GALSİAD’a Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda Büyük İlgi
GALSİAD’ın katkılarıyla düzenlenen 21. Avrasya Kapı Pencere Fuarı Alüminyum Özel Bölümü’nün açılışı 4 Mart 2020 tarihinde GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ’un ve birçok sektör paydaşlarının katılımıyla gerçekleşti. Heyet daha sonra fuar katılımcılarını ziyaret etti.

TALSAD Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
TALSAD, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 Mart 2020 tarihinde Fairmont Quasar, Mecidiyeköy İstanbul’da gerçekleşti. Büyük bir katılımla gerçekleşen toplantıda yeni dönem Yönetim ve Denetim Kurullarının da seçimi gerçekleşti.

akpa yeni logoAkpa Alüminyum Avrasya Pencere 2020 Fuarı’na Katıldı
Dünya’nın ve Türkiye’nin lider Alüminyum profil ve kompozit panel üreticisi olan Akpa Alüminyum, Avrasya Pencere 2020 Fuar’ında 3 yeni 2020 Akpa ürününü sergiledi. Köklü altyapısını geleceğe taşıyan, yenilikçi ve çözümcü ürünleriyle sektörde adından söz ettirmeyi başaran Akpa Alüminyum fuarda ilgi odağı oldu.

Salt Cam Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na Katıldı
Türkiye’nin en eski cam firmalarından biri olan Salt Cam, 4-7 Mart tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarı’na katıldı.
 

unicera 202010-14 MART 2020 UNICERA FUARI

 

fastener fuari 202027-29 ŞUBAT 2020 FASTENER TÜRKİYE FUARI

 

 

ALUTEAM’e EASA PART 21G Onayı
Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı kısa adıyla EASA (European Aviation Safety Agency), Part 21G belgesi kapsamında ALUTEAM’i THY Teknik AŞ’nin alt yüklenicisi olarak SLS (Seçici Lazer Sinterleme üretim tekniği) konusunda yetkilendirdi.
 

hirdavat fuari 202012-15 MART 2020 HIRDAVAT FUARI

 

 

Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAB)’ın Desteklediği Avrasya Pencere, Cam ve Kapı 2020 Fuarları Gerçekleşti
Avrasya Pencere, Cam ve İstanbul Kapı fuarları 04 - 07 Mart 2020 tarihleri arasında pencere, cam, kapı üreticileri ve ihracatçıları ile sektörün yerli ve yabancı profesyonellerini TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi.

 

İTO - İSTANBUL TİCARET ODASI 61 NO’LU TEKNİK HIRDAVAT MESLEK KOMİTESİ SEKTÖR TOPLANTISI

 

Yelken Kalıp, İTO Kilit Markasını Satın Aldı

Yarım asrı geride bırakan Yelken Kalıp A.Ş, Türk kilit pazarının önde gelen markalarından İTO Kilit’i bünyesine kattı. Yelken Kalıp; İTO Kilit ile sektördeki derinliğini artırarak, Türk kilit pazarında 2022 yılına kadar ilk 3 firma arasında yer almayı hedefliyor.

 

 

Assan Alüminyum “Great Place to Work” Seçildi

Yassı alüminyum sektörünün global ölçekte en önemli aktörleri arasında yer alan Assan Alüminyum, bağımsız araştırma ve danışmanlık kurumu Great Place to Work Enstitüsü tarafından ödüllendirildi. Assan Alüminyum, sektöründe “En İyi İşverenler” listesine giren ilk şirket oldu.

Üretiminin % 55’ten Fazlasını İhraç Eden Saray, Bu Yıl Da Fuarın İlgi Odağıydı

Geliştirdiği yeni ürün ve sistemleri 21. Avrasya Pencere Fuarı’nda sektör profesyonelleri ve tüketicilerin beğenisine sunan Saray’ın standına ilgi yoğundu. Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin SARAYLI DİKİCİ, teknolojik yeniliklerin ilk uygulayıcısı olan ve üretiminin % 55’ten fazlasını ihraç eden şirketleri için sektörel fuarların önemine işaret etti.

IQ Alüminyum, Yenilikçi Ürünleriyle Ön Planda

Deceuninck kalitesi ve güvencesiyle öne çıkan IQ Alüminyum Sistemleri, 4-7 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda  performans değeri yüksek ve yenilikçi ürünlerini tanıttı.

ASAŞ Avrasya Pencere Fuarı’nda Sektör Profesyonellerinden Tam Not Aldı

ASAŞ, bu yıl 4-7 Mart tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Kapı ve Pencere Fuarı’na katıldı. ASAŞ, her yıl olduğu gibi bu yıl da yenilikçi ve modern tasarıma sahip standı ve inovatif ürünleriyle sektör profesyonellerinin ilgi odağı oldu.

 

ALUTEAM, GALSİAD ile Birlikte Avrasya Pencere 2020 Fuarı’nda

ALUTEAM, bu yıl 21.’si düzenlenen “Avrasya Pencere 2020 Fuarı”nın Alüminyum Özel Bölümü’nde GALSİAD ile birlikte standında misafirlerini ağırladı diğer taraftan iki gün boyunca süren ALUTALKS etkinliğinin de organizasyonunu yürüttü.

İDDMİB Alüminyum Sektör Toplantısı Yapıldı

Alüminyum Sektör Toplantısı toplamda 60 kişi olmak üzere; 49 firma, 2 sektör derneği ve ALU&Art Dergilerinin katılımlarıyla, The Grand Tarabya Otelinde gerçekleşti.

 

 İDDMİB Özbekistan’ı Radarına Aldı, Hedef Daha Fazla İhracat

 Geçtiğimiz yılı 8,27 milyar dolarlık ihracatla tamamlayan Demir ve Demir Dışı Metaller sektörü, bu yılki ilk ticaret heyetini Özbekistan’a düzenledi.

 

 

SEYAD, Yeni Web Sitesi Tasarımıyla Kullanıcı Dostu Bir Deneyim Sunuyor

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), pandemi sürecinde çalışmalarına ve iş birliği ortamını güçlendirmeye devam ediyor. Dernek, seyad.org web sitesinin yeni yüzüyle sektörel yayıncılar ve sektör temsilcilerine özelleştirilmiş bir kullanım deneyimi sunuyor.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2020 Fuarları 55107 Sektör Profesyoneline Ev Sahipliği Yaptı

Reed Tüyap tarafından, 4-7 Mart 2020 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen 21. Avrasya Pencere, 12. Avrasya Kapı ve 10. Avrasya Cam Fuarları büyük bir başarı ile sonuçlandı. 25 ülkeden 590 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile kapılarını açan fuarlar, 9762’si uluslararası olmak üzere toplam 55107 sektör profesyoneline ev sahipliği yaparak sektörü ileri taşıma konusunda ne denli önemli bir konumda olduğunu bu yıl da kanıtladı.

3 Ayrı Holde, 3 Farklı Stantla 2020 Avrasya Fuarı’ndaydık

Win&ARTProje - ALU&Art Dergilerimiz ve Fuar Özel Sayımızla, 4-7 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum Fuarı’nda yerimizi aldık.

 

Türkiye İMSAD’IN Yeni Başkanı Tayfun KÜÇÜKOĞLU Oldu

İnşaat malzemesi sektörünün çatı kuruluşu Türkiye İMSAD’ın 37. Olağan Mali Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliğiyle Tayfun KÜÇÜKOĞLU seçildi.

 

Türkiye İMSAD’tan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ Paketi İle İlgili Açıklama 

Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), koronavirüsün ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için hayata geçirilen Ekonomik İstikrar Kalkanı paketiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Türkiye İMSAD’tan ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ Açıklaması

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi ERDOĞAN:  “Acil dönüşmesi gereken konutların tespitine devam edilerek  sürecin hızlandırılması çok önemli”

 

 

Türk Firmaları Poznan’da Avrupalı Profesyonellerle Buluştu

Polonya ve Orta Avrupa ülkeleri yapı sektörlerinden yüzlerce katılımcının yer aldığı, en yeni ve en son teknoloji ürünlerini 4 gün boyunca sergiledikleri BUDMA Fuarı bu sene daha geniş bir Türk milli katılımıyla gerçekleşti.

 

Türkiye İMSAD ‘Mart 2020 Sektör Raporu’ Açıklandı: Koronavirüs Salgını Etkilerinin Mart Ayı Verilerinde Ortaya Çıkması Bekleniyor

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Mart 2020 Sektör Raporu’na göre; yeni yıla hızlı bir başlangıç yapan inşaat malzemeleri sanayi üretimi, 2020 yılı ocak ayında 2019 yılı ocak ayına göre yüzde 9,3 arttı. Böylece 15 aydır gerileyen sanayi üretimi yeniden ilk kez ocak ayında yükseldi. Koronavirüs salgını etkilerinin mart ayı verilerinde ortaya çıkması bekleniyor.

“SORUMLU MİMARLIK, ŞEFFAF MEKâN” Reynaers Online Workshop

Sosyal sorumluluk projelerine çokça ihtiyaç duyduğumuz günümüzde, gençlerin yaratıcı fikirleri ve yüksek motivasyonu ile sosyal sorumluluk kavramına yeni bir soluk getirmek amacıyla alüminyum cephe sistemleri kullanılarak şeffaf mekanlar üzerine özgürce fikir üretmek ve tasarım yapmak için buluşuyoruz.

SEYAD, Yeni Web Sitesi Tasarımıyla Kullanıcı Dostu Bir Deneyim Sunuyor

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), pandemi sürecinde çalışmalarına ve iş birliği ortamını güçlendirmeye devam ediyor. Dernek, seyad.org web sitesinin yeni yüzüyle sektörel yayıncılar ve sektör temsilcilerine özelleştirilmiş bir kullanım deneyimi sunuyor.

Yapı Sektörü Sürdürülebilir Büyüme Yolunda

 İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2020, bu yıl da sektöre yön veren konuları ile dikkat çekiyor. Sektörde çevik dönüşüm ve sürdürülebilir büyüme kavramları Fuar’ın en önemli konu başlıkları arasında yer alıyor.

 

imsad logoTürkiye İMSAD’dan, Mücbir Sebep Nedeniyle Vergi Desteğinden Faydalanacak Sektörlere Yönelik Tebliğ İle İlgili Açıklama

Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin çatı kuruluşu Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketi kapsamında, mücbir sebep nedeniyle vergi desteğinden faydalanacak sektörlere yönelik düzenlenen tebliğ ile ilgili açıklama yaptı.

Sektörel yayınların ilkesi her koşulda Güvenilir Yayınlar Güvenilir iletişim!

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) dernek üyesi yayıncı kuruluşların açıklaması yaptı. SEYAD sektörlerindeki uzmanlık, devamlılık ve tanınırlıkları ile bulundukları alanda etkin hizmet veren yayıncıların, yayınların hizmetlerini her koşulda sürdüreceğini ve ekonominin hareket kazanması ve yeni koşulların anlaşılması ve uyumunda önemlerinin arttığını duyurdu. Seyad Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan açıklamada aşağıdaki bilgiler yer aldı.

yalitim odul 2019Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yalıtım dergisi tarafından 2004 yılından beri aralıksız her sene düzenlenen ve yalıtım sektörünün gelenekselleşen organizasyonu;  Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl da sahiplerini buldu.

cati cephe odul 2019Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri 2019 Sahiplerini Buldu

Çatı ve Cephe dergisi tarafından 2012 yılından beri aralıksız her sene düzenlenen, çatı ve cephe sektörlerinin gelenekselleşen organizasyonu;  Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri, bu yıl da sahiplerini buldu.

 

seyad 79Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) 2020 Genel Kurulu Gerçekleştirildi

SEYAD üyesi sektörel yayın kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla 4 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da geçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı, Kongre Başkanlık Divanı’nın seçimiyle başladı.

Türkiye Alüminyum Dış Ticaret Özet Verileri

Alüminyum ürünleri ihracatımız %15 artarak 927bin tona ulaştı.

 

 

 

galsiad logoGALSİAD Dünyaca Ünlü Mimar Matthew FINEOUT’u İstanbul’a Getiriyor

 

GALSİAD 21.Avrasya Pencere Fuarı Alüminyum Özel Bölümü’nde ilk kez bu sene gerçekleşecek olan ALUTALKS programı için dünyaca ünlü Mimar Matthew FINEOUT’u İstanbul’da ağırlayacak.

 

aluteam logoALUTEAM Faaliyetlerine Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Merkezi Kurulum Çalışmaları ile Devam Ediyor

ALUTEAM, akademinin araştırma kapasitesi ile sanayinin üretim tecrübesini birleştirerek, alüminyum üretimi yapan firmaların katma değeri yüksek alanlarda farklılaşmalarını sağlayacak ürün geliştirme faaliyetlerine katkıda bulunuyor. Bu kapsamda çalışmalarına yenisini ekleyen ALUTEAM, Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı Projesi ile gelişerek devam ediyor.

Türkiye İMSAD’dan Deprem Açıklaması:

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi ERDOĞAN: “Türkiye’de Riski Deprem Değil Güvensiz Yapılar Oluşturuyor”

 

 

90 Bin İhracatçı Tek Tuşla Dünyaya Açıldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM),  ‘Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye’ hedefi için projelerini bir bir hayata geçiriyor. TİM’in 2020 yılındaki yenilikleri Proje ve Dijital Dönüşüm Ofisi’ni açan TİM, sayıları 90 bini aşan ihracatçılara TİMMobil ve AloTİM uygulamaları ile 7/24 sorun çözecek, ihracat hacminin artması için destek verecek ve yeni pazarlara giriş için radar olacak. İhracatçılara yol haritası olacak İhracat 2020 Raporu’nu açıklayan TİM, Türk ihraç ürünlerinde Sürdürülebilirlik Kodu ve Etiket Sistemine ilişkin raporu da hazırladı.

 

aluexpo 2020Türk Alüminyum İhracatının Tek Adresi: Aluminium Düsseldorf 2020

 Alüminyum endüstrisi ve tüm ana uygulama alanlarını kapsayan dünyanın lider ticaret fuarı ve B2B platformu olan Aluminium Düsseldorf 2020 bu yıl 13. kez 6 - 8 Ekim 2020 tarihleri arasında alüminyum üreticilerini, yarı mamul, mamul ve yüzey işleme tedarikçilerini bir araya getiriyor.

Alt Kategoriler