insaat ve konut konferansi 20197. İnşaat ve Konut Konferansı’na Geri Sayım Başladı

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün en seçkin buluşması 7. İnşaat ve Konut Konferansı’na geri sayım başladı. Eventuum’un organize ettiği, inşaat sektörünün VIP buluşma noktası kabul edilen İnşaat ve Konut Konferansı, 15 Ocak 2019 Salı günü İstanbul Sheraton Grand Hotel Ataşehir’de gerçekleşecek.

 

saltcam logoSalt Cam Geleneksel Aile Buluşması Gerçekleşti

Salt Cam 5 – 7 Ekim ile 12 – 14 Ekim tarihleri arasında 2 hafta üst üste gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerle bayileriyle bir araya geldi. Bayilerine unutulmaz bir gezi yaşatan Salt Cam, üç gün süren aktiviteler gerçekleştirdi. Salt Cam, okey ve tavla turnuvaları düzenleyerek 1. olanlara altın verdi. Bayiler, etkinlik boyunca hem bilgi alışverişinde bulundular, hem de eğlenerek stres attılar.

 

reed tuyapAlüminyum Özel Bölümü’nün Tanıtım Çalışmaları Devam Ediyor

6-9 Mart 2019 tarihlerinde Avrasya Pencere Fuarı ile birlikte ziyaretçilerini ağırlayacak olan Alüminyum Özel Bölümü tanıtım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 

 

talsad logoAlüminyum Sektörü TALSAD’ın Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Dünyanın en önemli Alüminyum fuarlarından biri olan Aluminium 2018,  9-11 Ekim tarihlerinde Düsseldorf’da gerçekleşti. Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) sektör temsilcilerinin bir araya geldiği bu organizasyonda yerini almakla birlikte, önemli bir etkinliğe imza attı. Dünya alüminyum sektörünü temsil eden European Aluminium, GDA ve GLAFRI gibi önemli uluslararası kuruluşlar, TALSAD’ın etkinliğinde bir araya geldi.

assan aluminyum a51 1Aluminium 2018 Fuarı’na Katılan Assan Alüminyum Sektörün Geleceğini Tasarlıyor

Türkiye’nin yassı alüminyum sektörünün lider üreticisi olan Assan Alüminyum, dünyanın en büyük alüminyum fuarı Aluminium 2018’e katıldı. 30 bine yakın kişinin ziyaret ettiği fuarda, Assan Alüminyum büyük ilgi gördü.

 

 

winart aluartTek Türk Medya Partneri Olarak Aluminium 2018’e Katıldık

Win&ART PROJE ve ALU&Art dergilerimiz ile 9 - 11 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Aluminium 2018 Fuarı’na katıldık. 12’inci salon F 52 no’lu standımızda sektör temsilcileriyle bir araya gelerek başarılı bir fuar organizasyonuna “Tek Türk Medya Partneri” olarak imzamızı attık.

 

almanya aluminium fuari 2018 logo9-11 EKİM 2018 ALMANYA ALUMINIUM FUARI

 

 

iddmibAlüminyum İhracatında Hedef Yükseldi

Türkiye’nin önemli ihraç kalemleri arasında yer alan alüminyum sektöründe faaliyet gösteren Türk firmaları, sektörün en önemli fuarlarından Aluminium Dusseldorf 2018’e çıkarma yaptı. 64 Türk firması fuarda yer alırken, geçtiğimiz yıl 2.4 milyar dolar ihracat gerçekleştiren sektör bu yıl çıtayı %20 yükseğe koydu. Sektörde katma değerli üretimin önemine dikkat çeken İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin ÖZTİRYAKİ, ihracat birim fiyat artışı hedefine katma değerli ürün üretimi ile ulaşıbileceğini vurguladı.

galsiad logoGALSİAD, ALUTEAM ile Birlikte SAHAEXPO’ya Katıldı

GALSİAD, ALUTEAM ile birlikte ilki düzenlenen SAHAEXPO savunma ve havacılık fuarına katıldı. Güncel gelişmeleri hem sektör hem de firmalar bazında daha iyi inceleme fırsatı bulan GALSİAD Yönetimi, ziyaretler ile ikili görüşmelerde bulunup, ziyaret eden kişi ve kurumlara çalışmalar hakkında detaylı bilgi sundu.

 

Ersaş Alüminyum, ERSAŞ MOB Markası ile İntermob Fuarı’nda Güçlü  İş Bağlantıları Yaparak Alüminyum Mobilya Profili  Pazarı’nda Üretim, Kalite ve Satışı Konusunda Gücünü Ortaya Koydu

13-17 Ekim 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İntermob Fuarı’nda sektör trendlerini belirleyecek en yeni ürün gruplarını görücüye çıkaran Ersaş Alüminyum; mobilya ve inşaat gibi farklı sektörlerin mevcut ve gelecekteki beklentilerini kesintisiz Ersaş MOB Markası kurumsallığı altında karşılamaya devam ediyor.

ersas aluminyumErsaş Alüminyum, Building Services Qatar 2018 Uluslararası Yapı Fuarı’nda, Al Shaheen Aluminyum, U.P.V.C & Glass Factory Firması ile Ön Anlaşma Yaptı

Alüminyum pencere sistemlerine farklı yenilikler getiren Ersaş Alüminyum A.Ş., uluslararası fuarlarda Türkiye’yi başarıyla temsil etmeye ve yeni iş bağlantıları yapmaya devam ediyor.

 

intermob 201813-17 EKİM 2018 İSTANBUL İNTERMOB FUARI

 

 

sistem aluminyum logoSistem, Yenilikçi Ürünleriyle Aluminium 2018 Dusseldorf Fuarı’ndaydı

Yeniliklerin takipçisi ve üreticisi, yurdumuzun alüminyum sektörünün önde gelen ihracatçı firmalarından Sistem Alüminyum, 9-11 Ekim tarihleri arasında Düsseldorf-Almanya’da 12.si gerçekleşen “Aluminium 2018- Dünya Ticaret Fuarı ve Konferansı” etkinliğinde ziyaretçilerini ağırladı.

 

ankiros logo225-27 EKİM 2018 İSTANBUL ANKIROS FUARI

 

 

cetin civata logoMATİL AŞ’nin Yeni Başkanı Mustafa TECDELİOĞLU Oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi içinde faaliyet gösteren MATİL A.Ş.’nin yeni başkanı Mustafa TECDELİOĞLU oldu.

 

 

kompege logoKompege 2018 Başarı İle Gerçekleştirildi

Kompozit Derneği’nin de destek verdiği 4. Uluslararası Ege Kompozit Malzemeler Sempozyumu Ege Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Kompozit malzemelerle ilgili bilimsel araştırmalar ve teknolojilere ilişkin bilgileri tanıtmak ve yaymak amacıyla yapılan Kompege’de; üniversiteler, şirketler, kurumlar, topluluklar, ajanslar, dernekler, araştırmacılar, bilim insanları ve uzmanlar bir araya gelerek kompozit materyaller üzerindeki son gelişmeleri tartıştılar.

akpa aluminyum logoAkpa Alüminyum, Dusseldorf Aluminium 2018’de Yerini Aldı

Türk bayrağını gururla dalgalandıran ve sektörünün önde gelen firmalarından olan Akpa Alüminyum Sanayi AŞ, Almanya’nın Dusseldorf şehrinde 9 - 11 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Aluminium 2018 Fuarı’nda dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileri ve müşterileri ile bir araya geldi.

 

aluteam logoALUTEAM Malzeme ve Üretim Teknolojilerini Teknofest’te Sergiledi

ALUTEAM, 20-23 Eylül’de İstanbul 3. Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde yer alarak havacılık malzeme teknolojilerini ve üretim sistemlerini sergiledi.

 

imsad logoGALSİAD ve İMSAD’dan Anlamlı Birliktelik

Girişimci Alüminyum ve Sanayici İş Adamları Derneği (GALSİAD), Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’ne (İMSAD) üye olmuştur. 

 

 

karteam logoKARTEAM Yeni Projelerle Yolda

Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ İstanbul’da başlatılmış olan ALUTEAM Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi projesini örnek alarak, Kocaeli Kartepe’de yine üniversite ile birlikte KARTEAM Kartepe Test Eğitim ve Araştırma Merkezi projesinin de hem isim olarak hem de sistem olarak ilk temellerini attı.

 

itoİTO Demir Dışı Metaller Meslek Komitesinin 20. Dönem Daveti Gerçekleşti

İstanbul Ticaret Odası (İTO), 56 No’lu Demir Dışı Metaller Meslek Komitesi’nin Çalışma Toplantısı ve Sertifika Takdim Töreni, 27 Eylül tarihinde Cemile Sultan Korusu’nda yapıldı.

 

 

asas logoASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında

6 kıtada 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren ASAŞ; alüminyum profil ve alüminyum yassı mamuller üretim tesislerinde otomotiv, demiryolu, taşımacılık, enerji, inşaat, endüstriyel ürünler, tüketim ürünleri, ambalaj, beyaz eşya gibi birçok sektör için hizmet veriyor. Kahve makinesinden güneş paneline, tren gövdesinden alüminyum folyoya, aydınlatma direğinden haberleşme uydusuna hayatımızın birçok yerinde ürünleri bulunan ASAŞ; “Hayatın Her Yerinde Sizinleyiz” temalı standıyla, hayata değer katma ilkesi ışığında hizmet verdiği sektörlere dikkat çekiyor.

tremco illbrucktremco illbruck, Cephe Tasarımında Dijital Çağı Tanıttı

25 Eylül Salı günü, tremco illbruck, Şişecam Düzcam ve Reynaers Alüminyum ortaklığında Beşiktaş Deniz Müzesi’nde gerçekleşen “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” konulu etkinliğinde sektör profesyonelleri ve akademisyenler bir araya geldi.

 

saray aluminyumİspanya’da Tiyatro Binası, Gürcistan’da Gökdelen Saray Alüminyum’la Giydiriliyor

Üretiminin yaklaşık %40’ını yurtdışına ihraç eden Saray Alüminyum ihracat hedefini büyütüyor.

 

 

sistem makSistem Makina Endüstriyel Fırınlar Aluminium 2018’de Yerini Aldı

Sektörün önde gelen kuruluşlarından Sistem Makina Endüstriyel Fırınlar, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 9 - 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Aluminium 2018 Fuarı’na katıldı. Fuara 6. kez katılan Sistem Makina Endüstriyel Fırınlar, Aluminium 2020 Fuarı için ise şimdiden ön rezervasyonunu yaptırdı.

 

akpa aluminyum logoAkpa Alüminyum Bayi Toplantısı Gerçekleşti

Türk alüminyum ekstrüzyon sektörünün en önemli markaları arasında yer alan Akpa Alüminyum A.Ş. bayi toplantısını 5-7 Ekim 2018 tarihleri arasında NG Sapanca Wellness Hotel’de gerçekleştirdi.

 

 

ege yapı endustri zirvesi 01-4 KASIM 2018 EGE YAPI ENDÜSTRİSİ ZİRVESİ

iq aluminyum logoDünya Mimarlık Günü Etkinliğinin Sponsoru IQ Alüminyum

Deceuninck kalitesi ve deneyiminden aldığı güçle alüminyum sektöründe inovatif ürünleri ile öne çıkan IQ Alüminyum Sistemleri, 1-7 Ekim tarihleri arasında İzmir Mimarlar Odası’nın düzenlediği Dünya Mimarlık Günü etkinliğinin ana sponsorluğunu üstlendi.

 

raynaers logoCephe Tasarımında Dijital Çağ

Gelişen teknoloji ve dijital tasarım yöntemleri kullanılarak yapılan cephe tasarımları konusu “Cephede Dijitalleşme” ve “Tasarımda Dijitalleşme” başlıkları altında ele alındı.

 

 

sisecam 001“Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” Paneli Şişecam Düzcam İşbirliğiyle Düzenlendi

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunda olan Şişecam Düzcam, Beşiktaş Deniz Müzesi’nde düzenlenen “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” etkinliğinde sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerle bir araya geldi. Yapı sızdırmazlık malzemesi üreticisi tremco illbruck ve cephe sistem firması Reynaers işbirliğiyle gerçekleşen etkinlikte, “Cephede Dijitalleşme” ve “Tasarımda Dijitalleşme” konuları ele alındı.

aluteam logoALUTEAM Yerli Savunma Sanayi Fuarı SAHA EXPO’da

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi (ALUTEAM), yerli savunma sanayisinde geliştirilen en son teknolojilerin, sistemlerin ve ürünlerin yer aldığı, bu yıl ilki gerçekleştirilen SAHA EXPO 2018 Fuarı’nda yerini aldı.

 

winart aluartCephe Tasarımında Yeni Teknolojiler Paneli’ne Katıldık

Cam sektörünün küresel oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, yapı sızdırmazlık malzemesi üreticisi tremco illbruck ve Belçika orijinli alüminyum firması Reynaers işbirliğiyle, 25 Eylül 2018’de Beşiktaş Deniz Müzesi’nde teknolojinin mimariye kattığı değerleri gündeme taşımak amacıyla “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” paneli düzenlendi.

 

tabanlioglu architects logoAKM Projesine İki Kıtadan İki Ödül

Bu hafta başında World Architecture Festival - WAFX 2018’de “Kültürel Kimlik” dalında ödül alan AKM projesi, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın 15. kez katıldığı Cityscape Global Ödülleri’nde de büyük ödüle layık görüldü.

 

 

alfa metal logoAlfa Metal Alüminyum Aluminium Düsseldorf 2018 Fuarına Katıldı

30 yıllık birikimi, alüminyum döküm sektöründeki duayen özelliği, kaliteli üretim mantalitesi ve zamanında hizmet anlayışını kalifiye personeliyle birleştirerek alt yapısında toplayan Alfa Metal Alüminyum, 9 - 11 Ekim 2018 tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen Aluminium Düsseldorf 2018 Fuarına katıldı.

 

uzuner aluminyum logoUzuner Alüminyum, İntermob Fuarı’ndaydı

Çevreye ve doğaya saygınlık ilkesini kendisine prensip edinen Uzuner Alüminyum; 13 - 17 Ekim 2018’de Tüyap ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İntermob Fuarı’na katıldı.

 

 

Kompozit Derneği, SAHA Expo 2018 Fuarı’na Katıldı

Kompozit Derneği, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen SAHA Expo Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda giriş holünde yer alan info standında ziyaretçilerini ağırladı.

Yerli ve Milli Savunma Sanayinin görkemli buluşması olan ve ilk kez düzenlenen SAHA Expo Fuarı; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk BAYRAKTAR tarafından açıldı.

Egeyapi fuarizmir logoEge Bölgesinin Önemli Buluşması Başlıyor!

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş.  tarafından  ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi  ve  Mimarlar Odası İzmir Şubesi  işbirliği ve İZFAŞ, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Odası'nın değerli destekleri ile 1 – 4 Kasım 2018’de EGE YAPI Fuarı, Fuarizmir’de profesyonel ziyaretçilerle buluşmak için hazırlıklarına devam ediyor.

talsad logo“Türkiye, Küresel Alüminyum Sektörünün Önemli Oyuncularından Biridir”

“Bilgiye, kaliteye ve teknolojiye önem veren, ulusal ve uluslararası alanda güçlü işbirlikleri geliştiren TALSAD, pazarı ve sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek bilgi ve deneyimini üyeleri ve toplum ile paylaşmayı hep sürdürecektir. Etik değerlere ve rekabet ilkelerine saygılı, dinamik, güvenilir, sektörü her ortamda en iyi şekilde temsil eden saygın bir profesyonel meslek örgütü olma vizyonuyla bundan sonra da toplumumuza ve ülkemize katma değer yaratmaya devam edecektir” diyen TALSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali KİBAR röportaj sorularımızı yanıtladı.

fikret yilmazCamda Seçim, Keyfi Değil Kurallara Uygun Olmalı

Günümüzde yapılan cam uygulamaları standartları olmadığından dolayı oluşan ekonomik kayıpların ülkemize çok büyük zararı olmaktadır. Henüz bunlara bir çözüm bulunamamışken cam mamulleriyle ilgili ürünlerin inşaat ve mobilya başta olmak üzere birçok sektörde müteahhitin - mimarın, kişilerin istediğine göre estetik ya da ekonomik durumları gözetilerek yapılan uygulamalar ileride özellikle insan yaşamını tehlikeye atacak boyutlardadır.

yilmaz makine logoYılmaz Makine, Çerkeşlispor ve Avcılık Kulübü’ne Sponsor Oldu

Sektörün öncü firmalarından Yılmaz Makine, 1953 yılında, Kocaeli’nin Dilovası ilçesine bağlı Çerkeşli Köyü’nde kurulan Çerkeşlispor ve Avcılar Kulübü’ne 2017-2018 sezonunda sponsor oldu. Çerkeşlispor ailesi, Yılmaz Makineyi fabrikalarında ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.

 

 

Powered by OrdaSoft!