acp yapiACP Yapı ile Çözüme Kolay Ulaşın

“Gözünüz Arkada Kalmasın” sloganıyla yurtiçi ve yurtdışında uluslararası alanda söz sahibi bir firma olan ACP Yapı Elemanları ile yaptığımız röportajda Şirket Müdürü Erhan KARABAĞ sorularımızı cevapladı.

 

 

 

 

acp yapi 61a

 

Firmanızın dünden bugüne yapılanması, faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

 

ACP Yapı Elemanları belli prensipler üzerinde kurulmuş ve bu çizgisinde yoluna devam eden bir firma. Öncelikle sloganımız “Gözünüz Arkada Kalmasın”. Müşteri ve çözüm odaklı bir firmayız. Bize verilen siparişlerin, anlaşması yapılan uygulama projelerinin asıl hedefi müşterinin gözü arkada kalmadan işlerinin uygulamalarının gerçekleştirilmesi, malzeme siparişlerinin talebe uygun şekilde zamanında tesliminin gerçekleştirilmesi.

 

Eğitimlerimizi, insan kaynakları eğilimini tamamen bu esaslara göre değerlendiriyoruz. Ticaretle uğraşan herkesin başarılı olabilmesi için öncelikle kendisine şu soruyu sorması gerekir; bu ürünü başka yerlerden de tedarik edebilmek mümkün iken müşteri neden benim firmamdan temin etmeyi tercih etsin? Burada firmanız adına kurgulayabileceğiniz birçok rekabet etkeni ya da müşteri tercih sebebi ortaya çıkıyor. Hedefim en ucuz olmak, hedefim en uzun vadede satış yapabilmek, en hızlı ürün teslimi gerçekleştirebilmek, en kaliteli hizmeti sunabilmek gibi. Bu yönelimler doğrultusunda da kendinize bir müşteri portföyü ediniyor ve eğer çizginizi muhafaza ediyorsanız da sizin yöneliminiz doğrultusunda size değer veren bir müşteri portföyünüz oluşuyor.

 

Biz de baştan prensiplerimizi “Gözünüz Arkada Kalmasın” olarak belirleyerek aslında ortaya zor bir iddia koymuştuk. Ancak geldiğimiz noktada kendi kapsamımızda yurtiçi ve yurtdışında kendimizi kabul ettirdiğimiz bir müşteri portföyü oluşmuş durumda. Biz de bu değer yargısına sahip müşteri portföyümüzü geliştirerek şirketimizi uluslararası alanda söz sahibi bir firma olma yolunda yavaş fakat emin adımlarla devam ediyoruz.

 

Hem işlevsellik hem de tasarım açısından sistemlerinizin yapılara sağladığı fayda nedir?

 

 

Firmaların ticari faaliyetleri esnasında ortaya koyduğu gücün kaynağı öncelikle kendi çalışma prensiplerine uygun tedarikçiler, insan kaynakları ve müşteri portföyü olarak 3 kademede değerlendirilebilir. Bu ana taşıyıcı kolonları çok güçlü ve sağlam olması sizin de prensipleriniz doğrultusunda faaliyetlerinize devam ettirebilmeniz açısında son derece önemli.

 

Bu doğrultuda firmamızın bu yıl 6. yılını kutladık, kurulum aşamasından bugüne kadar hem doğru tedarikçilerle çalışma gayreti içerisinde olduk. Her konuda hizmet aldığımız ana tedarikçiler olsun, tali tedarikçiler olsun hepsi firmamızın prensipleri ile uyumluluk göstermektedir.

 

Şu anda birçok alanda faaliyet göstermekteyiz. Otomatik kapı sistemleri, kapı donanım aksesuarları, cam aksesuarları, pencere ve kapak açma motorları, yangın dayanımlı alüminyum camlı kapı pencere sistemleri, yangın dayanımlı cephe sistemleri bunlardan bazıları. Bu ürün portföyümüzün en önemli ortak noktası üst sınıf projelere hitap etmesi ve tamamlayıcı nitelikte özellikler göstermesi. Takibimizde olan hastane, otel, havalimanı, iş merkezi, alışveriş ve yaşam merkezi, rezidans projelerine yönelik olarak estetik, kaliteli, projesine ve iş programına uygun olarak hizmet sunmaktayız. Bu projelerde en önemli ihtiyaçlardan birisi olan doğru ürünün doğru yerde kullanılması konusunda da destek sağlamak adına teknik kadromuz proje, teknik özellik montaj detayları konusunda çalışmalar yapmakta müşterilerimize destek sağlamaktayız.

 

Müşterilerinize projelerine özel hizmet ve çözümleriniz var mı? Bu konuda nasıl bir yol izliyorsunuz?

 

 

Aslında bir projenin takip süreci daha projelendirme safhasında başlıyor. Proje ihtiyaçları ile ilgili olarak bize danışılması ya da bizim tespit ettiğimiz proje safhasındaki işlerle ilgili olarak öncelikle müşteri ihtiyaçları belirleniyor ve bu ihtiyaçlara yönelik olarak ürün ve detaylar konusunda bilgi aktarımı sağlanıyor. İşin gerçekleşmesi sahasına gelindiğinde ne istediğini netleştirmiş bir müşteriye teklif sunmak, anlaşma yapmak ve anlaşma sonunda işin tamamlanmasını takiben müşteri memnuniyeti sağlamak son derece mümkün oluyor.   

 

Devam eden projelere yönelik olarak bir takip sistematiğimiz, ayrıca bir de uzun yıllar sektörde bulunmamız sebebiyle diyalogda olduğumuz müşterilerimizden bize gelen talepleri alıyoruz.  Talepler eğer projelendirme safhasında netleştirilmiş ise tekliflendirme ve detay çözümleri safhasına geçmek mümkün oluyor. Değil ise projenin talebine uygun ürün önerileri ve detay çözümleri konusunda destek sağlıyoruz. Malzeme satışı yapsak dahi uygulama detayları , talep edilmesi durumunda yerinde destek hizmeti de sunuyoruz.

 

Kuzu Effect yaptığınız çalışmayı anlatır mısınız? Burada hangi ürününüzle projeye nasıl bir çözüm sundunuz?

 

 

Kuzu Effect projesi Ankara ili Oran semtinde devam etmekte olan alışveriş ve yaşam merkezi. Konum olarak Ankara’nın en iyi lokasyonlarından birisi denebilir. Ön cephesi ODTÜ ormanlarına bakmakta. Burada birkaç konu ile ilgili talebe istinaden çözüm üretme imkanımız oldu. Alışveriş merkezi bünyesinde teras çıkışlarına şeffaf cam katlanır sistemler talep edildi. Dormakaba HSW katlanır cam sistemler ile çözüm ürettik. Aynı zamanda bu katlanır cam sistemlerin üzerinde kışın kapalı durumda iken kullanılmak üzere Dormakaba Es 200 Easy otomatik kapı montajları gerçekleştirildi. Sistem yazın açık kışın kapalı olacak şekilde tasarlandı ve uygulaması son aşamaya getirildi. Bununla birlikte yangın dayanımlı kapılarında yer alan panik kaçış aksesuarlarının tedariği de şirketimiz tarafından yapıldı.

 

Bunun yanında Dormakaba KTV 3 döner kapı uygulamaları ile verimli giriş çıkış kapıları uygulaması gerçekleştirilmiş oldu. Ankara’da ve Türkiye genelinde birçok alışveriş merkezine çözümler sunduk ürün montajları gerçekleştirdik. Bunlardan bazılarını burada ifade etmek gerekir ise Sivas Prime Mall, Ankara Ankamall, Ankara Metromall, Ankara Next Level, Ankara Atakule AVM, Ankara Maidan Rezidans, Ankara Mahall Rezidans, İstanbul Zorlu Center, Antalya Agora AVM bu kapsamda sayılabilecek referanslarımızdan bir kısmı.

 

Bursa Şehir Hastanesi’ne hangi ürünlerinizle çözüm sundunuz?

 

 

RMİ Rönesans uhdesinde yapımı devam eden Bursa şehir hastanesinden önce yine aynı firmanın Adana ve Elazığ hastane projelerinde de otomatik kapı sistemlerimiz ile hizmet sunmuştuk. Bursa Şehir Hastanesinde de Dormakaba marka ES200 EASY model otomatik kapı sistemlerimiz ile projemizi tamamladık, teslimlerimizi gerçekleştirdik.

 

Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü’nde nasıl bir çalışma yaptınız?

 

 

Ankara’da 2 adet Şehir Hastanesi bulunmakta. Bir tanesi Bilkent Şehir Hastanesi şu anda faaliyete geçmiş vaziyette. Bu proje kapsamında farklı mahallerde toplam 320 adet otomatik kapımız mevcut. Devam etmekte olan bir diğer proje olan Etlik Şehir Hastanesi kapsamında mevcut 2600 adet otomatik kapı sözleşmesi firmamız tarafından imzalanmış olup imalat ve montajları devam etmektedir.

 

Divan Hotel’de hangi ürünleriniz ile yer aldınız? Bu projeye sağladığınız fayda nedir?

 

 

Diyarbakır’da Divan Otel ve aynı dönemde bir de Batı Hastanesi otomatik kapıları ile ilgili projelerimiz gerçekleştirildi. Divan Otel girişinde döner kapı, iç mahallerde otomatik yana kayar kapılar, Batı Hastanesi projemizde de yine giriş otomatik döner kapı, otomatik yana kayar kapılar, teleskopik kapılar, hermetik kapılar uygulaması gerçekleştirildi.

 

2019 yılında yol haritanız ne olacak? Hedef ve planlarınızı öğrenebilir miyiz?

 

 

2019 yılında en önemli gelişme satın almış olduğumuz fabrika binamıza taşınmamız olacak. Şu anda mevcut çalışma sistemimize uygun hatta bir adım daha öteye taşıyacak nitelikte kendi binamızın tadilatları devam etmektedir. Ayrıca yurtdışı satışlara ve proje takibine biraz daha fazla önem verdiğimiz bir yıl. Şu anda Ortadoğu bölgesinde yangın dayanımlı alüminyum sistemler ve yangın dayanımlı otomatik kapılar ile ilgili olarak çalışmalar yapmaktayız. Sözleşmemiz imzalandı, resmi makamlardan onaylarımız alındı. Malzeme sipariş aşamasındayız, 5 ay içerisinde tamamlanacak proje ile birlikte yurtdışında gerçekleştirmiş olduğumuz en büyük projemizi de tamamlamış, bu konuda da ciddi deneyimler elde etmiş olacağız.

 

 

Reach Solution Easily with ACP Construction

 

 

In our interview with ACP Construction Elements, a company that has a say in the international arena at home and abroad with the slogan of “Gözünüz Arkada Kalmasın” (don’t be worrying yourself), Company Manager Erhan KARABAĞ answered our questions.

Powered by OrdaSoft!