expotim logoAbibat Fuarı İle Türk İhracatçılarının Afrika’daki Yeni Pazarı Fildişi Sahili Olacak

25 milyonluk nüfusu ve 700 kilometrelik Atlas Okyanusu kıyısı üzerindeki iki işlek limanı ile Batı Afrika ekonomisinin lokomotifi konumunda olan Fildişi Sahili, Türk ihracatçı firmalar için Afrika’ya giriş kapısı olacak.

 

 

zahit aluminyum35 Yıllık Vefa

Türk alüminyum sektörünün öncü kuruluşları arasında yer alan Zahit Alüminyum’un kurucusu Zahit BALBAY, 1983 yılında telefonu bile olmayan 32 m2 atölyesine ilk işi getirerek kaderinin dönmesine vesile olan Kahramanmaraşlı Mimar Naime KÖKER’i tam 35 yıl aradan sonra bularak, tesislerinde konuk etti.

 

karpen kar aluminyumKarpen ve Kar Alüminyum, Avrasya Pencere Fuarı’ndaydı

Sektöründe ilklere imza atan Karpen ve Kar Alüminyum; 7 - 10 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve alanında dünyanın en önemli ikinci ihtisas fuarı olan Avrasya Pencere Fuarı’na katıldı.

 

 

reed tuyapAvrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları Her Yıl Ziyaretçi Rekoru Kırıyor. Eş Zamanlı Düzenlenen Fuarlar 70.909 Kişilik Rekor Ziyaretçi ile Kapılarını Kapattı

Pencere, kapı ve cam endüstrilerinin tüm bileşenlerini bir araya getirmek için yola çıkan alanında dünyanın ikinci, Avrasya Bölgesi’nin ise en büyük ihtisas fuarı Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2018, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

talsad logoTALSAD Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği - TALSAD’ın Olağan Genel Kurul toplantısı 13 Nisan 2018 tarihinde Swiss Otel The Bosphorus‘da yoğun üye katılımıyla gerçekleşti.

 

 

akmanlar aluminyumAkmanlar Alüminyum, Yeni Showroom ve Fabrikasını Açtı

Alüminyum sektörünün önde gelen isimlerinden Akmanlar Alüminyum’un, İzmir Sarnıç’taki yeni showroom ve fabrikası, düzenlenen bir tören ile açıldı. Açılış törenine, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim ŞENOL başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Ersaş Alüminyum; Sırbistan Seebbe Yapı Fuarı’nda Ziyaretçilerle Buluştu

Ersaş Alüminyum; 18 - 21 Nisan 2018 tarihleri arasında Sırbistan’ın Belgrad şehrinde düzenlenen 44. Seebbe Yapı Fuarı’na katılım gösterdi.

Dünyada da bir ilk olan PAL System pencere profili ile marka bilinirliğinden söz ettiren Ersaş Alüminyum A.Ş, yurtdışı fuarlarına katılarak Türkiye’yi dünya pazarında başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

 

seebbe yapi fuari 201818-21 Nisan 2018 Sırbistan Seebbe Yapı Fuarı

 

 

 

İDDMİB’in Yeni Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ Oldu

Bir önceki dönemde İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği’nde (İDDMİB) başkan yardımcılığı görevini üstlenen Tahsin ÖZTİRYAKİ; İDDMİB’in yeni başkanı olarak seçildi. Seçimin ardından konuşan İDDMİB’in yeni başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ, çok güçlü bir yönetim oluşturduklarını ve yönetimdeki herkesin tecrübe sahibi olduğunu kaydetti.

 

itoİto Üyelerine 1.5 Milyar Liralık Nefes Kredisi için Başvurular Başladı

İstanbul Ticaret Odası üyesi KOBİ’lerin 200 bin lira üst limitle yararlanabileceği ‘Nefes Kredisi’ için başvurular başladı. KOBİ’ler önce Oda’dan ‘TOBB Nefes Kredisi başvurusu içindir’ ibareli Faaliyet Belgesi alacak. Ardından başvurular Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım şubelerine yapılacak İstanbul Ticaret Odası (İTO), Oda üyesi KOBİ’lerin aylık 0.99 faiz/kâr payı, 6 ay geri ödemesiz 18 ay vade ile 200 bin liraya kadar kullanabilecekleri Nefes Kredisi için başvuruları bugün almaya başladı.

ersas aluminyumErsaş Alüminyum; Almanya Fensterbau Frontale Fuarı’ndaydı

Ersaş Alüminyum; 21 - 24 Mart 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenen Fensterbau Frontale Fuarı’nda katılım sağlayarak Türkiye’yi global pazarlarda başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

 

 

cetin civata logo

Çetin Cıvata İhracat Şampiyonu Oldu

Tecde Group bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çetin Cıvata, Çelik İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen “Çelik İhracatının Yıldızları” ödül töreninde 2017 yılı “Bağlantı Elemanları” ihracatı kategorisinde birinci oldu.

 

 

gebze teknik univ.Gebze Teknik Üniversitesi Sanayi ve Teknoloji Zirvesi’nin Açılışı Başbakan Binali YILDIRIM’ın Katılımıyla Gerçekleşti

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kocaeli Valiliği’nin önderliğinde Gebze Teknik Üniversitesi tarafından akademik hayatla reel sektörü bir araya getirmek, sanayicilerin kalifiye eleman ihtiyaçlarının karşılanmasına destek vermek, Ar-Ge çalışmalarını öne çıkarmak, sanayi-üniversite işbirliğini üst seviyeye taşımak ve Gebze bölgesinin önemini daha da etkili bir şekilde vurgulamak amacıyla düzenlenen “Sanayi ve Teknoloji Zirvesi” 11-14 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

rt fuari27 Şubat – 3 Mart 2018 Almanya R+T Fuarı

 

 

 

bursa yapi fuari logo11-15 Nisan 2018 Bursa Yapı İnşaat Fuarı

 

 

 

tremcoAvrasya Kapı – Pencere – Cam Fuarı’nda tremco illbruck’un Standı Bu Yıl Da Büyük İlgi Gördü

Doğrama, cam ve cephe sistemleri için sızdırmazlık ve yapıştırma çözümleri sunan tremco illbruck, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 2018 İstanbul Kapı-Pencere-Cam Fuarı’nda yerini alarak yüksek performanslı ürünleri ile inovatif sistemlerini Türkiye ve çevre ülkelerden gelen ziyaretçileri ile buluşturdu.

 

dormakabadormakaba Kapı ve Güvenlik Sistemleri, Akıllı ve Güvenli Geçiş Sistemleri Yapı Fuarı’nda

dormakaba Türkiye, 150 yılı aşan tecrübe ve çağın ötesini yakalayan yenilikçi ürünleri ile Yapı Fuarı – Turkeybuild 2018 İstanbul’da, 7. Hol – Stant 251’de ziyaretçilerini bekliyor.

  

 

iddmibİDDMİB, Başarılı İhracatçıları Ödüllendirdi

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 14 farklı kategoride 2017 yılında yakalanan, yüzde 14’lik rekor ihracat artışına katkı sunan en başarılı 70 üyesini bu sene 8’ncisi düzenlenen “İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni”nde ödüllendirdi.

 

iso logoTürkiye’nin En Büyük Sanayi Odasında Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi: Erdal BAHÇIVAN  Rekor Destekle İkinci Kez Başkan Seçildi

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 2018-2022 döneminde görev alacak Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçimi tamamlandı. Seçime tek liste ile katılan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal BAHÇIVAN, Meclis Üyelerinin rekor desteğiyle ikinci kez başkan seçildi.

 

 

ozcelik makineÖzçelik Makina, 38 Yıllık Birlikteliği Bayileriyle Kutladı

Özçelik Makina, bu yılki bayi toplantısını 6 - 8 Nisan tarihleri arasında Antalya Avantgarde Resort Hotel’de gerçekleştirdi. “Güç Birlikten Doğar” mottosuyla, toplantının açılış konuşmasını Özçelik Makina Genel Müdürü Hasan ÖZÇELİK yaptı.

 

kaleKale’den Yurtiçi ve Yurtdışı Fuar Atağı

Kale Endüstri Holding bünyesinde yer alan Kale Kilit, Kale Çelik Kasa ve Kale Alarm son dönemde katıldığı yurtiçi ve yurtdışı fuarlarıyla adından söz ettiriyor. Kale Çelik Kasa ve Kale Alarm bu yıl ilk kez katıldığı İstanbul Jewelry Show’da kuyumcuların maksimum güvenlik ihtiyaçlarına cevap verecek yenilikçi ürünlerini sergiledi.

 

sisecam duzcam logoŞişecam Düzcam ‘Avrasya Cam Fuarı’nda İleri Teknolojiyle Üretilen Yeni Ürünlerini Tanıttı

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi Şişecam Düzcam, ileri teknoloji ürünleriyle ‘Avrasya Cam 2018 Fuarı’nda yerini aldı. Şişecam Düzcam, Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Bölgesi’nin en önemli cam endüstrisi fuarında sergilediği yenilikçi ürünleriyle ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

 

itoTürkiye’nin En Büyük Ticaret Odası Olan İstanbul Ticaret Odası’nın Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şekib AVDAGİÇ Oldu

Türkiye’de ortalama her 4 şirketten 1’inin üyesi olduğu İTO’nun yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Şekib AVDAGİÇ seçildi. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 20. Dönem Meclisi, 4 yıl görev yapacak yeni yönetimini belirlemek için İTO’nun Eminönü’ndeki Merkez Binası’nda bir araya geldi.

 

saray aluminyum

Saray, Avrasya Fuarı’nda Üç Yeni Ürününü Tanıttı

Saray Alüminyum, yeni ürünleri Sarayroll Panjur ve Kepenk Sistemleri, Motorlu Giyotin Pencere ve Küpeşte Sistemi ve Korkuluk Sistemlerini, TÜYAP’ta gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda ilk kez sergiledi.

 

iq aluminyum 2Performans Değerleri Yüksek Ürünler Pencere Fuarı’nda Tanıtıldı

Deceuninck kalitesi ve güvencesiyle öne çıkan IQ Alüminyum Sistemleri, TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda inovatif ürünlerini tanıttı.

 

 

3 Ayrı Holde, 3 Farklı Stantla 2018 Avrasya Fuarı’ndaydık

ALU&Art - Win&ART Proje Dergilerimiz ve Fuar Özel Sayımızla, 7 - 10 Mart 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen alanında dünyanın ikinci, Avrasya Bölgesi’nin ise en büyük ihtisas fuarı olan Avrasya Kapı, Pencere, Cam Fuarı’nda yerimizi aldık.

 

akpa aluminyum logoAkpa Alüminyum, 2018 Avrasya Fuarı’na Katıldı

Türkiye’nin büyüyen değerlerinden Akpa Alüminyum, 7 - 10 Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Bölgesi’nin en büyük ihtisas fuarı olan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2018’de yerini aldı.

 

 

winart aluartFensterbau Frontale Fuarı’nda Tek Türk Medya Partneri Olarak Yerimizi Aldık

Almanya’nın Nürnberg şehrinde, 21 - 24 Mart tarihleri arasında düzenlenen Fensterbau Frontale Fuarı’nda Tek Türk medya partneri olarak yerimizi aldık. Mimart Yayıncılık tarafından yayına hazırlanan ALU&Art - Win&ART Proje Dergileri ve Fuar Özel sayılarımızla, İstanbul Pencere, Cam, Kapı, Alüminyum Fuarlarının ardından 21 – 24 Mart tarihleri arasında, Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenen Fensterbau Frontale Fuarı’na “Tek Türk Medya Partneri” olarak katıldık.

technoform groupTechnoform, Nürnberg Fensterbau Frontale 2018 Fuarı’nda

Technoform, 21-24 Mart 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleştirilen Fensterbau Frontale fuarına katıldı. Fuar alanının 7A. holünde yer alan stand, modern tasarımı ve 40’tan fazla sistem kesitinin sergilendiği, sistem kütüphanesi bölümü ile ziyaretçilerden büyük ilgi ve beğeni gördü.

 

assan aluminyum a51 1İhracatın Yıldızları Büyük Ödülü Assan Alüminyum’un Oldu

Türkiye ihracatına katkıda bulunan şirketlerin Türkiye İhracatçılar Meclisi önderliğinde ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları-Türkiye’nin Gizli Şampiyonları” yarışmasında yılın büyük ihracat ödülü Assan Alüminyum’un oldu.

 

 

asas logoASAȘ, Kurduğu Basketbol Okulu İle Daha İyi Bir Gelecek İçin Çocukları Destekliyor

Açılışı özellikle 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yapılan ASAŞ Basketbol Okulunun kurulması için öneri ASAŞ çalışanlarından geldi. Gelen öneri firmanın çocukları odağına aldığı kurumsal sosyal sorumluluk stratejisiyle uyumlu olması dolayısıyla onaylanarak, çalışanlardan oluşturulan gönüllü ekibin katkılarıyla çok kısa bir süre içerisinde hayata geçti.

 

 

Mersin Devlet Hastanesi Projesi, Çuhadaroğlu’na Emanet

Mersin Devlet Hastanesinin doğrama ve cephe çözümleri için Çuhadaroğlu Sistemleri kullanıldı.

2015 yılında başlayan, 4.000 m2’lik alanda kurulu entegre sağlık tesisinin kamuoyunda yoğun talep gördüğü açılışı, Cumhurbaşkanı teşrifi ile yapıldı.

 

 

 

Zahit Alüminyum Adana’nın Gururu Oldu

Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD), “Yükselen Liderler 2017” listesine giren Zahit Alüminyum’a teşekkür plaketi verdi Adana’da 1982 yılından beri “İstikrar, Güven, Kalite” sloganı ile yaptığı üretimle; alüminyum sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yer almayı başaran Zahit Alüminyum A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zahit BALBAY’a, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) tarafından teşekkür plaketi verildi.

Saray, Kompozit Panellerinde PVDF Boya Kullanarak Dış Cephenin Dayanımını ve Kalitesini Artırıyor.

Saray Alüminyum Ürünlerinin Ortak Noktası: ‘Kalite’

Kaliteden ödün vermeden, tüketicilerini daima en kaliteli ürünlerle buluşturan Saray, alüminyum kompozit panel imalatında nem dayanımı, asit dayanımı, UV dayanımı renk ve parlaklık stabilitesi açısından dünyada bilinen en dayanıklı boya olan Polivinilden Florür (PVDF) tercih ederek binaların dış cephesinin uzun yıllar ilk günkü gibi kalmasını sağlıyor.

Saray Alüminyum Kullandığı Enerjinin % 22’sini Kendi Üretiyor

Ürettiği iç ve dış cephe sistemleri ile sektörün önde gelen kuruluşlarından biri olan Saray Alüminyum, sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda enerji tasarrufuna yönelik adımlarına yenilerini ekliyor.

 

 

zahit aluminyum logoModern ve Șık Yapılara ‘Aluminance’ İmzası

Sektöründe 35 yıllık tecrübesi bulunan Zahit Alüminyum’un şık, uzun ömürlü, kullanışlı, çevreci ve ekonomik özellikleri nedeniyle modern mimaride kullanımı hızla artan prestij markası “Aluminance” ile yapılar artı değer kazanıyor.

 

 

kibar dis ticaret logoKibar Holding CEO’su Tamer SAKA Davos Zirvesi’ni Değerlendirdi: “Türkiye’ye Olan İlgi Hâlâ Diri”

Davos Zirvesi’ne katılan Kibar Holding CEO’su Tamer SAKA, zirveden edindiği izlenimleri paylaştı. Türkiye’ye karşı alışılmış ve kabullenilmiş bir yaklaşım olduğuna dikkat çeken Tamer SAKA, “Ülkemize karşı olan ilgi hâlâ oldukça diri. 2018’de Türkiye’nin daha fazla yatırım çekebileceği ortama girebileceğini görebiliyorum. Türkiye’ye gelmek için bekleyen hazır bir ilgi var” dedi.

volks keller logoVolks Keller; Burada Her Șey Size Özel

Volks Keller, Kapatma ve Gölgelendirme sistemlerinde dünya markası olma vizyonuna sahip olan; yurt içi ve yurt dışı ortaklıklarıyla ve yine yurt içi ve yurt dışında kuracağı tesislerle Avrupa kriterlerinde Pergole, Tente, Akıllı Çatı ve Yan Kapama sistemlerini tanıtan, son kullanıcı ve bayiler ile buluşturmak için geliştirdiği sistemleri sayesinde, sektörde lider bir marka olma adına çalışmalar yürüten bir firmadır.

asas a51 aLojistik Merkezi Bakır Sektörüne 150 Milyon Dolar Katkı Sağlar

İDDMİB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet ÖNCEL, Türkiye’de lojistik merkezinin olmasının sektöre 150 milyon dolarlık bir katkı sağlayacağını söyledi. 6,5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan alüminyum ve bakır sektöründe stokla çalışmanın firmalara büyük yük getirdiğini belirten ÖNCEL, yıllardır talep etmelerine rağmen lojistik merkezine sahip olamadıklarını kaydetti.

 

oksiad logoOKSİAD (OTOMATİK KAPI SANAYİCİ VE İȘADAMLARI DERNEĞİ) ÇUKUROVA İSTİȘARE TOPLANTISI

 

 

 

maral logoMaral Profil Dünyada İlk Olan Ersaș PAL SYSTEM’i Tanıttı

İran’ın Julfa Aras Endüstriyel Serbest Bölgesinde kurulan, PAL System üretiminin yapıldığı Maral Profil Aras Co., 2 – 5 Şubat tarihleri arasında düzenlenen İran – Tahran Do-wintech Fuarına 300 m2’lik stant ile katılım gösterdi. Fuar boyunca standı yoğun ilgi gören Maral Profil Aras Co., İran Bölgesinde bayilikler verdi.

 

 

sika logoİsviçreli Dünya Lideri Sika’nın, 20 Ülkelik Ortadoğu Bölge Müdürlüğü Bora YILDIRIM’a Emanet

Sika Türkiye Genel Müdürü Bora YILDIRIM, 1 Mart 2018 itibariyle Sika’nın Ortadoğu Bölge Müdürü oldu. Yapı kimyasalları ve endüstriyel yapıştırıcılar sektörünün dünya lideri İsviçre merkezli Sika Grubu, 2009 yılından bu yana Sika Türkiye Genel Müdürlüğünü yürütmekte olan Bora YILDIRIM’ı, 1 Mart 2018 tarihinde Ortadoğu Bölge Müdürü olarak atandı.

Zahit Alüminyum Ar-Ge Merkezinden Tübitak’a İki Proje

Yenilikçi anlayışı ve 35 yıllık sektör tecrübesiyle Türkiye’nin 512’inci, Adana’nın 3’üncü Ar-Ge (Araştırma Geliştirme) Merkezini Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile geçtiğimiz Haziran ayında faaliyete geçiren Zahit Alüminyum, TÜBİTAK’a iki proje sundu, iki projenin de hazırlığı sürüyor.

 

 

Powered by OrdaSoft!