iddmibİDDMİB Alüminyum Sektör Toplantısı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nce, 27 Mart 2019 Çarşamba günü Dış Ticaret Kompleksi’nde Alüminyum Sektör Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantı; İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tahsin ÖZTİRYAKİ başkanlığında, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Mehmet ÖNCEL, Sayın Ayhan YEREKABAN, Sayın Murat SARAYLI ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Sayın Ayşegül ÇAPAN ile 30 sektör firmamız ve sektör derneklerimiz TALSAD ve GALSİAD’ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

talsad logoTALSAD Londra’da Dünya Alüminyum Konferansı’na Katıldı

Emtia piyasalarının tanınmış pazar araştırma şirketi CRU tarafından düzenlenen 24. Dünya Alüminyum Konferansı 24-26 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşti. TALSAD’ın da katılım sağladığı konferans, alüminyum sektörünün önde gelen şirketlerinin katılımı ile Londra’da yapıldı. TALSAD’ı Genel Sekreteri Dr. Erol METİN temsil ederek, konferans konuşmacılarından biri oldu.

iddmibİDDMİB’in 2019 Hedefi 10 Milyar Dolar

Geçtiğimiz yılı yüzde 18,8’lik artış ve 8,2 milyar dolar ihracatla tamamlayan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 2019 için hedefini 10 milyar dolar olarak belirledi.

 

istim logoTuzla’ya 1,5 Milyar TL’lik Dev Yatırım: “İSTİM”

İstanbul Tuzla’da Anadolu Yakası’nın en büyük sanayi ve ticaret merkezi olarak yükselecek (İSTİM)’in temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene; İTO Başkanı Şekib AVDAGİÇ, TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN, Tuzla Belediye Başkanı Şadi YAZICI, Tuzla Kaymakamı Ali AKÇA, Pendik Kaymakamı İlhan ÜNSAL katıldı.

 

imsad logoTürkiye İMSAD Gündem Buluşmaları: ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’ başlığı altında gerçekleştirildi.Türkiye İMSAD’ın geleneksel hale getirdiği, 2019’un ilk ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, 26 Nisan Cuma günü İstanbul Sanayi Odası Odakule’de düzenlendi.

iddmibİhracatın Metalik Yıldızları 2018 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 10 milyar dolarlık ihracat hedefi ile yola çıkan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi.

 

eti aluminyumETİ ALÜMİNYUM TESİSİ HAKKINDA;

•          Eti Alüminyum A.Ş. Türkiye’nin tek entegre birincil alüminyum üretim tesisidir.

•          Eti Alüminyum A.Ş.’nin 400.000 ton/yıl alüminyum Hidroksit ve 200.000 ton/yıl Alüminyum oksit (alümina) kapasitesi mevcuttur.

•          Sıvı alüminyum üretim kapasitesi 60.000 ton/yıl’dan 82.000 ton/yıl’a çıkarılmıştır.

galsiad logoGALSİAD, Sektör Temsilcileri ile Birlikte Türkiye’nin Tek Entegre Alüminyum Tesisine Ziyaret Düzenlendi

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ çok sayıda sektör temsilcisi firma yetkilisi ile Türkiye’nin tek entegre Alüminyum üretim tesisi olan Eti Alüminyum tesislerine bir gezi düzenledi.

 

konya insaat fuari 201925-28 NİSAN 2019 KONYA YAPI FUARI

 

 

aluexpoAvrasya Alüminyum Sektörünün Buluşma Noktası Aluexpo 2019

Türkiye’de metalurji sektörünün önde gelen fuarlarını organize eden Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Aluminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı - ALUEXPO 2019, 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10 ve 11 nolu hollerinde katılımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

hirdavat fuari 2019logo14-17 MART 2019 İSTANBUL HIRDAVAT FUARI

Aynı çatı altında tüm sektörü bir araya getirme imkanı sunan İstanbul Hırdavat Fuarı, endüstri yelpazesinde daha geniş müşteri portföyüne erişim olanağı tanıyor. 137 katılımcı ile 60 ülkeden lokal ve uluslararası ziyaretçinin dört gün boyunca yer aldığı fuarda, 9.215 sektör profesyoneli buluştu.

GALSİAD, Ekök’e Katıldı

GALSİAD, 20-22 Mart 2019 tarihlerinde yapılan “Metal Sektöründe Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolü (EKÖK)” çalıştayı programına Türkiye Alüminyum sektörü adına katılım sağladı. T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Karabük Üniversitesi tarafından imzalanan protokolle proje yürütülmektedir.

galsiad logoGALSİAD, Rektör Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN’ı Ziyaret Etti

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ ile Win&ARTProje/ALU&Art Dergileri İmtiyaz Sahibi Kemalettin AKSÖZ, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN’ı makamında ziyaret etti.

fastaner logoMetal Hırdavat Sektörü 54 Firma İle Almanya’ya Çıkarma Yaptı

Uluslararası bağlantı elemanları sektörünün en büyük buluşma noktalarından biri olan ve bu yıl sekizincisi Almanya’nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen Fastener Fair’e Türk firmaları çıkarma yaptı.

 

samsun insaat fuari 20194-7 NİSAN 2019 SAMSUN İNŞAAT FUARI

 

 

vorne2En Yeni Sistemleriyle Vorne, Avrasya Fuarı’ndaydı

6-9 Mart tarihleri arasında İstanbul Tüyap’ta gerçekleştirilen Avrasya Pencere Fuarı’nda Vorne, en yeni sistemleri, fonksiyonel ve başarılı ürünleri, dikkat çekici stand tasarımı ve çalışanlarıyla fuarın öne çıkan isimlerindendi. Büyük ve özenli bir çalışmanın sonucu olan Vorne ürünleri, 3. Salon’da bulunan standında dünyanın pek çok bölgesinden misafirlere sergilenerek, beğeni topladı.

 

caucasus 201911-14 NİSAN 2019 GÜRCİSTAN TİFLİS CAUCASUS YAPI FUARI

 

 

iddmibİDDMİB Genel Kurul Toplantısı

İDDMİB Genel Kurul Toplantısı 15 Nisan 2019 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi’nde üyelerin katılımıyla gerçekleşti.

 

 

reynaers“Reynaers ile Cephe Sohbetleri” Serisinin İkincisi Gerçekleşti

‘Mimarlar Cephede’ panelinde mimarlar, cephe üzerine düşüncelerini kendi yapılarından örneklerle ele aldı. AURA-İstanbul ve Reynaers Türkiye iş birliğinde “Cephe Sohbetleri” serisi Cem İLHAN, Durmuş DİLEKÇİ ve Melike ALTINIŞIK’ı ağırladı.

 

seebbe sirbistan fuari 201917-20 NİSAN 2019 SIRBİSTAN BELGRAD SEEBBE YAPI FUARI

 

 

iraq sofuar 58Irak Yeniden Yapılandırma Fuarı 26 Haziran’da Türkiye’den 100 Firmanın Katılımıyla Açılacak

So Fuar tarafından milli katılımı organize edilecek ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın katılımcıların masraflarının m2 başına 862 TL sini karşıladığı fuara Türkiye’nin konusunda marka firmaları iştirak etmektedir. Türkiye’nin yanı sıra Irak, İran, Lübnan, Ürdün, Kuveyt, İtalya ve Katar’dan da uluslararası katılımın yer aldığı fuar bölgenin en kapsamlı inşaat sektörü buluşmasıdır.

tremcotremco illbruck, Avrasya Kapı, Pencere ve Cam Fuar’ında Ziyaretçilerini Ağırladı

Daha iyi binalar için sızdırmazlık, bağlantı ve kaplama, strüktürel cam ve cephe çözümleri üreten tremco illbruck, yüksek kalite ve teknolojiye sahip ürünlerini tanıtmak için

6-9 Mart tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Avrasya Bölgesi’nin alanında en büyük ve prestijli olan 20. Uluslararası Kapı, Pencere, Cam Fuar’ında 14. Salon 1404 No’lu standında birçok ülkeden ziyaretçilerini ağırladı.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, Uluslararası Ziyaretçi Rekoru Kırarak Sektör Açısından Önemini Bir Kez Daha Kanıtladı

“Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, Pencere Fuarı bünyesindeki Alüminyum Özel Bölümü ile birlikte eşzamanlı olarak 12 salonda, yaklaşık 120 bin m²’lik brüt sergileme alanı üzerinde, 27 ülkeden 614 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, sektör dernekleri PÜKAD, PÜKAB ve GALSİAD destekleri ile düzenlendi.

sistem aluminyum logoSistem Alüminyum’un Yıldızı İhracatın Zirvesinde Parlıyor

Bu yıl 25. kuruluş yıldönümünün kutlayan Sistem Alüminyum ailesi, İhracatın Metalik Yıldızları ödülleri “Alüminyum Çubuk ve Barlar” kategorisinde satışlarıyla Türkiye’nin en başarılı ihracatçısı ödülünü kazanarak mutluluğunu katladı.

vorneVorne, İhracatın Metalik Yıldızı Oldu

Bu yıl 10 milyar dolarlık ihracat hedefi ile yola çıkan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi.

 

kibar holding logoKibar Dış Ticaret’e İDDMİB’ten “İhracatın Metalik Yıldızı” Ödülü

Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding’in dış ticaret şirketi Kibar Dış Ticaret, İDDMİB’in düzenlediği ödül töreninde “Alüminyum Mal Grubu” kategorisinde Assan Alüminyum ürünlerinin ihracatıyla “İhracatın Metalik Yıldızı” ödülüne layık görüldü.

 

asasAsaş Alüminyum İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni’nden 2 Ödülle Birlikte Döndü

21 farklı kategoride 64 ödülün sahiplerini bulduğu gecede Asaş Alüminyum, Alüminyum Yassı Ürünler Alüminyum Sac ve Levha kategorisinde ise birincilik, Alüminyum Çubuk ve Profiller kategorisinde ikincilik kazanarak 2 farklı kategoride ödüle layık görüldü.

 

ita logoİtalya, Avrasya Cam Fuarı’nın İlgi Odaklarından Biri Oldu

Türkiye’nin 3. ticari partneri olan İtalya’nın cam endüstrisindeki 40’tan fazla markası, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı’nın desteği ile, 6-9 Mart tarihlerinde, Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırladı.

 

 

akpaAkpa Alüminyum, 2019 Avrasya Fuarı’na Katıldı

Türkiye’nin büyüyen değerlerinden Akpa Alüminyum, 6 - 9 Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Bölgesi’nin en büyük ihtisas fuarı olan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2019’da yerini aldı.

 

 

cezayir batimatec 201924-28 MART 2019 CEZAYİR BATIMATEC YAPI FUARI

 

 

iq aluminyum 2Performans Değerleri Yüksek Ürünler Pencere Fuarı’nda Tanıtıldı

Deceuninck kalitesi ve güvencesiyle öne çıkan IQ Alüminyum Sistemleri, 06-09 Mart 2019 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Pencere Fuarı’nda inovatif ürünlerini tanıttı.

 

iso logo2 MAYIS 2019 İSTANBUL SANAYİ ODASI 14. SANAYİ KONGRESİ

 

 

turkiye inovasyon haftasi Türkiye İnovasyon Haftası’na 40 Bin Kişilik Katılımla Tarihi Rekor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

 

winart aluart logo3 Ayrı Holde, 3 Farklı Stant ile Sektörün Lider Fuarı Avrasya 2019’daydık

ALU&Art - Win&ART Proje Dergilerimiz ve Fuar Özel Sayımızla, 6-9 Mart 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen dünyanın ikinci, Avrasya Bölgesi’nin ise en büyük ihtisas fuarı olan Avrasya Kapı, Pencere, Cam, Alüminyum Fuarı’nda yerimizi aldık.

 

kaleKale, Yeni Nesil Ürünlerini Avrasya Pencere Kapı Cam 2019’da Sergiledi

Kale Kapı Pencere Sistemleri’nin 6-9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen, Avrasya bölgesinin en büyük ihtisas fuarı Avrasya Pencere Kapı ve Cam 2019’da sergilediği ürünler, sektör temsilcileri ve profesyonellerden tam not aldı.

 

rt fuariR+T Turkey: Avrupa ve Asya Arasındaki Ideal Bağlantı Merkezi

Uluslararası fırsatlar / Türkiye ekonomisinde istikrar beklentisi

Yapı Sektörünün Dijital Geleceği Yapı Fuarı 2019’da Günümüze Taşınıyor

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da yapı sektörünün yeni yatırım alanları, mimari yaklaşımları ve yapı sektöründe yenilikçilik gibi konular tartışılacak. Fuarda, yapı sektöründe robot teknolojisi kullanımı da önemli gündem maddelerinden biri. Robot Turuncu ise fuarın en ilgi çeken konuklarından biri olacak.

re construct

Irak yeniden yapılandırma fuarı 26 Haziran’da Türkiye’den 100 firmanın katılımıyla açılacak

So Fuar tarafından milli katılımı organize edilecek ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın katılımcıların masraflarının m2 başına 862 TL sini karşıladığı fuara Türkiye’nin konusunda marka firmaları iştirak etmektedir. Türkiye’nin yanı sıra Irak, İran, Lübnan, Ürdün, Kuveyt, İtalya ve Katar’dan da uluslar arası katılımın yer aldığı fuar bölgenin en kapsamlı inşaat sektörü buluşmasıdır.

galsiad logoGALSİAD, 2019’un İlk Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi

Girişimci Alüminyum ve Sanayici İşadamları Derneği’nin 2019 yılı ilk genel kurulu yapıldı. GALSİAD, 2019 yılıyla ilgili sektöre kazandıracakları konusunda yine çok önemli konularda çalışmalar yapmak üzere yola çıktı.

 

9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu Toplantısı Yapıldı

TALSAD tarafından 10-11 Ekim tarihlerinde CNR Expo Center’da gerçekleştirilecek 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu’nun Bilim Kurulu ve Danışma Kurulu Toplantıları

yoğun katılımla, 9 Şubat Cumartesi günü yapıldı.

 

Powered by OrdaSoft!