrasya Fuarı’ndaydık

Win&ARTProje - ALU&Art Dergilerimiz ve Fuar Özel Sayımızla, 4-7 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum Fuarı’nda yerimizi aldık.

 

Türkiye İMSAD’IN Yeni Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU Oldu

İnşaat malzemesi sektörünün çatı kuruluşu Türkiye İMSAD’ın 37. Olağan Mali Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliğiyle Tayfun KÜÇÜKOĞLU seçildi.

 

Türkiye İMSAD’tan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ Paketi İle İlgili Açıklama 

Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), koronavirüsün ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için hayata geçirilen Ekonomik İstikrar Kalkanı paketiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Türkiye İMSAD’tan ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ Açıklaması

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi ERDOĞAN:  “Acil dönüşmesi gereken konutların tespitine devam edilerek  sürecin hızlandırılması çok önemli”

 

 

Türk Firmaları Poznan’da Avrupalı Profesyonellerle Buluştu

Polonya ve Orta Avrupa ülkeleri yapı sektörlerinden yüzlerce katılımcının yer aldığı, en yeni ve en son teknoloji ürünlerini 4 gün boyunca sergiledikleri BUDMA Fuarı bu sene daha geniş bir Türk milli katılımıyla gerçekleşti.

 

Türkiye İMSAD ‘Mart 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı: Koronavirüs Salgını Etkilerinin Mart Ayı Verilerinde Ortaya Çıkması Bekleniyor

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Mart 2020 Sektör Raporu’na göre; yeni yıla hızlı bir başlangıç yapan inşaat malzemeleri sanayi üretimi, 2020 yılı ocak ayında 2019 yılı ocak ayına göre yüzde 9,3 arttı. Böylece 15 aydır gerileyen sanayi üretimi yeniden ilk kez ocak ayında yükseldi. Koronavirüs salgını etkilerinin mart ayı verilerinde ortaya çıkması bekleniyor.

“SORUMLU MİMARLIK, ŞEFFAF MEKâN” Reynaers Online Workshop

Sosyal sorumluluk projelerine çokça ihtiyaç duyduğumuz günümüzde, gençlerin yaratıcı fikirleri ve yüksek motivasyonu ile sosyal sorumluluk kavramına yeni bir soluk getirmek amacıyla alüminyum cephe sistemleri kullanılarak şeffaf mekanlar üzerine özgürce fikir üretmek ve tasarım yapmak için buluşuyoruz.

SEYAD, Yeni Web Sitesi Tasarımıyla Kullanıcı Dostu Bir Deneyim Sunuyor

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), pandemi sürecinde çalışmalarına ve iş birliği ortamını güçlendirmeye devam ediyor. Dernek, seyad.org web sitesinin yeni yüzüyle sektörel yayıncılar ve sektör temsilcilerine özelleştirilmiş bir kullanım deneyimi sunuyor.

Yapı Sektörü Sürdürülebilir Büyüme Yolunda

 İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020, bu yıl da sektöre yön veren konuları ile dikkat çekiyor. Sektörde çevik dönüşüm ve sürdürülebilir büyüme kavramları Fuar’ın en önemli konu başlıkları arasında yer alıyor.

 

Alt Kategoriler